Кетони в урината

  • 5 080
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Скъпи мами, моля споделете ако знаете нещо за наличие на кетони в урината без да има повишение на кръвната захар. Джипито ми е болен, а четох ужасни неща в Интернет.

# 1
  • Мнения: 313
Не знам до каква степен мога да съм полезна, но от 3 г.с. до началото на 6 месец от бременността повръщах. Понякога до 7 пъти на ден, бях се обезводнила и два пъти влизах в болница. Правиха ми изследвания и кетоните бяха повишени няколко пъти над допустимата норма. Но след като ме наляха с течности се нормализираха. Признавам, че не съм чела нищо допълнително. Помня само, че колкото повече течности поемах, толкова по-бързо се нормализираше положението. А кръвната ми захар тогава беше изключително ниска. Тя и по принцип си е такава.

Не се филмирай излишно с интернет. Дано не се окаже нещо сериозно.  Hug

# 2
  • Мнения: 2 752
Скъпи мами, моля споделете ако знаете нещо за наличие на кетони в урината без да има повишение на кръвната захар. Джипито ми е болен, а четох ужасни неща в Интернет.
Кетони могат да се образуват при обезводняване на организма, напр. при продължително повръщане или разстройство. Лошият вариант е, ако има и висока кръвна захар. Ти пишеш, че нямаш и това е добре.
За да се освободиш от тях, трябва да приемаш много течности - 2-3-4 или повече литра дневно - колкото повече, толкова по-добре. Много добре действа пиенето на чай от шипки плод (сушени плодове, има ги в билковите аптеки). Вари се в голямо количество и след като изстине, се пие неподсладен вместо вода. Шипките действат и малко затягащо, така че ако има разстройство, са много подходящи. Приемът на течности помага да се "изгонят" кетоните от организма чрез урината. В домашни условия това е единствения приложим начин за премахването им. Затова се "наливай" с много течности, дори и без да ти се пие. Просто на всеки 30-40 мин. изпивай по 1-2 чаши шипков чай или вода.
Тъй като образуването на кетони е процес, свързан с нарушеното разграждане на мазнини, добре е да се ограничи приемът на мазнини чрез храната за времето, докато има кетони. Най-добре е да се приема храна без мазнини, най-често постна - картофи и варен ориз са подходящи. От менюто се изключват временно пържени храни, ядки, масло, мляко и др., които съдържат мазнини. Обикновено за около 2-3 дни кетоните се "изпишкват" и състоянието отново се нормализира - това, ако е нямало повръщане и разстройство. Ако ги има тези екстри - задължително!!! на всяка цена!!! се търси лекарска помощ. Разстройството и повръщането трябва да се спрат, защото те са генератор на кетоните.

Правиха ми изследвания и кетоните бяха повишени няколко пъти над допустимата норма.
За кетоните няма допустима норма в организма. Здравият организъм не образува кетони. Те са остатъчни вещества от различни химични процеси в организма, които при нормални обстоятелства не би трябвало да протичат   Peace

# 3
  • Мнения: 94
Много благодаря на всички!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт