Работа, CV-та, HR-и, съвети - 43-та тема

  • 52 901
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
Здравейте! Искам да попитам, при условие, че работодателят ми иска да спазим срока на предизвестие, а аз не - имам ли някакви законови възможности да си тръгна по-рано? Ако няма, но го направя - какви ще са последствията?

# 721
  • Мнения: 9 991
Здравейте! Искам да попитам, при условие, че работодателят ми иска да спазим срока на предизвестие, а аз не - имам ли някакви законови възможности да си тръгна по-рано? Ако няма, но го направя - какви ще са последствията?

http://lex.bg/laws/ldoc/1594373121

# 722
  • Мнения: 10
Благодаря за линка!
Обаче не можах да разбера повече от това, че имам 30 дневен срок, какво пропукам  newsm78

# 723
  • Мнения: 644
Ако си тръгнеш по-рано - дължиш обезщетение в съотвествие със заплата ти за срока на по-ранно напускане.
Мисля, че така беше.

# 724
  • Мнения: 10
Тинки, благодаря за включването. Това положение е законово уредено или е въпрос на договорка  работодателя?
Аз не искам в понеделник просто да си взема шапката и да си тръгна, ще остана, докато им предам всички текущи неща, но това е 5-7 дни, не и 30 дни още  Confused

# 725
  • Мнения: 644
Тинки, благодаря за включването. Това положение е законово уредено или е въпрос на договорка  работодателя?
Аз не искам в понеделник просто да си взема шапката и да си тръгна, ще остана, докато им предам всички текущи неща, но това е 5-7 дни, не и 30 дни още  Confused
Значи би трябвало от последната заплата да ти удържат тези 5-6 дни.

# 726
  • Мнения: X
Обратно - ще й  заплатят тези 5-6 дни, а за другите 15на работни дни тя дължи обезщетение, АКО не бъде освободена по взаимно съгласие.

# 727

Общи условия

Активация на акаунт