възможно ли е да ми изтекат водите без да разбера?

  • 19 951
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 532
Остават ми 2 седмици до термина,вчера доктора ме попита дали ми е текло нещо,защото била намалена околоплодната течност?
аз от няколко седмици имам обилно бяло течение,а преди седмица за 1,2 дена сякаш беше и повече от обикновено.
и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78
а може ли да изтекат докато се къпя например?
и да не ми се смеете на въпросите ей!!! Wink

# 1
  • Мнения: 5 391
Не знам какво точно трябва да се случи, и аз съм в същото очакване, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace

# 2
Не са за смях въпросите, не се притеснявай...
Мисля, че няма как да сбъркаш, че са ти изтекли околоплодните води. Не съм и чувала, че някоя мама да не е забелязала и да ги е объркала.
Обикновено и когато всичко е наред, те са розови на цвят (т.е. примесени с известно количество кръв) и сладникава миризма. Количеството е 200-500 мл, макар че усещането е като за много повече. По - притеснителни се явяват тези, които са със зеленикав цвят - показател, че нещо не е съвсем наред. Но съвсем не е задължително да има някакви проблеми и в този случай - имам позната, която имаше такива води, но бебето си беше наред.
Пожелавам ти най-вече спокойствие... и да се похвалиш с рожба, когато му дойде времето   Hug

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 19:43 от alterna

# 3
  • Мнения: 426
  Моля да ме извините,че се намесвам тук,защото не съм раждала,но....една моя приятелка ми каза,че в началото само по-малко и е течало някакво течение-накря и се оказало околоплодна течност.но се спукало малко и когато контракциите и се засили и са я приели са и спукали,както трябва мехура и така....

# 4
  • Мнения: 601
 И на мене това ми предстои в скоро време и ще ми е много интересно да разбера.Ще следя темата Heart Eyes

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Възможно е ConfusedАз не бях разбрала, че са ми изтекли.Когато родих(на датата на термина), лекарката ми каза, че бебето е сухо.И аз имах силно течение, бяха ми дали свещички, но явно са били водите.

# 6
И аз съм се замисляла над този въпрос......Хич не е смешен. Странно е "да ти изтекат водите".
Има моменти, в които няма как да разбереш дали ти изтичат водите.......  Wink
Мисля си все пак, че ще се усети промяна в коремчето - някак трябва да се отрази.

# 7
При мен поне нямаше никакви изменения в коремчето (корема, а още по - добре коремището:-)   Всъщност никакви изменения няма, които да са физически осезаеми. Е, след 30 минути започнаха контракциите... съвсем осезаемо Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 391
Хммм, много ме озадачихте с това неразбиране за изтичането на водите Thinking
Ще трябва да следя по-внимателно какво се случва с мен.

# 9
  • Мнения: 364
и се чудя,възможно ли е да ми изтекат водите постепенно?никак не ми звучи логично newsm78

не ми се вижда вероятно Thinking Thinking при мен ситуацията беше следната - заподозрях, че нещо подобно се случва и отидох в ДКЦ-то. оттам за по-голяма сигурност ме изпратиха в родилния дом - имали някакви реактиви, които отчитат дали става въпрос за околоплодна течност или не - не казаха със сигурност и ме приеха - е, след 2 часа вече нямаше съмнение какво се случва!!! така че според мен няма начин да не усетиш!
пожелавам ти леко раждане!

# 10
  • Мнения: 442
мисля, че няма начин да не усетиш. ако ти изтичат водите, усещането е като подмокряне. един познат разправя как, както си стояли у дома, жена му му казала `напишках се!` Whistling всъщност са й изтекли водите.

# 11
  • Мнения: 1 027
Ох, на мен също това ми предстои и темата ми е доста интересна. Благодаря на всички мамчета, които се включват, за да ни дадът съвет и да ни разкажат за какво става въпрос. Аз се притеснявам най-вече за това да не стане докато се къпя, че тогава хич няма и да разбера.

