Норвегия- тема 46

  • 143 663
  • 595
  •   1
Отговори
# 60
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Надявам се този път някой да благоволи да ми отговори, мислех че в тази тема сме се събрали да си помагаме доколкото е възможно Rolling Eyes та въпроса ми е: Някой имал ли е желание да пуска жалба срещу Бг посолство в Осло и има ли някаква идея къде и как може да се случи това? Много ви благодаря предварително, наистина ми е мноого важно!!!

# 61
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Надявам се този път някой да благоволи да ми отговори, мислех че в тази тема сме се събрали да си помагаме доколкото е възможно Rolling Eyes та въпроса ми е: Някой имал ли е желание да пуска жалба срещу Бг посолство в Осло и има ли някаква идея къде и как може да се случи това? Много ви благодаря предварително, наистина ми е мноого важно!!!

Извинявай, но малко грубо запо4ва6. ПОмо6та е израз на добра воля, тоест никой не е длъжен да помогне. Д ане говорим, 4е пове4ето информация 4овек може сам да намери в нета. Пи6е6тите тук помагат до колкото могат. Ако преди не си полу4ила помо6т, може би, никой не е знаел как да ти помогне. За това, моля, нека об6туваме с по- приятен тон.

Относно въпросът ти, би трябвало жалби да приема вън6но министерство. Потърси на техния сайт.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 окт 2015, 13:29 от bob4enka

# 62
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Бобченка, извинявам се ако е прозвучало грубо, не съм искала да засегна и да обидя никого bouquet Ще видя във външно, днес не ми отговаряха на телефона си, ще пробвам с и-мейл Peace

# 63
  • Мнения: 1 265
Надявам се този път някой да благоволи да ми отговори, мислех че в тази тема сме се събрали да си помагаме доколкото е възможно Rolling Eyes та въпроса ми е: Някой имал ли е желание да пуска жалба срещу Бг посолство в Осло и има ли някаква идея къде и как може да се случи това? Много ви благодаря предварително, наистина ми е мноого важно!!!

Извинявай, но малко грубо запо4ва6. ПОмо6та е израз на добра воля, тоест никой не е длъжен да помогне. Д ане говорим, 4е пове4ето информация 4овек може сам да намери в нета. Пи6е6тите тук помагат до колкото могат. Ако преди не си полу4ила помо6т, може би, никой не е знаел как да ти помогне. За това, моля, нека об6туваме с по- приятен тон.

Относно въпросът ти, би трябвало жалби да приема вън6но министерство. Потърси на техния сайт.  Simple Smile

Бобче +10  Hug

# 64
  • Мнения: 1 265
Работата ми е свързана с говорене и разбиране на хората и опасявам се, че без норвежки трудно ще стане. Психолог съм, много тясно профилиран в област не особено желана в БГ, ...

Добре дошла....колеги сме (въпреки че моята специалност е клинична психология).
Ще ти дам информация от първа ръка - дето се казва. БЕЗ защитен език на най-високо ниво нямаш никаква възможност да получиш работа в държавно учереждение. Имаш две решения - частна фирма или червения кръст и организации работещи с току-що пристигнали бежанци. За първия вариант трябва сама да търсиш - много фирми вече наемат психолози и ги ползват за проучване на персонала си; това са големи производства. За втория вариант - пиши директно на сайтовете им. Потърси Асоциациите в Норвегия - там може да ти се усмихне щастието.
Но ще ти поискат при ВСИЧКИ СЛУЧАИ РАЗРЕШЕНИЕ ЗА РАБОТА в Норге. А то се дава от Съюза на медиците или Съюза на психолозите - по точно с тяхна заверка. ТЕ пък искат да издържиш съответния ТЕСТ по специалността на НОРВЕЖКИ ЕЗИК. Признаването на дипломата ти от "НОКУТ"....все още нищо не значи.

