Да отслабнем заедно!

  • 52 106
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
 Много хора си мечтаят да изглеждат добре, да се побират в дрехите с размер S, да повишат самочувствието си или просто да отворят нова страница от живота си. Ние всички се решаваме да започнем от утре, надявайки се утре да е по- добре от вчера,но всъщност вчера е като днес. Опитваме да се лишим от храните, които обичаме, посягаме към лекарства, спомагащи отслабването, мотивираме се и отиваме на фитнес, но все пак нещо куца... Защо???
 Отварям тази тема за всички, които искат да отслабнат, но им липсва подкрепа, за тези като мен, за които утре никога не идва, но те не спират да го чакат. Защото понякога диетата и добрият фитнес план не винаги са достатъчни, за да подпомогнат свалянето на килограми, защото понякога едно "Ти можеш, не се отказвай!'' прави чудеса. Ще се радвам, ако има хора, които са преминали през Ада на отслабването, които да споделят какъв е бил техният вътрешен свят тогава!  Simple Smile

# 1
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Има цял подфорум на тази тема.

# 2
  • Мнения: 11 888
Ще се радвам, ако има хора, които са преминали през Ада на отслабването


Ако на отслабването се гледа като на Ад, едва ли ще има скорошни и трайни резултати.
На свалянето на излишните кг следва да се гледа като промяна на начина на живот,не като щета и липса, а като на път към здравето преди всичко.

Но има и нещо друго- ако години, десетилетия са поддържани много наднормени кг, малко вероятно е трайно обличане в дрехи XS, например.Затова трябва да се поставят и реалистични цели.

# 3
  • Мнения: 47
Съжалявам, ако съм досадила с темата. Целта ми беше всеки да сподели препятствията през, които е минал, да окуражи, защото не всеки може да се справи с постоянството, нищо че не липсва желание.

П.с. Извинявам се отново за темата!

# 4
  • Мнения: 4
Хубава тема.Бих предложила и да споделяме как отслабваме ,ако сме в процес на това.От утре започвам прочистване-гладуване с вода.

# 5
  • Мнения: 47
Да Princess, би било добре да отбелязваме.  Колкото до прочистването то може да се осъществи и чрез приема на други течности, освен вода, например фрешове, а може и плодове, дано да успееш.  Simple Smile Стискам палци! И да споделиш как върви!  Wink

# 6
  • USA
  • Мнения: 2 140
 ooooh! Пак прочиствания значи- има цели 3 такива теми, на плодове, зелени смутита и мадал бал, споделяйте си там за "ада на отслабването". Сигурна съм, че и на гола вода има. От какво се чистите обаче се не знае Laughing

# 7
  • Мнения: 47
Exxx.... Grinning голяма работа, че говорим за прочистване, нормално е. Но мен повече ме интересува... в трудните моменти, в които ви се яде нещо забранено и започвате да се пречупвате пред храната, какво ви стимулира да кажете ''НЕ!'' ???  newsm78

# 8
  • София/Испания
  • Мнения: 1 504
Хубава тема,вярно е,че има друга подобна тема,но е много стара.

# 9
  • Мнения: 4 162
Спокойно, момичета, ще отслабнете.  Wink Само да знаете, че не става изведнъж и от моя опит ще ви кажа, че за да е трайно, ви трябват поне няколко месеца. Разбира се, зависи и от килограмите, които искате да свалите.  Wink И аз се включвам в темата, като в момента съм си на мой режим, тъй като не мога да издържа на класическите диети, от който си виждам ефект.

# 10
  • Мнения: 4 162
Exxx.... Grinning голяма работа, че говорим за прочистване, нормално е. Но мен повече ме интересува... в трудните моменти, в които ви се яде нещо забранено и започвате да се пречупвате пред храната, какво ви стимулира да кажете ''НЕ!'' ???  newsm78

И на този въпрос ми се иска да отговоря. Когато ти се яде нещо забранено, иди и се претегли на кантара. Аз също понякога си мисля за преди, когато бях около 57 кг. Ето това ме стимулира. Помага и да изпиеш едно кафе с някоя слаба приятелка. Simple Smile
Ако някой ден се отпуснеш да хапнеш повечко, не си казвай - край, спирам, това не е за мен, а си кажи - ето днес хапнах, но утре се стягам и продължавам. Жестоката истина е глад и инат.  Mr. Green Да, фитнесът е много полезен, тялото се стяга, горят се калории, но без ограничения просто не става.
И още нещо - апетитът ти ще е супер голям и почти непоносим, ако си яла по два сандвича на закуска, стабилен обяд с нещо готвено и хляб и вечеря кюфтета с гарнитура и десерт, примерно, и изведнъж започнеш да караш на една салатка и две ябълки. Трябва постепенно да се ограничаваш и ще видиш как ще свикнеш с по-малкото храна и вече ще се наяждаш с порции, които ти са се стрували супер нищожни преди.
При мен кафето, зеленото кафе и цикорията (кафе инка) убиват апетита и пия това, когато съм гладна, а не искам да ям. Чаят и ментовите дъвки до някъде също.
И последно предупреждение - постави си реалистична и здравословна цел и я преследвай. Никак не е добре например да си висока 170 см. и да тежиш 50 и под 50 кг. Това вече е опасно поднормено и анорексично тегло. На тази височина според мен лично една здрава и красива жена трябва да тежи поне 55 кг., но не повече от 62-63 кг.  Peace

# 11
  • Мнения: 47
Кiticat, благодаря за отговора ти! Точно от това имах нужда в момента. Тъкмо се прибирам вкъщи след изтощителен ден и не чувствам глад, но онова гласче в главата ми не спира да говори за храна и да лъже, че е гладно и ето го онзи момент, в който започвам да превъртам  Crazy . Имам късмет, че пред мен няма храна, иначе с диетата е свършено за пореден път  Sad

# 12
  • Мнения: 4 162
На коя диета си, колко си висока, колко кг.?

# 13
  • Мнения: 47
Засега диетата ми е само на плодове и много вода, в краен случай си позволявам ядки (шепа), висока съм 163см и 74кг, както виждаш имам доста за сваляне  Crazy

# 14
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 И аз пир вас, че иси имам някакъв собствен режим, сега постен до Великден.
aashiqui, ела в темичката за плодуването, там е обяснено за подобно гладуване, защото то не е диета, а си е баш гладуване, но се спазват някои неща.
Аз съм висока 179, тежа 71 кг и са ми много, гоня 60, да видим. Simple Smile Мисля си, че няма полза да се казват килограми, а направо индекс телесна маса, защото така е объркващо, особено за по-високи или пък много ниски жени.Индексът е по-точен, моят е някъде около 23.
Ето тук може да се изчисли:
http://www.medicine.bg/instrumenti/indeks-na-telesnata-masa

Общи условия

Активация на акаунт