Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Искам бебе
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
На 20 години съм.От 5-6 години съм със сърцебиене,за което така и не се откри конкретна причина,а само ме препращаха от лекар на лекар и ме тъпкаха с лекартства.Стигнах и до психиатър,който се усети че става дума за анемия и ме изпрати при хематолог.Установи се,че е вродена анемия или по-точно таласемия.Лекарят каза,че е лека форма,но ме предупреди че трябва да внимавам когато реша да имам деца-бащата трябвало да е напълно здрав,защото иначе децата са щели да бъдат много болни! Crying or Very sadТова ме притесни много!Незнам какво да правя,страх ме е, а все повече ми се иска да имам дете!
Цитирай

Пловдив

Нека кандидат - таткото се изследва (електрофореза на хемоглобина, прави се само в София). Така ще отпаднат, надявам се, страховете ти.
Цитирай

Явно става въпрос за Таласемия минор , с която ти можеш да си живееш без проблем .Хората с такова заболяване го откриват обикновено при изследване по друг повод, т.е.не им създава проблем.
    Единственото което трябва да се направи е да се изследава бъдещият татко за Таласемия . Ако няма такова заболяване , не е проблем и ще си имате здраво бебе, което най-много да е също с Таласемия минор. Ако пък и таткото има Таласемия минор ще трябва като забременееш да се направи генетична консултация, от която ще се определи дали е здраво бебето или не.
   Опасна е Таласемия майор , която може да се появи при дете на което и двамата родители са с Таласемия минор.

Цитирай

София

Няма защо да се притесняваш. Самата аз съм с Таласемия минор, а вече чакам второто си дете. Нямам никакви проблеми, даже карам леки бременности. Трябва само да си сигурна, че и бъдещия татко няма същото заболяване, защото децата развиват левкемия. Успех и не се притеснявай.
Цитирай

Пловдив

Эдравейте  и от мен!Аэ съм с Таласемия от 3годишна въэраст.От 2 години съм омъжена и съответно искаме да си имаме детенце-,но Хематолоэите категорично ми эаявиха че не бива да раждам.Мога да эабременея но те се страхуват как ще го иэнося и родя-в това е проблема-Има много голям риск эа мен-и ми наэаха че ще е по-добре да си осиновим-отколкото да иэгубят мен или да ми се флоши мн.състоянието.
Така че мили момичета помислете добре и се консултирайте с хематолог-эа да не съжалявате,.А дете винаги можете да си вэемете-деца много-стига да искате!  bouquet
Цитирай

София

Аз също съм с таласемия-минор.Откриха ми я по време на бременността.Тогава се посъветвах с хематолог, направиха изследвания на мъжа ми и се оказа, че няма проблем, защото той я няма.Това е наследствено и определено аз не го приемам като болест.Не винаги децата го наследяват.Бременността ми беше много лека, както и самото раждане.Не мисля, че има от какво да те е страх, стига мъжа ти да я няма.
Цитирай

София

Ani** сигурна ли си че става въпрос за същото заболяване, защото не можеш да имаш таласемия от 3 годишна възраст, тя е генетична и или я имаш или не. При леката форма (минор) няма никакви противопоказания за бременноста.
Цитирай

София

Много съжалявам наистина. Но не трябва да се отчайваш, както сама си писала можеш да си осиновиш.
Цитирай
Анна,каза че си карала леки бременности,което наистина ме успокоява.Но все пак не си ли имала някакви по-драстични промени в кръвните показатели-с хемоглобина,желязото....
Цитирай

София

Ами хемоглобина ми е нисък в момента се е закрепил на 92, затова пия фолиева киселина. Докторката ми смята, че е добър и че няма проблем щом не пада повече. Нямам никакви оплаквания, заради ниския хемоглобин. Аз и когато не съм бременна пак съм с по-нисък хемоглобин. Желязо не пия, защото е противопоказно, и точно затова е хубаво да се знае какъв точно е вида на анемията.
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

Здравей, не се притеснявай чак толкова и накарай таткото да се изследва.
Майка ми е като теб - даже, когато е била бременна с мен са и правили кръвопреливане, защото са и измерили хемоглобина чак в 8-мия месец и той е бил 40, та е лежала в болница.
И аз и сестра ми сме перфектни в това отношение, в момента моя хемоглобин е 136, което е доста високо за бременна жена. Баща ми също е с нормален хемоглобин, желязо и т.н., така че и двете деца сме се метнали на него.
Успех
Цитирай

На един клон

Майка ми е като теб - даже, когато е била бременна с мен са и правили кръвопреливане, защото са и измерили хемоглобина чак в 8-мия месец и той е бил 40, та е лежала в болница.
И аз и сестра ми сме перфектни в това отношение, в момента моя хемоглобин е 136, което е доста високо за бременна жена. Баща ми също е с нормален хемоглобин, желязо и т.н., така че и двете деца сме се метнали на него.
Успех

Хемоглобин 40 ме съмнява нещо...,да не бърка?По-скоро 70 да е бил.
Освен това тук не става въпрос само за стойностите на хемоглобина,момичето се притеснява за таласемията,защото се предава на поколението.Явно вашият случай не е такъв.
Цитирай

София, ж.к. Стрелбище

[/quote]Хемоглобин 40 ме съмнява нещо...,да не бърка?По-скоро 70 да е бил.
Освен това тук не става въпрос само за стойностите на хемоглобина,момичето се притеснява за таласемията,защото се предава на поколението.Явно вашият случай не е такъв.
[/quote]

Не, наистина е бил 40, затова са и правили кръвопреливане и то няколко пъти, била е в III градска, тя нали е кардиологична. А в момента и е 70, защото пие Мелтофер или нещо подобно.
А има таласамия (даже и казаха, че може да се пенсионира по болест), но просто не се е предало на мен и сестра ми.
Просто 80-те години не е имало толкова информация и изследвания и тя си е родила "в информационно затъмнение".
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.