Отново за кърменето на обществени места

  • 70 621
  • 2 396
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 4 758
Аз съм виждала албума на такава.

Аз съм виждала албуми на какви ли не хора, но не обсъждаме тях. Обсъждаме нечие раздразнение от това, че видял, че някой кърми. И се обзалагам, че раздразнените не са видели голи до кръста хора.

Тъй че няма нужда да се преувеличава.

# 991
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
А аз па клипче/документирано  'естествено' раждане на една рекичка.

# 992
  • Мнения: 1 262
На мен пък никой не ми отговори каква е целта. Болшинството приема кърменето за нещо нормално и естествено, както и няма против това да се прави на обществени места. За какво всъщност се борите? Искате не просто да кърмите навсякъде, а искате да го правите по възможно най-демонстративен начин?

# 993
  • Мнения: 14 654
И сега, след като се вдигна толкова много шум, очаквам да ни осведомят след време и за решението на съда. Но подозирам, че няма, от много години новините се пишат на парче и липсва проследяване на случая. Хвърлят камъка в кофата с ... и бягат към друг скандал. Много е важно да има скандал, инак не си заслужава да се спомене.

# 994
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Аз голи до кръста кърмачки никъде не съм виждала.
Хайде да не подрипваш. Заради това изречение казах, че има разсъблечени до кръста на обществени места кърмачки.

# 995
  • Мнения: 4 758
Аз голи до кръста кърмачки никъде не съм виждала.
Хайде да не подрипваш. Заради това изречение казах, че има разсъблечени до кръста на обществени места кърмачки.

Може и да има, ама съм сигурна, че призоваващата към свян потребителка, на която отговорих, не ги е виждала.

Иначе има всякакви хора и всякакви крайни примери - обаче те едва ли се отнасят към този случай, щото никой не е споменал, че жената е била гола до кръста. И силно се съмнявам, че е била.

Аз съм виждала и снимки на не-кърмачки, голи до кръста. И какво да заключа от това - че на жените по принцип им липсва свян и всичките са леко до тежко мръднали?

# 996
  • Мнения: X
И сега, след като се вдигна толкова много шум, очаквам да ни осведомят след време и за решението на съда. Но подозирам, че няма, от много години новините се пишат на парче и липсва проследяване на случая. Хвърлят камъка в кофата с ... и бягат към друг скандал. Много е важно да има скандал, инак не си заслужава да се спомене.

Всичко е в бъдеще време и не е ясно дали ще е в съд или Комисията по дискриминацията. Много хитро от тяхна страна да предупреждават чрез медиите другата страна.  Mr. Green

# 997
  • Мнения: 2 157
По принцип нямам нищо против кърменето. Защо обаче трябва да бъде явно, по средата на мола? Няма ли толкова в мола някое по-странично място( не говоря за тоалетни), където да се нахрани детето? А и щом друг път е нямало проблем, значи сега охраната вероятно е получила оплакване от клиент - демек вършат си работата хората. Дай ся да правим на пук на цял мол щото се чувства дискриминирана и да се стига до съдилища чак?! Преувеличена ми дойде конкретно тая история.  Rolling Eyes

# 998
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
...усещане за елементарен свян да не се съблечеш до кръста на обществено място - да.

Елемтарно или не, хората имат различно усещане за свян. Едни се свенят да са топлес на плажа, да ходят с дълбоки деколтета, други не се свенят. Едни се свенят да кърмят навън и не го правят или се покриват с одеялца, друг - не се свенят. Стига да не нарушават закони някакви, хората са свободни да правят каквото си искат. А пък ако законите са идиотски -  да се опитват да ги променят. Със сигурност кърменето няма да бъде ограничавано обаче. Даже напротив. Тенденциите са в другата посока. Тъй че единствената алтернатива за тези, които се дразнят, е да намерят начин да се адаптират някак си.

При нас в момента тече кампания free the nipples. Снимки на жени (и мъже) голи до кръста циркулират навсякъде - медии, социални мрежи, телевизия, по улиците.  Ужас и безумие.  Mr. Green

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 01:14 от ЧеКа

# 999
  • Мнения: X
Вие сте много дълбоко на север, простено ви е.  Mr. Green

# 1 000
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Само си представям какво би било в България тава чудо, щом за кърменето навън се вдига такъв скандал.  Grinning


# 1 001
  • Мнения: 1 298
Но кампанията срещу АМ и срещу секциото е вече много напреднала и хората се оставят да ги убеждават в какви ли не глупости...


Тъй, тъй - "кампанията срещу АМ", подета от лошите кърмачки, които смятат да завземат пазара със своето сектантско мляко, и да станат много богати...

Понякога като чета бг мама, чудя се, истински ли сте...

# 1 002
  • Мнения: 7 171
Върнах да я гледам и се запитах следното. Тя каза, че по спешност детето трябвало да бъде нахранено на момента в мола, защото поискало (заревало), а ако по спешност зареве за мляко по времето, в което е в студиото? М?
Правилно ! Подрепям те ! Поне да отиват в тоалетната на мола,там пък им шумели уредите за сушене на ръце,  на тихо и спокойно -вкъщи , като са толкова съобразителни и отговорни майки да си седят у дома и да си кърмят бебчетата, а не да ми обикалят моловете и да се обиждат ,че на някой хора това не им е приятно .
Ето, заради изказвания като това се дразня аз лично. Тесногръдо, ограничено и грозно мнение. Да си седяли майките у дома! Те да не са болни или прокажени? Или да кърмели в тоалетната на мола.

# 1 003
  • Мнения: 7 171
Само си представям какво би било в България тава чудо, щом за кърменето навън се вдига такъв скандал.  Grinning




Ако ми кажеш, че през зимния сезон при вас са се разсъблекли по нипълс, ще ви призная!

# 1 004
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Повечето се снимат на топло.  Mr. Green Но някои са и на улицата.


https://mobile.twitter.com/annagyda/status/581178148307537920/photo/1

http://www.visir.is/brjostamyndirnar-komnar-a-deildu/article/2015150329223


Тук в басейна, не е чак толкова студено:

http://www.visir.is/berbrjosta-i-lauginni/article/2015150329216

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 01:56 от ЧеКа

Общи условия

Активация на акаунт