Въпрос за стрийте ?

  • 2 743
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте Дами!

Имам едно въпросче. Може ли да се появят стрий директно светли и тънки без да е имало период в които да са били червени.

Днес видях на крака си финни линийки , който много наподобяват стрии , но нищо не е имало там преди .... много се зачудих ... ако не са стрии какво ли е тогава?

Мажа се с Чико и Мустела от самото начало на бременноста...  и никъде по тялото нищо нямам.

# 1
  • Мнения: 832
И аз имах такива бели и тънки линийки, които и до сега си стоят така.

# 2
  • Мнения: 125
А на мен ми се появиха на корема 2 седмици преди да родя и то само защото забравих да се намажа с мляко за тяло...мажи се винаги, защото кожата постоянно се опъва. Бях чела някъде, че свинската мас била най-добра, за да не се получат стрии, но не съм пробвала...

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз имам малко, но никога не са били червени!  Sad

# 4
  • гр. СОФИЯ (1000)
  • Мнения: 73
Аз имам стрии по бедрата, но никога не са били червени, още от появяването си са бели.

А що се отнася за маста, аз в края на бременността си се мажех с мас и нямам нито една стрия, не е много приятно да се мажеш с нея, но определено има ефект, за това бих те посъветвала да се мажеш с мас, ако не ти е крайно неприятно.

# 5
  • Мнения: 5 103
МОйте по гърдите бяха червени, сега избеляха, нови не ми се получават засега, но се мажа упорито всяка вечер с обилно количество крем.

# 6
  • Мнения: 1 027
Аз се мажа всяка вечер задължително, за да не се появът, но гаранция няма.
Имам стари по дупето, но те са от когато спрях да тренирам и тогава бях малка, но не помня да са били червени.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Моите стрии са същите - едва забележими бели ивички на едното бедро. Появиха се почти месец, след като родих, явно от отслабването. Не е до мазане, а до вродена еластичност на кожата.

# 8
  • Мнения: 554
Благодаря за бързите и адекватни отговори момичета .... ще продължа да се мажа активно... пък дано да няма повече поражения:-)

# 9
  • София
  • Мнения: 39 715
Не помня моите стрии да са били червени.

# 10
  • Мнения: 928
Да, може. При мен се появи директно светла над пъпа  Sad. Все се надявах да не е стрия и да се махне. Е, стана по-малка, ама не се маха. От 3-тия месец на бременността използвах специалните на Чико и Галеник  Hug

# 11
  • Мнения: 1 382
Моите стрии са отпреди 5 месеца,отстрани на кръста и още са лилави,чудясе,няма ли да избеляват вече  newsm78,поне да не личат толкова много.Появиха се в 8-я месец след като 3 дни не се мазах,в случея с бадемово масло  Tired

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 240
И аз имам малко, но никога не са били червени!  Sad
И аз. Тези са по-безобидни, по не се забелязват /или така си мисля Rolling Eyes/.

# 13
  • Мнения: 221
Късметлийки,
Аз пък съм като надупчена от ярко червени. И се мазах постоянно. Явно е до кожа.

# 14
  • Мнения: 3 089
мда-а-а-а
късметлийки!
и аз съм като бита с камшик - дебели, червени и изобщо не-избледняващи стриища (хи-хи) навсякъде - кръст, гърди, корем, бедра. а се мазах много (бадемово масло, дева, виши, чико, кокона майка) и напълнях само 10 кила.

Общи условия

Активация на акаунт