Пазаруване от Amazon - тема №43

  • 72 739
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 020
Задържането на пратка е опция само когато пратките ти са вече в БГ и не искаш да се разкарваш два пъти до офис или да плащаш два пъти за доставка. Задържат пратката в онсовния си склад, вместо да я разпределят по предназначение, и със следващия курс я изпращат където си отбелязала. Мисля, че съм го чела на сайта им, може и да са го променили.

Благодаря ти.  Hug
Преди час разговарях с техен служител и той това ми обясни.
Ще се надявам Италия - Г. УК да го вземат днес като разстояние и утре да тръгнат и трите.  Crazy

# 436
  • Мнения: 822
Благодаря много за бързия отговор   bouquet . Имам офис на DHL пред дома си ще пробвам там.


Ох, не става  ooooh! Праща ми линка на страницата. Няма прикачени файлове. Може да не се справям с новата поща  #Cussing out Ужасна ми е  Tired

ПП. Справих се  Crazy

Дането, моля те пиши после дали си успяла да върнеш и как с тези етикети от Германия, защото и аз съм тук, да знам ако ми се наложи! Мерси Simple Smile

# 437
  • DE
  • Мнения: 9 068
Моарейн, в понеделник ще отида да ги върна, защото се оказа, че с пощите не става. Намерих адреса на куриерската фирма, но тук мноооого почиват  Grinning

# 438
  • Мнения: 822
Моарейн, в понеделник ще отида да ги върна, защото се оказа, че с пощите не става. Намерих адреса на куриерската фирма, но тук мноооого почиват  Grinning
Трябва с DHL ли?
Да, много почиват наистина  Grinning

# 439
  • Мнения: 3 727
Вече не минава ли номера с книжка за БД в немския сайт? Тръгнах да добавям книжка и гледам,че на всички пише БД над 29Е,така ли е,някой поръчвал ли е скоро с книжка?

# 440
  • Мнения: 81
Моарейн, в понеделник ще отида да ги върна, защото се оказа, че с пощите не става. Намерих адреса на куриерската фирма, но тук мноооого почиват  Grinning
Трябва с DHL ли?
Да, много почиват наистина  Grinning
моарейн, разпечатваш етикета, който ти генерира системата. Обикновено преди това имаш да избираш с кой куриер да го върнеш. Аз избирам ДХЛ, лепя етикета  върху този за доставката, за да няма объркване. Пъхам вътре другия лист, с описанието на стоката. Запечатвам отново кашона или плика, с който е дошла пратката и го нося на място, където работят с ДХЛ. Става в пощата или аз ги нося в ХИТ, има щанд за цигари и вестници. Там сканират етикета, дават ми бележка и готово. До 3 дни е при Амазон и ми възстановяват парите.

# 441
  • София
  • Мнения: 9 918
Интересува ме, връщане на стока, в гаранция, ако даде дефект (Киндъл) до Германия - колко струва разхода по транспорт ако е за моя сметка? Колебая се откъде да го закупя (от Бг или от амазон.де). 

Намерих това, но не пише в какъв срок?!
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?ie=UTF8&am … amp;tag=bgma0a-21

Рисковано ли е да се закупи с карта, по която ти превеждат заплатата (mastercard), понеже не ми се издава нова, за 1-2 поръчки.

Последна редакция: нд, 26 апр 2015, 19:53 от Starrydream

# 442
  • Мнения: 822
mimipm, благодаря за информацията!   bouquet

# 443
  • София
  • Мнения: 2 401
Вече не минава ли номера с книжка за БД в немския сайт? Тръгнах да добавям книжка и гледам,че на всички пише БД над 29Е,така ли е,някой поръчвал ли е скоро с книжка?

Няма промени, с книжка поръчката става безплатна  Peace

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Чудя им се на тия ролери,да ги поръчам ли на щерката или да си ги спестя...http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HFT4A1Y/ref=ox_sc_act_titl … id=A3P5ROKL5A1OLE Някой да е поръчвал такива да даде отзиви...

# 445
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Чудя им се на тия ролери,да ги поръчам ли на щерката или да си ги спестя...http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HFT4A1Y/=ox_sc_act_title_2 … id=A3P5ROKL5A1OLE Някой да е поръчвал такива да даде отзиви...

С тези пластмасови колелета, не знам дали ще стават за нещо ...

# 446
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ох, върнах обувките. След като разпечатих етикетите за връщане трябваше да намеря офис на фирмата за доставки. Беше посочена само една. "Hermes",  имаше две офиса в квартала ни. Сложих баркода вътре в кутията(използвах си кутията от амазон, вътре бе кутията с обувките) Залепих етикета с адреса и служителя ми даде разписка. Лесно и бързо, сега ще видя след колко време ще ми върнат парите.

# 447
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Може ли да ми дадете книга (най-евтината) от немския че искам да поръчам нещо за 5€? Нещо не мога да ги сортирам както преди, или съм блокирала или са променили търсачката.

# 448
  • София
  • Мнения: 9 918
Колко дни пътува пратка от Амазона - до доставчика, курс имат на 30ти?

Ако поръчам две-три неща - отделно ли ще ми ги таксува доставчика, така пише и в сайта (pratki.de).

# 449
  • Мнения: 3 020
Колко дни пътува пратка от Амазона - до доставчика, курс имат на 30ти?

Ако поръчам две-три неща - отделно ли ще ми ги таксува доставчика, така пише и в сайта (pratki.de).

Зависи от много неща. По-горе /няколко поста/ писах, че направих поръчка от 3 неща. Едното отиде на следващия ден, другото след 2, а третото още пътува до посредника от Италия  newsm78 И трите са от англ. Амазон.
Първите две вече ми тръгнаха с курса от 25-ти. Третото най-вероятно ще е със следващия.  Rolling Eyes
И да, плаща се на започнат кг. за един курс без значение от броя на пратките.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт