Отново за кърменето на обществени места

  • 70 622
  • 2 396
  •   1
Отговори
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Направо съм шокирана, че втори ден се вихри въпросния скандал, а още няма тема за него в бг-мамма (или има, но аз така и не я открих).
Много мнения прочетох, и повечето са изключително крайни.
Та-кажете си сега, вие на чия страна сте-на хората, които нямат против кърменето, но не и да е толкова натрапващо, или тези, които стоят плътно зад идеята, че няма проблем гърдите да се показват по всяко време, на всяко едно място?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 268
Направо съм шокирана, че втори ден се вихри въпросния скандал, а още няма тема за него в бг-мамма (или има, но аз така и не я открих).
Много мнения прочетох, и повечето са изключително крайни.
Та-кажете си сега, вие на чия страна сте-на хората, които нямат против кърменето, но не и да е толкова натрапващо, или тези, които стоят плътно зад идеята, че няма проблем гърдите да се показват по всяко време, на всяко едно място?

Колко натрапващо? Става въпрос за жената, която съди софийски мол ли?

# 2
  • Мнения: 1 630
Мога да кажа само едно- много жалко за държавата и народа, в които пушенето на обществени места има повече привърженици от кърменето на публични места.  Cry

# 3
  • Мнения: 722
С първото дете ме беше срам да кърмя навън. Мислех, че не е редно. Резултат - многократно се е драла гладна навън, или аз нервничех, че не мога да изляза, щото ще иска да суче. Докато излезеше, огладняваше. Плюс теорията за режима на хранене, подкрепяна от тогавашната педиатърка. Резултата - отказа да суче. Порасна на Аптамил, а аз умрях от бяс.
Второто дете - кърмех навсякъде, по всяко време. Резултата - кърмих една година. Гърдите не съм си показвала. Сядам някъде на по-закътано, гушвам бебока, мятам пеленка върху откритата гърда. Не мисля, че е нещо различно от това да го нахраня с бутилка. Не съм кърмила разпищолена на центъра на града. Кърмила съм на пейка във Варненския мол. Никой не ми е правил проблем. Но бях вече на друг акъл. Второто дете не е пило адаптирано мляко - кърмех на поискване. И много ми помогна във форума консултант по кърмене.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 069
Аз съм ЗА кърменето на обществени места, но ненатрапващо и дискретно. Аз съм кърмила навън много често, но докато бях кърмачка обличах и купувах определен тип дрехи - с по-широко и свободно деколте, с копчета и т.н., с идеята да мога директно да сложа детето на гърдата през деколтето, като по този начин бебето прикрива малкото гола плът, а не да се разголвам, да надигам блузи и да показвам телеса. И на мен ми е неудобно, и на хората им е неудобно, не е културно просто.

# 5
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Скрит текст:
Направо съм шокирана, че втори ден се вихри въпросния скандал, а още няма тема за него в бг-мамма (или има, но аз така и не я открих).
Много мнения прочетох, и повечето са изключително крайни.
Та-кажете си сега, вие на чия страна сте-на хората, които нямат против кърменето, но не и да е толкова натрапващо, или тези, които стоят плътно зад идеята, че няма проблем гърдите да се показват по всяко време, на всяко едно място?

Колко натрапващо? Става въпрос за жената, която съди софийски мол ли?
Да
http://dnes.dir.bg/news/diskriminatzia-mika-mol-karmene-bebe-karmachka-18725491


**Elly**, масово моловете са обособили стаи за кърмене и повиване на бебета.
Така че, не знам какво пречи това, иначе интимно занимание, да се практикува там.
Но, искам да прочета още мнения по въпроса, преди да изкажа своето.

# 6
  • Мнения: 184
Разбира се, че нямам нищо против кърменето на обществени места. Бебето не избира кога и на какво място да огладнее, но не подкрепям да е толкова натрапващо и без грам мисъл. Пък и прочетох мнения, че не е особено хигиенично. Аз не съм майка и не съм кърмила, така че по повод хигената не мога да дам мнение. Все си мисля, че сред този шум и прах в мола, не бива да се движи, камо ли храни едно бебе.
Подкрепям мнението, че трябва да има изградено специално място на тези обществени места, където може да се кърми - някакъв кът или отделна стая.

# 7
  • Мнения: 722
А, не говорим за задигане на блузи. Широки деколтета, набрани с ластик. Или с две копченца. Никой нищо не вижда - само шапка и крачета стърчат от скута ми.
Стаите за кърмене в един момент бяха адски мръсни, сега не знам как е - все пак детето ще стане на 4 г., отдавна не кърмя.
Бе то не му е мястото в мола, ама за нещо съм влязла там. И къде да го оставя - с мен е. То и на улицата е мръсно...

# 8
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Аз също нямам нищо против кърменето на обществени места.
Хубаво е, по приятно би ми било да бъде леко прикрито, не всичко на показ Peace

Конкретно за случая в мол, не знам до колко имат право да правят такава забележка на жената. Аз лично бих се обърнала на друга страна или да продължа в друг магазин, ако чак толкова се вижда всичко...
Но, не бих направила забележка на жената, никога Peace
Като нещо не ми е приятно /прекалено оголено/ ставам и отивам другаде.
Друг въпрос е ходенето с бебе в мол, но тази тема хич няма и да я обсъждам.

# 9
  • Мнения: 13 542
Няма по-мила и приятна гледка според мен от кърмеща майка детенцето си. Но с уточнението да не е натрапващо . Подходяща дреха, преметнат шал осигуряващ комфорт за бебето.
Кърменето е свързано с ограничено време за разходка както за бебето така и за майката.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Кое пък му е толкова интимното да нахраниш детето си, че чак да се изолираш newsm78 Интимно е да се целуваш, но много го правят демонстративно пред всички.
Отделен е въпросът дали на бебето му е мястото в мола.
На мен не ми е приятно да гледам полуголи хора в моловете, но не им правя забележка, нито викам охраната, защото някой клекнал и му се показал целия задник.

# 11
  • Мнения: 46 508
За кърменето на обществени места съм.

Досега не съм виждала жени, които да си свалят блузите до кръста. Доста по-прикрити са от повечето посетителки на МОЛ-вете, извадили циците и задниците си на показ.
Е, ако майката реши да се съблече и да си ги вее, тогава нека бъде глобена или изведена от охраната.

За стаите - малко ми е странно, поне моето дете като огладнееше се дереше като звяр. Значи или трябва да обикалям в близост до стаята или да го държа гладно и да пищим из етажите, докато се доберем до заветната стая.

Мога да кажа само едно- много жалко за държавата и народа, в които пушенето на обществени места има повече привърженици от кърменето на публични места.  Cry

Е, много ясно. Да захапеш фаса е къде къде по-красива гледка  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 630
Adelle, тук има два мола, и в двата няма стаи за кърмене, има някакви висящи от стената повивалници във вмирисаните и мръсни тоалетни, в които никой не се съобразява, че майка повива детенце и масово се тряскат вратите и се ползват онези шумни духалки за сушене на ръцете, от които, извинете ме, но малката подивяваше от страх и се започваше един рев..... Предпочитам да я повия в количката или на някое закътано местенце. Но по въпроса- кърмила съм навсякъде, в продължение на една година, в началото номерът с покриването с пеленка минаваше, но после малката захитря и сама си махаше пеленката. НО винаги съм се стараела да се скрия, да не натрапвам това, което правя. Иначе чета коментари в разни сайтове и си мисля, възможно ли е толкова да е изпростял тоя народ. Вмъквам бисери: " Уринирането е биологична потребност, но не го правим на обществени места.", "Да отиде да го накърми в тоалетната.", "Ако иска да кърми на публично място, да си сложи бурка." Прави впечатление, че злостните коментари и неодобрението са изразени предимно от жени, а мъжете или са ЗА или им е все тая.   Cry

# 13
  • София
  • Мнения: 2 217
Всичко зависи от културата на една кърмеща жена.
Може да е дискретна и мила гледка, а може да е неприятна и предизвикваща негодувание, а защо не и отвращение...

Нали се говори за кърмене - защо се намесват пушене, пиене... Различни категории са....

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 551
И аз се чудех къде толкова ги виждате разголените кърмещи майки, защото всичките, които бях виждала бяха доста покрити и ненатрапчиви, докато не видях една майка в МОЛ-а, седнала на кафе на крайна маса, с лице към целия човекопоток и двете й гърди бяха щедро на показ.

Опулих се. Това за мен е неприемливо.

Общи условия

Активация на акаунт