# 12
  • Мнения: 442
всъщност, рядко се случва да изтекат водите. от филмите бях останала с впечатление, че винаги изтичат. но не е така! Wink

# 13
Да, така е... по филмите все изтичат Simple Smile Ама на живо значително по - рядко.
При мен (а съм чувала, че така и става най-често) се усеща едно пукване в корема, което по никакъв начин не е болезнено.
Имам позната, на която водите й изтекоха под душа и тя изобщо не ги обърка с нещо друго.

# 14
  • Мнения: 5 391
Да, така е... по филмите все изтичат Simple Smile Ама на живо значително по - рядко.
 
Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 39 747
По принцип не би трябвало да объркаш изтичането на водата.
Но има случаи на изтичане на околоплодна вода по малко.
При мен се случи посред нощите. Бях спала само 2 часа, и хоп бегом до 00. Усетих, че са водите чак като преполових тоалетната хартия Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 2 530
 NaughtyНа мен ми изтекоха водите. Абсолютно невъзможно е да сбъркаш.Бях при майка ми и ми се припишка, отидох до 00, но течността беше по- слузеста. Усетих, че става нещо и тръгнах към вкъщи. Майка ми живее на една спирка от нас прибрах се пеша, качих си петте етажа / нямаме асансьор/взех си един душ облякох се и на вратата отново получих зов. Върнах се в 00 и тогава ми изтекоха водите.Невъзможно е да сбъркаш. Половин час не можах да стана от тоалетната. Тъкмо стана те потичат имах чувството, че е огромно количество.През това време скъпия седеше пред врата и питаше няма ли да раждам. В крайна сметка като понамаля малко сложих 3-4 превръзки и тръгнах към МД. Искам да кажа, че не боли и можеш спокойно да се приготвиш за родилния дом. В случай, че ти изтекат водите, не чакай, вземи си душ, чантата и лека-полека тръгвай да се срещнеш със своето щастие. Няма страшно.В родилния дом ще искат да им покажеш превръзката, с която си отишла защото като капнат някакъв химикал по цвета, който се получи разбират дали това наистина е околоплодната течност. Пожелавам на всички бъдещи майчета много леко раждане и много кротки бебчета. Grinning

# 17
  • Мнения: 3 423
Хммм, много ме озадачихте с това неразбиране за изтичането на водите Thinking
Ще трябва да следя по-внимателно какво се случва с мен.

Лекарката не е трябвало само да ти казва, че са ти намалели водите,
а е трябвало да ти топне малко от някаква ценна течност, която ако
се оцвети еди-как си, ще може да се установи, дали това,
което ти тече, е амниотична течност.

Не е необходимо да ти шурне вода като чикагския водопад, понякога
мехурът може по-височко да ти се спука и да капе по малко,
а ти да си мислиш, че е обикновено течение, нали по принцип
при бременните се увеличава течността отдолу.

Та така. Не чакай, ами още утре се грабвай и иди на лекар да видят,
дали това, дето ти тече, са околоплодни води.

# 18
  • Мнения: 2 271
Аз разбрах,но лекарите в "Св.София" твърдяха,че не били водите.Малко пояснение-не ми изтекоха на веднъж,а капеха по малко.Два дни ходих на проверка.И точно с онова(Бромо...незнам си какво),което не ми оцвети в зелено,а си стоеше оронжево.Та след второто връщане до вкъщи пеша се уморих,полегнах да почина и като станах текнаха струйки течност по краката.Започнаха от раз контракции на 5 мин.Тръгнахме с моята гинеколожка за болницата.За 5мин с кола от нас се намира,а контракциите станоха на 3 мин.При прегледа моята дак. установи 4см разкритие, а водите доизтекоха.Отново накапа с веществото и ЦВЕТА НЕ СЕ ПРОМЕНИ!
И какво стана,аз раждащата за първи път сама разбрах ,че ми текат водите,макар и по-странно от нормалното.А лекарите не!

