Нещо смешно, което децата казаха - 9 тема

  • 137 607
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 263
Чета и умирам от смях!  Joy Joy Joy Такива сладури са тия деца, че направо ми иде да ги разцелувам!  Hug

Ето няколко от личната ми колекция, от детскоградинска възраст са (може и да не са от най-смешните, просто за тези се сещам сега):

-Яде ли?
-Ях.
-Какво?
-Бенки.  Sick (Оказа се леща).
---
-Искате ли да ви сипя от мусаката?
Малкият:
-Да, но я отвий. Не го обичам одеялото!
Големият:
-И аз не харесвам завивката.
(И двамата имат предвид заливката).
---
Големият ме забавлява, като ми разказва вицове:
-Чък Норис пие от чешмата на екс.
Засмивам се. След кратък размисъл ме пита:
-Мамо, а кой е Екс?
---
Двамата разглеждат енциклопедия за Космоса. След малко малкият дотърчава притеснен:
-Много се страхувам да не ни погълне някоя черна дупка!
-Не се плаши! Черните дупки са много далече.
-Колко далече?
-Наистина много, мнооого далече! Направо невъобразимо далече!
След малко чувам как малкият обяснява на големия:
-Няма защо да ни е страх от черните дупки! Те са мноооооого далече- почти до Лондон!
---
-Мамо, каква е била болестта на динозаврите?
-В смисъл?
-Нали са измрели- от какво са били болни?
Усмихвам се.
-Всъщност,- казвам- учените не са съвсем категорични по въпроса защо са изчезнали...
-Ооо, но аз знам ЗАЩО- прекъсва ме детето.- Това е ясно за всички: за да не ни е страх от тях! Ти щеше ли да ни пускаш да си играем навън, ако там имаше тиранозаври?! Сега се опитвам да установя КАК се е случило това...
---
-Мамо, помниш ли, когато мивката ни беше до тавана?
(Мисли си, че не е достигал крана на чешмата, защото последният е бил монтиран твърде високо, някъде точно под тавана. Не си дава сметка, че междувременно е пораснал...).
 

# 646
  • Мнения: 1 494
Кевана, страхотни изказвания и размишления, мнооого забавно, браво на децата  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 647
  • Мнения: 2 156
-Яде ли?
-Ях.
-Какво?
-Бенки.  Sick (Оказа се леща).
Laughing Wink
И аз много обичам бенки. Утре ще направя  Crazy

# 648
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Преди години, детето на приятелско семейство. Слагаме масата за обяд и хлапето пита какво ще се яде. Майка му му показва тава с грах яхния и следва:
 - Аууууу, отровни зелени топчета!!! Няма да ям!!! Sick

 Joy

Много съм се смяла на това определение за грах винаги Sunglasses

# 649
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Смея се и аз. Страшни бисери има тука.
Обаче, Кевана, това за бенките беше култово!  Joy

# 650
  • Мнения: 61
Хайде и аз,да се разпиша с бисер на каката.
Идва при мен и най-сериозно ми казва  -Мамо,искам цици!  Crazy
Аз мигам неразбиращо и я карам,да повтори.
Пак ми твърди,че иска цици!
Накрая сама се покатери на стола и свали от рафта... фъстъци  Grinning

# 651
  • Мнения: 594
Моля дребния да иде в кухнята и да каже на баща си да погледне манджата, че вероятно е готова. Връща се след 2 мин. с изречението: Тати я е заключил, щото е изгряла Simple Smile
Имаше предвид, че баща му я е изключил, щото е извряла

# 652
  • Мнения: 1 494
Вчера пазаруваме всички в Практикер. На Дари сме обещали кошница за колелото му преди време. Вчера той някак се сеща за това наше обещание и ни подсеща да потърсим. Ние се правим на "ударени" с баща му, че не можем да намерим и явно няма в този магазин. В този момент минава един мъж от магазина и Дари се провиква : "Извинете имате ли кошница за детско колело защото мама и тати са обещали да ми купят и не могат да ги намерят". Е, тръгнахме си с кошница, разбира се  Laughing Laughing Laughing

