Спешен въпрос???

  • 1 392
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 974
Моля момичета кажете на 9 месечно бебе колко ентерол или смекта и как да дам.? Детето е с разтройство и болки в корема и доста плаче, дадох днес оризова вода, но не спря. Тя е на антибиотик "Клацид" защото е с грип....моля кажете???

# 1
  • Мнения: 918
Аз съм давала по половин прахче ентерол newsm78, в упътването не е ли написано.
Гледай да не се обезводни, компот от дренки, знам, че се дава, лимони......др. в момента не се сещам. Има и някакви сокчета на Хип, както и лечебна каша на Хумана, които също са за разстройство. Да оздравявате бързо Peace

# 2
  • Мнения: 1 214
Ако детето не е на кърма е най-добре да минете на лечебна храна на Милупа или Хумана.Цитруси не се препоръчват да се дават  на деца под 1 годинка.Изключи от менюто захарта ,давай сухари ,сирене ,картофено пюре .Никакви сокове , плодове или сурови зеленчуци.

# 3
  • Мнения: 5 183
При нас отварата от джоджен винаги е действала безотказно. Той не иска никога да я пие, но правя попара - сухар, малко сиренце и гореща отвара от джоджен, както и картоф/може с морков/ сварени, нама4кани на пуре и овкусени с малко сол+отвара от джоджен забъркана в пюрето.
Бананите също запи4ат, доколкото знам, но моя мал4о никога не ги е оби4ал. Ентерол не съм давала никога, а и смекта не съм давала преди годинката, 4е и по-късно. Тук такива няма. Изпращат ми от България, но не ги ползвам много.

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 03:43 от Maika

# 4
  • София
  • Мнения: 39 744
На упуътването би трябвало да пише. Преди ентерола беше на хапчета, тип като антибиотик. Отварях ентерола и го разтварях във вода. След това започнаха да го продават в разфасовка пакетче, давай 1/2 от 250 това май беше малката разфасовка).

# 5
  • Мнения: 997
Защо е на антибиотик щом е с грип?! Много антибиотици дразнят червата. Бебенцето е малко-дали не е по добре да попиташ педиатърката за разтройството-нека тя да каже колко ентерол. Аз лично решавам проблема с дразненето с капки за колики. Същите, които се дават на малките бебета през първите три месеца. А ентерола, зависи колко е разтроено коремчето. При силно розтройство - по половин сутрин, обед и вечер. Така ми препоръчаха фармацевтите в аптеката. Бързо оздравяване!

# 6
  • Мнения: 883
Аз съм давала отвара от корени Здравец, но малко - една две супени чъжици на голямо дете. За бебе може и да не може - не знам, но ако някой друг е ползвал да каже.

# 7
  • Мнения: 1 999
Бебка е по-малка, но аз съм давала по 1 прахче Ентерол на ден. Миналият месец беше болна и с разстройтво. Давахме освен прахчетата, а и чай от шипка и оризова вода.
Бързо оздравяване!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 181
Най-добре е да питаш педиатърката,защото това е реакция от антибиотика.
Стела  около годината беше на антибиотик и получи разстройство от него и давах по 1 прахче сутрин и вечер ентерол.
Но не давай на своя глава,а питай лекарката.

# 9
  • Мнения: 1 181
И при Павел се получава така, че го лекуваме с антибиотик една седмица, а после лекуваме разстройство един месец. Аз давах по половин прахче Ентерол три пъти на ден.

# 10
  • Мнения: 997
Сега се сетих, че докато ние бяхме с разтройство още няколко мами от квартала изпищяха. Те ми препоръчаха накъкво лечебно сокче, мисля че беше на Хип, но се продава в аптеките. Всички дружно ме увериха, че действа бързо и безопасно. Пресекло е раэтройството за няколоко часа. Ако искаш-ще попитам.

# 11
  • Мнения: 1 101
Като бяхме в болницата с разстройство и повръщане, даваха на децата по едно прахче Ентерол дневно и по половин Смекта сутрин и вечер. Страшно много ни помогна сокчето на Хип ORS200, лекарите го препоръчваха на всички деца. То ни помогна и на нас, от Смектата и Ентерола нямаше никакъв ефект

# 12
  • Мнения: 1 629
Ентеролът при нас винаги е помагал, 2 прахчета на ден е максимумът. Посъветвай се с педиатърът ви.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 974
Благодаря ви момичета, вече сме по-добре. Днес сутринта се обадих на педиатърката каза по едно прахче сутрин и вечер най-много. Давам и Хипп сок и Милупа - лечебна и пюре от шипки, и чай от джоден ама от него малко пие...дано пък не я запеча #Crazy
Още веднъж Благодаря!  bouquet

# 14
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
От лечебната Милупа ще се оправи. Маята Деси беше на 5 месеца с диария и така се оправи. Давала съм по цяло прахче ентерол, но определено от Милупа-та има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт