Странен обрив

  • 671
  • 2
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 340
Днес дадох на Ники попара за пръв път, като предните 2 дни закуската му беше пак с козе сирене и обезбелтъчено краве масло. В началото му хареса, но изяде не повече от 10 лъжички и започна да се върти. Като го погледнах и се уплаших - по вратлето му, там където се е стичало сокче от попарата, бяха се появили червени петна като големи пъпки при ухапване от комар. И това по цялото вратле. Измих го и го преоблякох, сега петната избледняват.
Моля ако някой знае какво е това, да ми пише. Не ми прилича на хранителна алергия, защото предните два дни нямаше подобни обриви, по-скоро при допира на сиренето или маслото с кожата е станала реакция..  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 39 757
Не знам, на мен не ми прилича на алергия от попарата. Алергична реакция се получава оникновено до половин час след приема на храна, лекарства и т.н.
Можеш да се консултираш с педито, да направите изследвания.

# 2
  • Мнения: 816
На голямата ми щерка преди малко по-малко от три години по същия начин се получи алергична реакция и пак от попара. Шом запончех да я храня и се обриваше по брадичката, там където се е стичало. Само че аз тогава не я правех с козе сирене и т.н. а с обикновенни неща. От там веднага се наложи да спирам всички подобни краве -продукти.  Обривът й беше по-скоро екзематозен отколкото да беше на пъпки и много сърбащ. Най-добре е да се консултираш с алерголог.

Общи условия

Активация на акаунт