# 653
  • Мнения: 16
Мамо, виж висонкина (така казва на часовника)  newsm44

# 654
  • Мнения: 10 597
Преди една седмица му купих светещи маратонки. Ейй, такава радост невиждана! Върви, тича, подскача и се кефи. Mr. Green
Отиваме до педиатърката с маратонките и на излизане от кабинета по стълбите минава едно момиченце 3-4 клас с майка си. Какъв майтап моя като се провика:
- Ей, какика, зравей! Виж! Нерчо марратонки има!
Какичката не му обърна внимание и нашия пак се провика, докато излизаме от входната врата:
Ей, какиии! Нерчо марратонки има!
Все едно обявява на каките, че има порше.  hahaha
(Сега модата при нас е всички думи с двойно Р да се изговарят.  Mr. Green)

Друг майтап: татко му ще тръгва за работа и го вика да си вземат довиждане на вратата:
- Тати, дай една цунка на тати! Тати отива на работа.
- Сега не може. Аз, Нерчо, сега е сополан!
(Има сополки човека, ама чак пък такова притеснение не сме очаквали  Mr. Green)

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 18:12 от amy_nka

# 655
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Забърсвам прах и изведнъж попадам на това:

Скрит текст:

Прибирам малкия от ДГ и по някое време го привиквам, показвам и питам:
- Я, кажи сега, какво е това?!  Nerd
- Лиси, бе, мамо! - уверено отговаря той.
- Aха! И какво прави Лиси тук?!
- Тя е стара, мамо и стои тук на спокойствие. (Рисунката е върху странична плоскост на секцията и не се вижда директно)
- Хей! Ти нали знаеш, че по мебели, стени, под и пр. не се рисува?!
- Но аз я нарисувах с молив. Можеш лесно да я изтриеш с гумичката, мамо. Ако не ти харесва  Confused
И с това разговорът за синковеца се изчерпа..

# 656
  • София
  • Мнения: 39 756
Моята щерка навремето си беше скъсала тапетите. Аз се ядосвам как да поправя безформено и грозно петно.
А тя ми отговаря "ама мамо това е момиченце. Виж го колко е хубаво" Simple Smile

# 657
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Като малка (а и до ден днешен) обожавах тихи занимания от рода на да накъсаш един цял вестник на микроскопични парченца Mr. Green Майка ми полудяваше, защото подовата настилка тогава ни беше мокет и всичкото ми "изкуство" се набиваше много добре... Един ден пак съм се захванала с това деструктивно занимание и мама влиза в стаята, хваща ме на местопрестъплението и почва да ми се кара. А аз, 5 годишна, най-невъзмутимо заявявам: "Мамо, изкуството иска жертви!!!" И продължавам да късам хартийки... Crazy

# 658
  • Мнения: 2 718
Като малка (а и до ден днешен) обожавах тихи занимания от рода на да накъсаш един цял вестник на микроскопични парченца Mr. Green Майка ми полудяваше, защото подовата настилка тогава ни беше мокет и всичкото ми "изкуство" се набиваше много добре... Един ден пак съм се захванала с това деструктивно занимание и мама влиза в стаята, хваща ме на местопрестъплението и почва да ми се кара. А аз, 5 годишна, най-невъзмутимо заявявам: "Мамо, изкуството иска жертви!!!" И продължавам да късам хартийки... Crazy
Имало е още накъде да се развиваш! Сестра ми освен, че късаше вестник на ситни парченца, ами и с дълбоко търпение и много старателно залепваше всяко от 10 000 парченца на гардероба с лепило "Кале". Майка ми изпадаше в тих ужас....

# 659
  • София
  • Мнения: 1 966
Хахаха, на тема лепило, значи преди около 3-4 години, след дъъълги проучвания за избор на нов телевизор, купуваме модел с gorilla glass отпред, който трудно може да бъде надран с моливчета, по-твърди играчки и т.н., поради причината, че нямаше как да бъде монтиран на стена и нечии малки, палави ръчички щяха да имат доста лесен достъп до него. Е, познайте какво му се случи, не беше надран, но целият екран беше намазан с лепило  Mr. Green Мъж ми само дето не получи удар като го видя. Слава богу, спрея за махане на останало лепило от етикетчета свърши чудесна работа, успя да разтвори само лепилото, но не и екрана и  всичко завърши благополучно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт