Има ли ли сте проблем с второто забременяване?

  • 1 711
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И при нас първото стана от раз, но с второто се озорихме. Седем цикъла борби, бях взела да си рева най-редовно всеки месец, накрая стана - и направих мисед в 10г.с., от което съвсем всичко ми се обърна Sad След това подновихме опитите 2 месеца след аборта и още два месеца по-късно се получи. Наистина понякога е много трудно с второто - но след като изследвания и всичко останало е наред, явно просто ще ти подложи търпението на изпитание малкото човече Wink Ще стане, не се съмнявай Hug

# 16
  • varna
  • Мнения: 48
Здравей и аз като теб първият път преди 4,6 години стана за 2-3 месеца и въобще без дори да мисля за това.Сега обаче вече 3 години се опитваме и не се получава.Първият път родих секцио по медицински показания и трябваше уж да чакаме 1,6 ако знаех че така ще стане въобще нямаше да чакам.Вярвам че някой ден ще стане.Между  другото при нас изкочи мъжки фактор колкото и странно да звучи понеже вече имаме едно.

# 17
  • Мнения: 3 537
Първото забременях почти веднага,но второто стана след 1,5 год.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 145
И при нас второто стана след година и 2 месеца опити. В 10-тия месец ми направиха контролен преглед и гинеколога откри възпаление и раничка на шийката на матката. Но според него не е било голямо и не би трябвало да пречи на забременяването. Но аз предпочетох да се лекувам. 2 месеца след като спряхме с лекарствата забременях. Може да е било времето, а може и това възпаление да е пречило.
А първия път стана непредвидено. Мислихме да имаме бебе след лятото, а забременях през март. И ни провали малко плановете, но никак не съжалявам.

Дано скоро да видиш двете чертички и да се зарадваш и ти! Пожелавам ти го от цялото си сърце.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 444
С какво рх си на кръвта-положително или отрицателно.Аз съм с отрицателно и вторият път чаках повече от 4-5 години поради това.Не е доказано точно защо, нямах антитела, но просто веднъж родила или абортирала става много трудно, дори при някои е невъзможно и няма научно обяснение на конкретните причини.Другият проблем е, че чакаш всеки месец и се разочароваш, става ти идея-фикс.Аз до истерии стигах, тогава почнах работа с изричното условие да не раждам поне 2 години.Успокоих се, че няма да е в рамките на тези 2 години и спрях да мисля за това.На 3-тия месец бях забременяла вече.Има много такива случаи на жени осиновили дори деца и малко след това чудото е станало.Спокойствие и успех ти желая!!!  bouquet

# 20
  • Мнения: 883
И ние се мъчим вече 3 години (Как звучи само - мъчим - Wink Но не губим надежда! Недей и ти. Ето днес пак ходих при гинеколога си и сега пък е уголемен десния яйчник. newsm78 Не обясни защо и как е станало, но явно има причина. Не забравяй, че и самото правене на бебето е едно приятно изживяване! Не се отказвайте от него! После няма да имати такава възможност!

# 21
  • Мнения: 1 878
 newsm78 Втория път стана наистина малко по-трудно, но стана  Laughing За съжаление факта че си родила веднъж не егаранция, но поне знаеш че можеш  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 309
При мен проблем имаше с първото забременяване.Правехме бебето 4г.Родих със секцио.Макар и препоръките да не забременявам 1г., изобщо не се вслушах.Казах си "аз не съм от лепливите..."и не сме се пазили изобщо.Така до днешна дата.Не става.Писна ми.Чувствам се като преди.Всеки път надежди и като ми текне М-то ужас.А си правех планове за малка разлика на децата и така...

# 23
  • Мнения: 2 768
Виж подобна тема

# 24
  • Мнения: 503
При нас първия път стана от раз, още първия месец. Когато беба беше на 1 год. 10 мес., решихме да започнем опити за второ. 5-6 мес. опитвахме и не се получаваше. Точно тогава, при  рутинни кръвни изследвания, ми откриха хиперфункция на щитовидната жлеза. Оказа се, че това намалява шансовете за забременяване с 40%, което не е никак малко. Вече повече от година се лекувам, и към края на април, живот и здраве, ако хормоните вече са в норма, подновяваме опитите.  Whistling
Реших да ти го напиша, защото понякога такъв проблем, който на пръв поглед няма никаква връзка с половата система, може да се окаже причината. А аз нямах  още и никакви симптоми за проблеми с щитовидната жлеза, нито подуване, съвсем в начална форма беше всичко и го открихме случайно. Но в рода ми, по майчина линия, имат подобни проблеми. Ако и във вашия род има нещо подобно, или ако решиш, може за всеки случай да си направиш едни хормонални изследвания, ако искаш. Без да се стресираш и да се притесняваш прекалено, разбира се. Най-важното е спокойствието.
Желая ти успех и скоро да се похвалиш  baby_neutral  !!!

# 25
  • Мнения: 206
И ние имахме проблем втория път... Първия път забременях още на втория месец опити, но с второто се поизмъчихме.И ние искахме малка разлика, но не се получи. След почти 3г. опити най накрая стана. Направих спонтанен аборт във 2ри месец Cry , а 5месеца след това бях отново бременна и много щастлива. Не се отказвай и не унивай - понякога просто трябва повече време. А сега не съжалявам че разликата между децата е по-голяма. Това си има своите добри страни Simple Smile Успех и скорошно зачеване ти желая  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Още не сме започнали да правим второто - ще поизчакаме 2-3 години. Но съм чувала, че човек, ако много мисли за забременяването, става по-трудно, а като спре да мисли, хоп - става.
Отдават го на някакъв хормон, който се отделя при притеснение и пречи на забременяването. Това е и причината много двойки, които си мислят, че не могат да имат деца и си осиновят, след това да си родят техни - спират да мислят и номера се получава.
Може би, ако не си толкова вманиачена (в добрия смисъл Wink) ще се получи по-лесно.
Успех!!!

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Не се отчайвай, на нас второто ни отне 10 години, вече се бях отказала , но ето че стана! Вече нищо не следях, спрях да ходя по доктори( те и без това не ми помогнаха) , но най-вече намалих напрегнатата си работа и се успокоих!

# 28
  • Мнения: 256
Не казваш дали мъжа ти си е правил изследвания?

# 29
  • Мнения: 1 839
Не, стана случайно, но съм чувала за много случаи, при които първия път забременяват без проблем, а вторият път - става трудно или изобщо. Дори имам една съученичка, която случайно забременя и роди на 15 годишна възраст, после минаха много години и искаше второ дете, но нещо не ставаше. Най-накрая все пак стана и разликата им е 11-12 години (не помня точно). Дори в списание "9 месеца" имаше тема, посветена на този проблем - защо понякога второто идва по-трудно. Трябва да се търси причината, да се направят изследвания, за да се види къде е проблемът.

Общи условия

Активация на акаунт