# 19
  • Мнения: 1 382
Мисля,че е невъзможно,те са някакси много топли и се усещат в сравнение с урината...дано е разбираемо някак си Crazy

# 20
  • Мнения: 666
 При изтичането на водите аз получих при първото раждане леко течение и си помислих че е течение обаче беше като чиста вода за това се усъмних и отидохме в болницата оказа се че ми изтичат водите- така че ако си получила нещо такова може да ти изтичат водите

# 21
  • Русе
  • Мнения: 659
Ако имаш някакви съмнения, най-добре върви или в Родилно, или в Ескулап и поискай да ти направят тест, с който се проверява дали са ти изтекли на водите.
Но в края на бременността е нормално да има намаляване на околоплодна течност.

# 22
  • Мнения: 3 089
намоя въпрос за водите, док. ми каза следното - "ливни си 200-400 мл. вода по бедрата и ще се убедиш, че когато дойде времето, ще усетиш". е, аз в един момент усетих подмокряне, но не чак такова като от 200-400 мл вода. обадих се на моя приятелка лекар да я питам какво е усещането. тя каза, че наистина в МНОГО РЕДКИ случаи е възможно да има поетапно изтичане на води и ме изпрати в болницата. отидох до св. софия. там ми направиха проба с бром-нещо си и се оказа, че не са води. лекарят, който ме преглеждаше каза, че вероятно тапата е паднала. след седмица родих с планово секцио.  
та на въпроса, ако си от тези МНОГО РЕДКИ случаи, възможно е и да не разбереш, че водите ти са изтекли. дано не ти се случва обаче...
успех!

# 23
  • Мнения: 7 640
може, ако околоплодният мехур е пукнат високо, водите изтичат постепенно като сълзене и може да не се забележи.
Не се безпокой, лекарят може да ти направи съответен тест, ако има достатъчно съмнения.

# 24
  • Мнения: 2 587
, но не мисля, че е възможно да не разбереш, че ти изтичат водите Peace
Възможно е ConfusedАз не бях разбрала, че са ми изтекли.Когато родих(на датата на термина), лекарката ми каза, че бебето е сухо.И аз имах силно течение, бяха ми дали свещички, но явно са били водите.

Съгласна съм.Моя позната също роди без да разбере че водите й са изтекли.

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Възможно е да изтекат, ако околоплодният мехур се е спукал високо; повтори прегледа Wink

# 26
  • Мнения: 3 537
И аз съм чувала,че е възможно да изтичат освен на един път ,а и по малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 924
При мен започнаха да изтичат през нощта.След това в продължение на няколко часа докато бях в болницата още изтичаха.Бяха абсолютно прозрачни.Но както виждам има най-различни случаи.
Желая ти безпроблемно раждане и хубаво бебче! Wink

# 28
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Аз не  разбрзх , че  са  ми  изтекли  водите.Цяла  седмица преди  раждането  ми  изтичаше  някаква  слузеста  течност. Предполагах , че  това  е тапата.В  деня  на  голямото събитие  трябваше  сутринта  да  пия  хапче  за предизвикване  на раждането, понеже  имах  голямо  разкритие, почти  от  началото  на 9-тия месец,та  изпих  хапчето  и  реших  да  се  изкъпя и  тогава  да  отиваме към  билницата. Да  ама тъкмо  влизам в  банята,като ме схвана  корема , излизам и  от мен  изтекоха  няколко  капки вода,като отидохме  в  болницата  се  оказа  ,че  са  ми  изтекли водите,  а  аз  очаквах  да  ми  изтекат литри вода Joy

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз си задавах същия въпрос преди да родя...повярвай ми няма как да се объркаш, ще разбереш. Принципно, ако ти изтича слузеста течност се предполага, че раждането започва, а това, че текат от няколко дни би трябвало да те наведе на мисълта да потърсиш лекар Laughing

# 30
  • Мнения: 1 031
Възможно е. Поне при мен беше така.
Водите започнаха да ми намаляват полела-лека, а аз не усещах да ми изтичат. Когато дойде момента да ми ги пукнат се оказа, че ги няма никакви. Бях с предизвикано раждане. При всичките ехографи, накрая си родих на сухо Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 209
не мисля че няма да разбереш, и аз все за това се притеснявах или че ще ми изтекат в тоалетната, а то точно така и стана, но те розовеят и за разлика от пишкането изтичането им не се подава на контрол.

