Упорит блистер и запушени канали

  • 3 918
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,
Имам проблем, с който явно няма да се справя сама и търся всякакви съвети- класически, алтернативни и дори и абсурдни Simple Smile

Имам голямо кърмаче- на 1г и няколко месеца. Никога не съм имала такъв тип проблеми до сега.

Преди три седмици ми се появи блистер на едното зърно. Изчетох всичко, пробвах да го "махна" с отлепване, пукане, компресия, често сукане, но след като се спука, отново зараства и ако не го пукам ежедневно, си стои постоянно запушен. Той е някъде по- надълбоко в зърното, не е съвсем повърхностен. Когато е отпушен от там не изтича гъсто мляко, както от другите пори, а рядко и прозрачно- явно не е достатъчно голям отвора и не успява да изтече каквото трябва  Rolling Eyes

От там тръгва и запушване на каналите- вече 4 пъти за това време и ме докарва до лудост.
Ако се запушат, се започва с голямата гимнастика от пукане на блистера, топли компреси, зеле, масажи, сукане, помпа, цедене на ръка и това докато излезе всичко, което се е събрало. И в крайна сметка никога не успявам да изцедя всичко докрай от там- все има капчици, които излизат. Говоря само за въпросната поричка. Притеснява ме, че ако продължа да се цедя твърде често, ще си докарам и хиперлактация (ако вече не съм) и проблемите ще станат повече.

Бебето суче денонощно, не мисля, че броят на кърменията е намалял скоро. А и причината за запушването на каналите явно е в запушената пора.
От 10 дни пия Лецитин.

Ходих при хомеопат- от вчера съм на лечение, дано има ефект, но тази нощ пак бях на буци  Embarassed

Опитвам се да избегна ходенето при класически лекар. Първо, че като цяло не вярвам в традиционната медицина напоследък и второ, че си представям как започват да ме "кастрят" че все още кърмя  Simple Smile И все пак, ако някой е ходил с такъв проблем при мамолог или кожен лекар, ще съм благодарна да споделите как решиха проблема ви?

Всякакъв опит и съвети ще са ми от полза- благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 380
Потърси съвет от консултант по кърмене  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт