Как ви казваха акушерките "напъвай" или......?

  • 2 960
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Това "сери" направо ме уби, доста гадно звучи  #2gunfire .
 Аз раждах в Шейново, обясниха ми , че като ми кажат дфа напъвам трябва да го правя все едно ще ходя по "голяма нужда", по време на самото раждане ми казваха само "напъвай" или "давай, давай, давай". Не чух  на някоя мама въобще да и казват "сери", УЖАС, аз бих забравила какво да правя.

# 46
Егати.......
Това е твратително.
Би следвало още преди да започне самото раждане да са ти обяснили начина и приликата с някакъв вид напъване..........та бил то и този физиологичен  процес Wink
Нямам думи - тая е доста първична.

# 47
  • Мнения: 1 303
Аз лично не съм раждала,но сестра ми е ,и когато я карали да напъва тя незнаела как точно и после била с кръвоизливи под очите щото напъвала един вид-"с лицето"..Това "сери" ми звучи смешно и много се смях newsm62.Но това най-точно описва за какво напъване става дума,макар че звучи брутално.По-дбре е варианта"акай" или по-дбре направо-като ходене по голяма нужда.Абе то в онзи момент няма време за много обяснения ами направо се използват по-натурални глаголи явно

# 48
  • Мнения: 442
"Напъвай", "напъвай", "давай", "напъвай", затвори очите, брадичката в гърдите, в тоя момент от живота ми вярвайте имах връзка с Космоса...........
Бях много изпълнителна, а и екипа беше много добър и ме напътсваха много точно Hug

това беше и при мен. и отвреме-навреме ми казваше `браво! чудесна си!`
и двата пъти ми се падна една и съща акушерка. първият път, като я видях (една дребничка, суха, с едни тънки устни, абе... свиреп вид си има) си казах `тая ще ми разкаже играта сега!`. излъгах се. много добър професионалист! вторият път, като видях, че пак е тя, ми олекна. накрая ме повмали Blush. каза, че ако всички са като мен, работата й ще е песен. Whistling
само да вметна, че става въпрос за същия родилен дом, където е раждала луси. малко съм озадачена, но щом казва, че така е било, явно е така.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 758
Хахаха, развеселихте ме. Аз само бих казала култура.
При мен вече не помня как беше, но шефа на отделението каза "хайде, бебето се тормози" и ми "скочи" на корема.

# 50
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Хем ми стана гадно, хем смешно Crazy
На мен ми казаха " напъни...спри, напъни...спри "  и родих

# 51
  • Мнения: 1 393
Напъни,айде,давай  Simple Smile

# 52
  • Мнения: 730
И аз съм от Русе и съответно там раждах,на мен първо ми казваха напъни,напъни,после акай,акай и след 3 напъна бебка "фръкна" Laughing

# 53
  • Мнения: 596
лелеее, толкова е отвратително, че нямам думи .... #Crazy
извинявайте, но и "акай" също е адски унизително, ако някой ми беше казал така по време на раждането щях да го убия
имаш достатъчно време в крайна сметка да проучиш въпроса как трябва да напъваш, имам предвид и през време на бременността и при постъпването в болницата ти обясняват, а и да не знаеш в крайна сметка може да ти се обясни по-нормално,
ох, толкова възмутително ми стана, че не мога чак да намеря думи ....

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На мен ми викаха "Дай, дай, дай, дай...." Joy
също, макар и накрая да се наложи да ме срежат Rolling Eyes

# 55
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
На мен ми викаха "Дай, дай, дай, дай...." Joy
или поне това си спомням ...е и отвреме на време"напъвай"

# 56
  • Мнения: 7 474
Хем гадно #Cussing out, хем смешно Joy! По време на раждането ми беше все едно какво ще ми викат! Praynig

# 57
  • Мнения: 4 195
не това не може да са нормални хора.
ама ако не дай боже верно ги усереш ( имах такава приятелка - просто не е имало време за клизма и ги  е пооцапала малко) - тогава са способни да те убият.
а ти кат ти каза сери що не и каза първо ша ПРЪДНА hahaha Joy
това заслужават като бръщолевят глупости в най напечения момент
акушерката дето ме изроди си обясняваше най спокойно - сега напъни, сега задръж и дишай..............то е елементарно

# 58
  • Мнения: 1 031
"Напъвай", "напъвай", "давай", "напъвай", затвори очите, брадичката в гърдите, в тоя момент от живота ми вярвайте имах връзка с Космоса...........
Бях много изпълнителна, а и екипа беше много добър и ме напътсваха много точно Hug


 newsm10
И аз имах страхотен екип, който ми водеше раждането, постоянно ме напътстваха, хвалеха ме, ама и аз добре се справях в изпълнението на задачата Mr. Green

# 59
  • София
  • Мнения: 1 621
Ох, много грубо, бе! Sick
То и на мен ми казаха да не напъвам в лицето, а да напъвам все едно правя друго нещо, ама тая жена направо...се е оляла.Иначе ми викаха и "напъвай" и "дай, дай".

Общи условия

Активация на акаунт