Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

От известно време стана много лош, ако не му угодиш почва да реве ама такъв рев,че все едно съм го пребила от бой.Започна да си удря главата с ръчички,понякога го виждам че го прави ей така просто и се смее,сега вече започна системно ходи ходи и се зашляпа по главата,незнам това някаква детска прищявка ли е,що ли?Вашите деца правят ли ги тия изпълнения?Отделно пък се е научил да притреперва,един вид изпъва ръцете и се насилва да го прави,видях го че му прави кеф тва и го демонстрира,а сега като се инати и хем вика ъ-ъ-ъ хем трепери от яд,ама нормално ли е тва,правят ли го другите деца?Незнам да го водя ли на невролог или няма нищо просто едни от новите неща за детето.Само мрънка,все на ръце абе ужас.Какво ще ме посъветвате? Thinking
Цитирай

Според мен няма място за притеснение. Мисля че почти всяко дете минава през такъв период(е не е задължително расбира се). Но моята Лара и по-страшни неща върши, като например ляга на плочките и започва да се тръшка, удря си главата в земята и т.н. И аз не можех да разбера защо проявява тази агресия и тия нерви, но мисля че е просто период от детското развитие. Така те ни опознават и разбират докъде могат да стигнат. А има и още нещо - тормозят ги зъбите. При нас сега са наред кучешките и е ужас  ooooh! Мисля че просто трябва търпение.  Peace
Цитирай

София

Имаше подобна тема в нашите деца. Прочети и там какво пише. И моето джудже ги върши тези работи. Направо ме побърква. Сега почна като и се скарам да си удря главата и да реве. И според мен е период. Като спрях да и обръщам внимание като го прави и разредиха случаите на самоизтезания. Много е неприятно, но според мен искат и много разходки и контакти с деца. Моята госпожица, като види деца и полудява от радост и става толкова добричка. Не знам какъв съвет да ти дам. Просто знай, че има и други, това до някъде помага  ooooh!
Цитирай

София

Мисля, че е нормално. И мойта на тази възраст си удряше главата ей така просто, ако не и угодя нещо, ама премина за 2-3 месеца. Просто неприятен период.  Peace
Цитирай

София

Моята е още малка,а се опитва и тя да ми прави номерца.Но при мен не минават.

Не му обръщай внимание в този момент.Не му се давай.Наложи ли ти се сега-не знам после какво ще правиш.Заиграй го с нещо,попей му.Ако не помогне остави го до се нареве.Ще го направи още няколко пъти,ще види,че не се интересуваш от сценките му и постепенно ще престане!
Цитирай

Ruse

И моята така доста често потреперваше,но с течение на времето все по-рядко и по рядко го прави,чак почервеняваше от яд ли,от кво и аз не знам Crazy
Цитирай

Белгия/София

Това са нормални периоди.Гледай да не му се впечатляваш много,че ако разбере,че се ядосваш или може да се наложи,по-лошо ще стане.

Темата ти май е за "Нашите деца" и сигурно ще ти я преместят.
Цитирай

София

Успокой се ! Това е период , през който почти всички деца преминават, едни по-бързо, други по-бавно. Старай се да не забелязва, колко се впечатляваш от "лошото" му поведение. В никакъв случай не позволявай да постига целите си с рев, иначе определено ще ти се "качи" на главата. Успех !  Hug
Цитирай
При нас нещата са горе-долу същите. Мъника, когато нещо не му харесва, сядаше на пода и си удряше главата в плочките и един - два пъти не успявахме да реагираме, та си ходеше със синини на челото. Случвало се е да удари главата и в ръба на масата. Но основното, което предприех беше да обясня причините за това, което искам от нея и да й предложа някакъв вид друго занимание. Наистина мисля, че най-важното е да не усети, че това поведение ни притеснява и е начин, с който всеки път да си получава своето. Сега тези случаи почти изчезнаха.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.