**аз минах по този път, ако някой е минал по-лесно и знае начин...да сподели

** за изучаване на норвежки език можеш да ползваш това от фейсбук. Учители по норвежки, които няма да ти дадат документ, но при подаване на молба за изпит по "Берген тест" - никой не ти иска документ. https://www.facebook.com/groups/1036623953025602/

п.п. някъде прочетох че Берген тест е отменен, но ако питаш в "НОКУТ" - ще ти кажат точно какво е необходимо. Те са много точни и отговарят по същество.

Желая успех в начинанието.

# 65
  • Мнения: 141
Sem22 благодаря за съдържателният отговор. Предполагах, че нещата стоят така и за Норвегия, както и за повечето държави в ЕС. Аз имам сериозен проблем с ученето на езици - не ми се отдават, колкото и да се старая, така че Норвегия в това отношение е твърде висока топка за мен, ...поне на този етап. Още веднъж много ти благодаря за отговора  bouquet

# 66
  • Мнения: 237
Здравейте, преди месец се преместихме да живеем във Флоро. Нямаме никакви познати тук. Само аз, мъжа ми и детето ни. Случайно няма ли хора, които живеят във Флоро от форума?
Притеснена съм, че детето ни не се среща с други деца. Не ходи на детска градина.  На година и 7 месеца е, аз не работя. Търся разни мероприятия за деца, но до сега нищо не съм открила.

# 67
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
bobi_e потърси в местната библиотека дали не организират някакви мероприятия- яетене и разказване на приказки, куклен театър и тн. Тук в Ставангер и Рандаберг където съм аз, тези мероприятия се организират всеки уикенд и се събират много де4ица.

За други българи в местността, в която си ти, те съветвам да попита6 във фейсбук групата Българи в Норвегия. Струва ми се, 4е съм виждала пи6е6ти от там.  Peace

# 68
  • Мнения: 237
Благодаря  bob4enka Simple Smile Ами аз нямам фейсбук, не е ли възможно да попитат вместо мен?

# 69
  • Мнения: 237
Здравейте
Как се казва групата ви във фейсбук? Ще си направя регистрация за да видя има ли българи във Флоро Simple Smile

# 70
  • Мнения: 4
Здравейте , мили дами!   bouquet
Изключително много се радвам , че попаднах на вас и имам възможността да се сдобия с такъв опит само от вашите писания!Наистина е много хубаво човек да види , че други са минали по пътя , по който то желае да тръгне!
Аз току що завърших курс по класически масаж и сега бих искала да започна курсове по норвежки.Ще ми се да мога да го науча в България на ниво , за да мога да си намеря някаква работа после в Норвегия и след това там да продължа с обучението си както на езика , така и в университет.
Проблемът е , че не знам коя школа да избера.Последно гледах davitoz и много ми допадна това , че предлагат обучение чрез Skype.Което означава , че няма нужда да се местя в по-голям град , за да уча.Обаче, искат да им платя цялата сума предварително и освен това четох не много добри коментари за тях, и сега съм много объркана!Днес открих и Норвегия-България ЕООД във Варна.Всичко прозвуча чудесно докато не казаха сумата (2100 лв за едно ниво).
Имам чувството , че в Норвегия ще ми излезе по-евтино  Laughing Но за съжаление в този момент не мога да замина още.А наистина искам да започвам да го уча!  Вие какво ще ми препоръчате?Благодаря ви предварително! Wink

# 71
  • Мнения: 237
Колко време се чака, за да ме приемат в групата във фейс?

Marjatta4  Моят мъж изкара онлайн курс по скайп с някака фирма от Варна- "Норвежка езикова академия" . Скайп име tz.andersen. Мисля, че пак беше около 2000лв.

Аз изкарах училище в Норвегия за същите пари, че даже и по-малко и разбира се обучението беше много по-добро.

На времето ходих на уроци във Варна, по-евтини, но вече не помня къде ....потърси още!

# 72
  • Мнения: 4
Колко време се чака, за да ме приемат в групата във фейс?

Marjatta4  Моят мъж изкара онлайн курс по скайп с някака фирма от Варна- "Норвежка езикова академия" . Скайп име tz.andersen. Мисля, че пак беше около 2000лв.

Аз изкарах училище в Норвегия за същите пари, че даже и по-малко и разбира се обучението беше много по-добро.