# 32
  • Мнения: 600
Към края на бременностата ми (12.2005 г.) същия въпрос живо ме интересуваше. Страхувах се ще разбера ли дали са ми изтекли водите. Около две седмици преди да родя получих леко течение и хукнах да ме види лекар. Оказа се че мехура е цял. Тогава попитах лекаря какво да очаквам ако ми изтекат водите - имам предвид количество, консистенция и т.н. Той ми отговори, че няма как да сбъркам околоплодните води - като количество били около 4-5 супени лъжици (амаче сръвнение  Joy , но той явно искаше да ми покаже някаква лесна мярка) бистра течност, с възможни кръвнисти жилчици или кафява или зелена, ако детето е преносено. Е, аз преносих 2 дни (ако термина е бил правилно изчислен) и на 22.12. в десет без петнадесет вечерта като ставах от стола усетих как по краката ми започна да се стича нещо топло. Бяха околоплодните води (наистина около 4-5 супени лъжици Joy ) и с бледо розов цвят. Контракции имах цяла нощ по на 10 мин. и родих на другия ден, след включена система. Чувала съм че при някои жени околоплодните води изтичат по малко при спукан мехур, така че наблюдавай се.
Желая ти леко раждане и те чакаме да се похвалиш скоро с бебче!   bouquet

# 33
  • Мнения: 660
може, ако околоплодният мехур е пукнат високо, водите изтичат постепенно като сълзене и може да не се забележи.
Не се безпокой, лекарят може да ти направи съответен тест, ако има достатъчно съмнения.

 thumbsup Точно така е. Ако там, където се преглеждаш, нямат такива тестове, иди в клиника, където имат.

# 34
  • Мнения: 739
легнах да спя и усетих нещо потече. Отидох до 00, само си тече нещо и не спира. Повече от обикновена малка нужда. Сложих превръзка и към болницата. Почти нищо не беше изтекло дотам обаче, и онзи разтвор не се оцвети, лекарката се опитваше да ме убеди, че съм се напишкала, аз споря, че не съм Crossing Arms! И не бях  Laughing. Натисна за да установи това, тогава боли. Останах там, почти 24 часа докато започнаха някакви контракции, подсилиха ги със система.
Не бих могла да го объркам като чувство, въпреки че ми е първо раждане.
Това за "сухото" бебе малко ме озадачи. Доколкото съм чувала, дори всичко да изтече, винаги остава малко и сухо раждане няма.

# 35
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Доколкото съм чувала, дори всичко да изтече, винаги остава малко и сухо раждане няма.
Има и свекърва ми и двамата ги е раждала сухи и каза,че многооо боляло сухото раждане.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 054
Възможно Е! На мен ми изтекоха без да разбера. Всъщност се случи следното: Лягах си и се завъртях малко рязко и усетих леко "подмокряне" - нещо като много обилно течение, бях намокрила добре бельото си, скочих обезумяла от страх, хукнах към тел да звъня на гинеколога си - той каза да следя дали продължава да изтича нещо -  пишках, следих се - нищо. Това беше вечерта, на другия ден отидох на преглед и той ми каза, че водите са намалели.
Обяснението: отворен "Горен Полюс на Мехура" Водите изтичат съвсем по малко, процеждат се около мехура и излизат на капчици, просто мокрят леко бельото - така малко по малко си изтичат! Това е доста лаическо обяснние  Embarassed но исках да кажа, че при мен беше така! Като раждах ми спукаха мехура "традиционно" и изтече още малко вода, но на жената, която я приеха да ражда с мен й се спука сам мехура докато се разхождаше около леглото - ами стана си голяма локва!

# 37
  • Торонто
  • Мнения: 837
Според моя опит досега мислех че не е възможно да не разбереш, то се излива така изведнъж като кофа вода. Но след като чета тук и други мнения явно има всякакви случаи. Иначе ако не бях прочела какво са писали другите бих ти отговорила веднага : абсурд е да не разбереш!

# 38
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И на мен ми се струва невъзможно да не се разбере. Обаче от друга страна като се замисля ако майчето е в банята и се къпе дали биха могли да изтекат без да се разбере?

Общи условия

Активация на акаунт