БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 46 764
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 141
Бихте ли дали идея за основно с бланширани скариди?
Благодаря.

# 196
  • София
  • Мнения: 11 688
Бихте ли дали идея за основно с бланширани скариди?
Благодаря.
Правя ги така...тази рецепта ползвам. Наливам бяло вино в соса.
http://www.bobthechef.com/bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%8 … D0%BD%D1%87%D0%B5

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Привет,кулинари и кулинарки   bouquet
Идвам при вас за помощ  Blush Имам доста шоколади(млечни,някои са и с ядки),които никой вкъщи не яде...Искам да ги оползотворя по някакъв начин - за някакъв крем или нещо от сорта... Моля,помагайте с идеи  Praynig Ако не,почвам да ги разпращам  Mr. Green

# 198
  • Мнения: 9 106
давам ти веднага адрес  Mr. Green
За крем е най-лесно - правиш  шоколадов мус - яйца, шоколад, сметана...
правиш пудинги - някакво нишесте, в което слагаш 1-2 шоколада, ще ги поеме без проблем.
Ако обичате сладък салам - там можеш да вложиш 2-3 дори.

# 199
# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Пеп-Чо,благодаря за идеите!  bouquet А може ли да дадеш по-конкретна рецепта за шоколадовия мус?  Blush И дали мога да го ползвам като крем за торта например?  Rolling Eyes И давай адреса  Wink

# 201
  • Мнения: X
Привет,кулинари и кулинарки   bouquet
Идвам при вас за помощ  Blush Имам доста шоколади(млечни,някои са и с ядки),които никой вкъщи не яде...Искам да ги оползотворя по някакъв начин - за някакъв крем или нещо от сорта... Моля,помагайте с идеи  Praynig Ако не,почвам да ги разпращам  Mr. Green
Според мен ,който не обича шоколад и сладкиши с включен такъв не яде . По себе си и дъщеря си съдя .
   Инак фъдж бих ти предложила http://genoveff.com/2013/12/12/simple-chocolate-fudge/
 А пък с шоколадов ганаш като основа може да си направиш какви ли не бонбони ,течен шоколад или даже истински шоколадов сладолед.
  Сушени плодове и ядки в шоколад . Шоколадово суфле ,шоколадово фондю...

# 202
  • Мнения: 9 106
Пеп-Чо,благодаря за идеите!  bouquet А може ли да дадеш по-конкретна рецепта за шоколадовия мус?  Blush И дали мога да го ползвам като крем за торта например?  Rolling Eyes И давай адреса  Wink

ето тук и торта (най-вкусния блат е това шоколадов) и мус шоколадов http://sunshineskitchen.com/the-best-chocolate-cake/

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Пеп-чо,сърдечно благодаря   bouquet
Жармен, аз само щоколад не ям,но пък шоколадови десерти обичам  Crazy Идеята за сладоледа също много ми допадна,ще потърся рецепта  Wink А шоколадово суфле отдавна се каня да пробвам,ама то не се ли прави с какао? Rolling Eyes Ако имаш някаква рецепта,давай я насам  Laughing Благодаря за идеите   bouquet

# 204
  • София
  • Мнения: 10 825
Можеш и да си направиш шоколадово брюле Peace
500 мл течна сметана
100 гр шоколад
4 жълтъка
4-5 с.л. захар
ванилия
ромова есенция
Приготовление
Жълтъците се разбиват със захарта. Шоколадът се натрошава в сметаната и се разтопява на слаб котлон. Сипва се на тънка струйка при жълтъците. Добавят се ванилията и есенцията. Крема се налива в купички за крем карамел. Пече се на водна баня в предварително загрята фурна на 150 градуса.

# 205
  • София
  • Мнения: 11 688
Пеп-чо,сърдечно благодаря   bouquet
Жармен, аз само щоколад не ям,но пък шоколадови десерти обичам  Crazy Идеята за сладоледа също много ми допадна,ще потърся рецепта  Wink А шоколадово суфле отдавна се каня да пробвам,ама то не се ли прави с какао? Rolling Eyes Ако имаш някаква рецепта,давай я насам  Laughing Благодаря за идеите   bouquet

Ще си разреша аз да ти пусна едно шок. суфле, което често правя.
Източник: "Шоколад за модерни хора"
Шоколадово суфле
Скрит текст:
за 8 броя
200 г натурален шоколад
200 г масло
7 яйца
125 г брашно
50 г какао
мазнина за формите
Фурната се загрява на 225 градуса
Шоколадът се нарязва и се разтопява заедно с маслото на водна баня, като се разбърква непрекъснато. Яйцата се разбиват със захарта на пяна, прибавя се шоколадовата смес, след това брашното и какаото и се смесват. Осем бр. формички за шоколадово суфле   се намасляват добре, пълнят се с тестото и се пекат в гореща фурна за около 8до 10 мин!!!!! /Това е много важно и винаги си засичам времето. В момента в който направят коричка ги изваждам веднага./
Изваждат се от фурната и се сервират леко охладени
Хран. стойност на 1 брой - 730 ккал. 12 г протеини 40 г мазнини, 62 г въглехидрати.
.
Направо си е калорийна бомба, ама много вкусна.. Simple Smile
пп. Она, сега я видях рецептата ти и веднага я записах. Определено ми хареса.

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 19:18 от marchеva14

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 1 006
Аз докато се чудих как да използвам шоколада,сега няма да ми стигне  Mr. Green
Благодаря ви,момичета  Hug

# 207
  • Мнения: 9 106
 Flutter Flutter язък, пък аз адреЗът щях да давам  Wink  Наистина в десертите много върви шоколада.

# 208
  • Мнения: 1 744
https://www.facebook.com/iloveitalianfood.org/photos/a.101512132 … ype=1&theater

според вас как мога да приготвя ей тази вкусотия тук? нещо ми куца този обожаем език, не съм сигурна дори дали има рецепта в описанието

моля за помощ Praynig

# 209
  • София
  • Мнения: 4 547
Бишкоти, сметана и ягоди. И следваш подредбата от картинката отгоре надолу. Демек редиш в леко конична купа и после обръщаш. И нещо за сиропиране на бишкотите, че крема е малко за това и ще останат сухи.

Общи условия

Активация на акаунт