На времето ходих на уроци във Варна, по-евтини, но вече не помня къде ....потърси още!
Тези хора във Варна ми се сториха най-сериозни в интерес на истината , но е страшно скъпо  newsm78 Малко са се престарали с цената , за мое съжаление.По-добре , както казваш, да ги карам в Норвегия наистина.  Mr. Green
Благодаря за отговора!

# 73
  • Ориндж каунти
  • Мнения: 95
За прием ще трябва да изчакате малко, админите не взлизат много редовно в сурат тефтера и ще трябва да ги изчакате.
Наистина ли ви искат 2100 лв за едно ниво от Норвегия-България ЕООД? Ако това са пари за ниво А1 те не просто са се оляли, а направо са се осрали. Не знам кой стои зад проекта, но едно от имената, които е споменато на страницата е меко казано компрометирано. Преглеждайки качеството на сайта им, съвсем не бих им се доверил. Само да спомена, че тук едно ниво, т.е А1 при което научавате само как да се представяте, е около 50 часа(ориентировъчно). С 250 часа ще сте подготвени за второ ниво А2, което ще ви позволява да разбирате и да говорите на ниво ежедневие. Сами може да сметнете цените в лева, да попитате какво означава едно ниво във въпросната фирма и да имате база за сравнение.
Аз лично бих ви препоръчал Нордстудео, поне имат опит и доста хора са минали през тях.към момента може би са най-добрата опция, макар че не всички минали от там са доволни от резултата.
Има една група УЧИ НОРВЕЖКИ ЕЗИК, там има много материали за самообучение. Създадоха и група "Преподаватели по норвежки език", там има хора преподаващи по скайп, нямам отзиви за качеството, а цената беше 30 крони на час.
Нормалното заплащане за курс тук е 55 крони на час дневно обучение и 75 крони на час вечерно. Продължителността на курса е около 250 часа. Това е в училищата за възрастни, има и други школи за езика, но те са по-скъпи обикновено.
Потърсете във форума на софийски университет дали някой студент скандинавистика не иска да изкара някой лев с частни уроци.

# 74
  • Мнения: 4
За прием ще трябва да изчакате малко, админите не взлизат много редовно в сурат тефтера и ще трябва да ги изчакате.
Наистина ли ви искат 2100 лв за едно ниво от Норвегия-България ЕООД? Ако това са пари за ниво А1 те не просто са се оляли, а направо са се осрали. Не знам кой стои зад проекта, но едно от имената, които е споменато на страницата е меко казано компрометирано. Преглеждайки качеството на сайта им, съвсем не бих им се доверил. Само да спомена, че тук едно ниво, т.е А1 при което научавате само как да се представяте, е около 50 часа(ориентировъчно). С 250 часа ще сте подготвени за второ ниво А2, което ще ви позволява да разбирате и да говорите на ниво ежедневие. Сами може да сметнете цените в лева, да попитате какво означава едно ниво във въпросната фирма и да имате база за сравнение.
Аз лично бих ви препоръчал Нордстудео, поне имат опит и доста хора са минали през тях.към момента може би са най-добрата опция, макар че не всички минали от там са доволни от резултата.
Има една група УЧИ НОРВЕЖКИ ЕЗИК, там има много материали за самообучение. Създадоха и група "Преподаватели по норвежки език", там има хора преподаващи по скайп, нямам отзиви за качеството, а цената беше 30 крони на час.
Нормалното заплащане за курс тук е 55 крони на час дневно обучение и 75 крони на час вечерно. Продължителността на курса е около 250 часа. Това е в училищата за възрастни, има и други школи за езика, но те са по-скъпи обикновено.
Потърсете във форума на софийски университет дали някой студент скандинавистика не иска да изкара някой лев с частни уроци.
Благодаря за мнението . За сега си уча от Duolingo  Grinning и съм доволна .Но мисля да пробвам едно ниво при davitoz и ще видим какво ще излезе.Ако не ми допаднат май ще ги сменям с WORDS в Бургас.Ако някой има информация за тези две школи , ще ми бъде от помощ Simple Smile  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт