"Просто сме такива!"

  • 2 860
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29 324
Провокирана от темата за съседския тормоз, реших да пусна тази.
Имам съседка /за щастие не живее над нас или на близките етажи/, в чийто дом живеят тя, мъжът й, две дъщери и внучки май две.... Денем и нощем е крясъци, тичане, тропане и всички екстри, които можете да си представите. Нейното обяснение е: "Просто сме си такива! Италианско семейство!" ooooh!
Понеже малко или много всички произвеждаме шум, винаги съм се стремяла да намалим нивото му, особено вечер. Не, че винаги ми се получава, но най-малкото бих се извинила на съседите, ако се повдигне въпросът, а не да приключвам темата с - Ами, такива сме си! Едва ли не, свиквайте, няма да има промяна, не желаем да се съобразяваме с вас....  newsm78

# 1
  • Мнения: 7 006
Уфф,срещу такова чудо,нищо не можеш да направиш..

Аз снощи ходих да се карам за 100тен път със синчето на видна столична красавица..Пубер е,за зла беда живее точно над мен..

До сега все любезно,кротко..Снощи направо с гръм и трясък влетях и заявих,че това е последния път в който се унижавам,да го моля по сред нощ да намали музиката..Ако има следваща ексцесия,му казах,че направо викам полиция и след 2-3 то посещение,искат не искат,самите полицаи,трябва да му съставят акт,и 500 лв. ха да са му честити..
Попремига тъпо и явно загря кво му говоря...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Уфф,срещу такова чудо,нищо не можеш да направиш..

Аз снощи ходих да се карам за 100тен път със синчето на видна столична красавица..Пубер е,за зла беда живее точно над мен..

До сега все любезно,кротко..Снощи направо с гръм и трясък влетях и заявих,че това е последния път в който се унижавам,да го моля по сред нощ да намали музиката..Ако има следваща ексцесия,му казах,че направо викам полиция и след 2-3 то посещение,искат не искат,самите полицаи,трябва да му съставят акт,и 500 лв. ха да са му честити..
Попремига тъпо и явно загря кво му говоря...
Като не разбира от дума,няма любезност!Направо звъни на полицията.Като го глобят няколко пъти и ще дойде на себе си.Много ги мразя тея.
Едно време и аз много се съобразявах с хората,а те накрая ми серат,я всички под ножа. Laughing Laughing Laughing

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 305
О да, лошо е като ти кажат "Ние сме си такива, като не ти харесва - изнеси се". Ама че нагли хора има  #Cussing out
Скрит текст:
Даже тук бих казала, че този израз се използва за почти всичко. Решение в повечето случаи няма. Е, да, ама ти иде на бой да налиташ, нищо че си по принцип спокоен човек, нали?

# 4
  • Мнения: 29 324
Е, да, ама ти иде на бой да налиташ, нищо че си по принцип спокоен човек, нали?

На мен лично тези съседи не ми пречат, защото не са на близък етаж, но явно смущават тези около тях. Представям си какво им е. Явно въпросните приемат държанието си за нещо нормално.... newsm78

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 305
Всеки човек има различна дефиниция за "нормално поведение", спор няма. Но все пак трябва да има И съобразителност и най-малкото чувство за мярка спрямо останалите. Като липсва тази съобразителност, това нормално ли е?
После ти излизаш лошия за всичко и "ненормалния".  Wink
Един път така съседите ни отгоре тропаха, при това често. Също и си тупаха чаршафите и покривките често и повечето неща падаха на нашия балкон. Отидох, обясних им положението. Стана им неудобно на хората, извиниха се. Толкова бяха мили, че то и аз се извиних, че ги притеснявам  Laughing  Сега никакви проблеми нямаме  Flutter

# 6
  • Мнения: X
....Един път така съседите ни отгоре тропаха, при това често. Също и си тупаха чаршафите и покривките често и повечето неща падаха на нашия балкон. Отидох, обясних им положението. Стана им неудобно на хората, извиниха се. Толкова бяха мили, че то и аз се извиних, че ги притеснявам  Laughing  Сега никакви проблеми нямаме  Flutter

Това е за мен нормалното поведение и реакция.

Преди имах съседи отдолу с 2 кучета и ги затваряха в банята, като ги няма. То беше лай и вой нон стоп. А детето беше бебе и се будеше от това. Опитах се да говоря със съседката. Не се получи!  Confused
Каза - Не ме интересува, проблемът си е ваш. На мен не ми лаят!

# 7
  • Мнения: 14 623
Добре де,никой ли от съседите в близост до ''италианското семейство'' не се оплаква,не им прави забележка?Въпроса може да се повдигне на събрание.В такива случаи както и с музики посред нощите викайте полиция.От компромиси цялата страна е на това дередже.Значи те може да си гледат кефа,а други да не почувстват спокойствие в дома си.Аз преди години съм звъняла в 3ч.през нощта и от районното се опитаха да ми кажат,че сигурно са млади хора и се веселят.Едва ли не упрек.Аз да не съм стара?Детето беше малко.Казах,че за такива веселби си има клубове.Горе може да са и наркомани и не се знае какво ще стане.Вдигнаха се полицаите,посетиха ги и музиката и тропането спря.Младежите бяха учудени,че са шумни.Съседите до и над тях мълчаха като ...иначе като ме срещнат ми се оплакват.Те разчитали на ''тези отдолу понеже имат малко дете''.Тоест моето семейство.

# 8
  • Мнения: 29 324
Silverstone, въпросът беше поставен на събрание. Така разбрах за проблема, тъй като аз не ги чувам /на далечен етаж съм от тях/. И това беше отговорът им, дори и без извинение. Crazy

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Silverstone, въпросът беше поставен на събрание. Така разбрах за проблема, тъй като аз не ги чувам /на далечен етаж съм от тях/. И това беше отговорът им, дори и без извинение. Crazy

Ами те наистина са си просто такива. Прости и нагли. Въпросът /или по-скоро проблемът/ е какво правят околните с простите и наглите.

# 10
  • Berlin
  • Мнения: 11 256
Един такъв смотаняк направо разби съня на майка ми. Цяла нощ музики, аху-иху, и то всяка събота и неделя. От долу бяха, чуваха се все едно са ти на главата. Майка не може да спи, не е добре с нервите, ходи до долу всеки път, полиция вика няколко пъти. Нямаше ефект. Сега не знам какво е станало, май вече не живеят там. Беше голям тормоз.

# 11
  • Мнения: 65
Ние имаме съседка която живее точно над нас, в продължение на няколко години ревеше нон стоп по цяла нощ, или музика руска , църковна...не се спеше от нея. Правили сме и забележка тя казва, " аз съм болна да не мислите че плача от хубаво"... а познайте по цял ден пие алкохол нон стоп. Прибере се в 6 спи до 12 и после става страшно  Confused кой спал, спал

# 12
  • Мнения: 1 071
Аз да ви кажа как ние си решихме проблема.
До нас имаме много шумни младежи - купони, веселби и т.н. Обикновено купонясват, а после като се видим по етажите, се извиняват, ама на мен ми писна.
И една нощ след поредното неспане заради техните купони, мъжът ми взе кардиналното решение. В 7.30 сутринта като пусна на макс едни детски песнички и така до 8 ч.
Не одобрявах това му решение, ама след него нямаше такива купони. Или и да има, го раздават по-кротко.

# 13
  • Мнения: 417
Аз да ви кажа как ние си решихме проблема.
До нас имаме много шумни младежи - купони, веселби и т.н. Обикновено купонясват, а после като се видим по етажите, се извиняват, ама на мен ми писна.
И една нощ след поредното неспане заради техните купони, мъжът ми взе кардиналното решение. В 7.30 сутринта като пусна на макс едни детски песнички и така до 8 ч.
Не одобрявах това му решение, ама след него нямаше такива купони. Или и да има, го раздават по-кротко.
И аз съм го правила това. Simple Smile
През студентските ми години живях в гъсто населен район.Над мен живееше семейство с тинейджърка.Родителите често отсъстваха от дома,уж по работа,а момичето...пълна свободия!То не бяха купони,не бяха тропания,пижамени партита до 5:00...Говорих с родителите й,те отказаха да съдействат под предлога ''Ами,млада е,трябва да се весели.Ти като беше на нейните години какво правеше?''  Shocked .

Един ден дръпнах пиклата (сори за думата,ама си е вярно) и си поговорихме. Предупредих я ,че при следващия път въобще няма да се разправям с тях и без предупреждение ще викна полицията.
Дойде и този момент.Полицаите дойдоха,не видяха нищо нередно-явно за тях шума и 50-те човека натикани в двустаен апартамент в 2:00 е нещо нормално.
След една седмица родителите се прибраха и аз на драго сърце усилих музиката докрай.На следващия ден ги мярнах в коридора.Ухилих се най-мазно,сякаш нищо не е станало. Laughing
Продължих да надувам музиката за още два дена.Накрая ми се оплакаха,че съм вдигала много шум.Отговорих им с така звучното оправдание ''Ами млада съм.Имам правото да се веселя,вие като бяхте на моите години какво правихте?''... Mr. Green Погледнаха ме кимайки ,с една глупава физиономия и си тръгнаха с подвити опашки.
След това вече нямаше никакви партита.

# 14
  • Мнения: 14 623
Те може да са си такива,но и вие ги гонете до дупка.Трябва да се научат да се съобразяват с хората.Доколкото знам може да се пусне жалба до кварталния инспектор с вх.номер.Той ще потърси нарушителите и ще си поговорят.За полиция на момента съм чувала,че предупреждават и при следващо нарушение ще има глоба.
Идеите да се отвърне със същото както са направили някои момичета не винаги дава резултат,но може да се пробва в някои случаи.

Общи условия

Активация на акаунт