Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора

Уелс

Остават ми 2 седмици до термина,вчера доктора ме попита дали ми е текло нещо,защото била намалена околоплодната течност?
аз от няколко седмици имам обилно бяло течение,а преди седмица за 1,2 дена сякаш беше и повече от обикновено.
и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78
а може ли да изтекат докато се къпя например?
и да не ми се смеете на въпросите ей!!! Wink
Цитирай

Не знам какво точно трябва да се случи, и аз съм в същото очакване, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Цитирай
Не са за смях въпросите, не се притеснявай...
Мисля, че няма как да сбъркаш, че са ти изтекли околоплодните води. Не съм и чувала, че някоя мама да не е забелязала и да ги е объркала.
Обикновено и когато всичко е наред, те са розови на цвят (т.е. примесени с известно количество кръв) и сладникава миризма. Количеството е 200-500 мл, макар че усещането е като за много повече. По - притеснителни се явяват тези, които са със зеленикав цвят - показател, че нещо не е съвсем наред. Но съвсем не е задължително да има някакви проблеми и в този случай - имам позната, която имаше такива води, но бебето си беше наред.
Пожелавам ти най-вече спокойствие... и да се похвалиш с рожба, когато му дойде времето   Hug
« Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 19:43 от alterna »
Цитирай

София

Моля да ме извините,че се намесвам тук,защото не съм раждала,но....една моя приятелка ми каза,че в началото само по-малко и е течало някакво течение-накря и се оказало околоплодна течност.но се спукало малко и когато контракциите и се засили и са я приели са и спукали,както трябва мехура и така....
Цитирай

Морето

И на мене това ми предстои в скоро време и ще ми е много интересно да разбера.Ще следя темата Love
Цитирай

UK, Harlow/София

, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Възможно е ConfusedАз не бях разбрала, че са ми изтекли.Когато родих(на датата на термина), лекарката ми каза, че бебето е сухо.И аз имах силно течение, бяха ми дали свещички, но явно са били водите.
Цитирай
И аз съм се замисляла над този въпрос......Хич не е смешен. Странно е "да ти изтекат водите".
Има моменти, в които няма как да разбереш дали ти изтичат водите.......  Wink
Мисля си все пак, че ще се усети промяна в коремчето - някак трябва да се отрази.
Цитирай
При мен поне нямаше никакви изменения в коремчето (корема, а още по - добре коремището:-)   Всъщност никакви изменения няма, които да са физически осезаеми. Е, след 30 минути започнаха контракциите... съвсем осезаемо Smile
Цитирай

Хммм, много ме озадачихте с това неразбиране за изтичането на водите Thinking
Ще трябва да следя по-внимателно какво се случва с мен.
Цитирай

София

и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78

не ми се вижда вероятно Thinking Thinking при мен ситуацията беше следната - заподозрях, че нещо подобно се случва и отидох в ДКЦ-то. оттам за по-голяма сигурност ме изпратиха в родилния дом - имали някакви реактиви, които отчитат дали става въпрос за околоплодна течност или не - не казаха със сигурност и ме приеха - е, след 2 часа вече нямаше съмнение какво се случва!!! така че според мен няма начин да не усетиш!
пожелавам ти леко раждане!
Цитирай

в блока на борците

мисля, че няма начин да не усетиш. ако ти изтичат водите, усещането е като подмокряне. един познат разправя как, както си стояли у дома, жена му му казала `напишках се!` Whistling всъщност са й изтекли водите.
Цитирай

София

Ох, на мен също това ми предстои и темата ми е доста интересна. Благодаря на всички мамчета, които се включват, за да ни дадът съвет и да ни разкажат за какво става въпрос. Аз се притеснявам най-вече за това да не стане докато се къпя, че тогава хич няма и да разбера.
Цитирай

в блока на борците

всъщност, рядко се случва да изтекат водите. от филмите бях останала с впечатление, че винаги изтичат. но не е така! Wink
Цитирай
Да, така е... по филмите все изтичат Smile Ама на живо значително по - рядко.
При мен (а съм чувала, че така и става най-често) се усеща едно пукване в корема, което по никакъв начин не е болезнено.
Имам позната, на която водите й изтекоха под душа и тя изобщо не ги обърка с нещо друго.
Цитирай

Да, така е... по филмите все изтичат Smile Ама на живо значително по - рядко.

Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 38 отговора