Хладилникът ми мирише

  • 2 461
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 475
Хладилникът ми мирише, по-точно изпуска миризма.
Огледах го, почистих го с препарат за прозорци, изхвърлих всичко старо, но продължава да мирише и се усилва!
Мисля, че не е от продуктите, а някъде в него се образуват газове и излизат от дупката за оттичане на водата.
Отварям вратата и пфф!
После душа, душа - нищо вътре не мирише.
Бих наляла някакъв препарат в дупката, но пише да не го правя.
Индезит с горен отделен фризер е.

# 1
  • София
  • Мнения: 16 193
Докато майстор не ти установи причината, сложи една непокрита купичка със сода, да абсорбира миризмата.

# 2
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Сигурно е от конденза и изолацията отзад. Колко годишен е хладилникът?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 475
На около 6 години е.

# 4
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
А досега ежегодно изключване от мрежата за 24 часа правила ли си?

# 5
  • София
  • Мнения: 38 475
Не. Чистя го основно 1-2 пъти годишно като го изключвам за 3-4 часа.

# 6
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не. Чистя го основно 1-2 пъти годишно като го изключвам за 3-4 часа.

Всеки хладилник веднъж годишно трябва да се изключва за поне 24 часа, за да се стопи всеки лек скреж. Опитайте сега да го изключите и, ако след това миризмата продължава, извикайте техник. Предполагам, че е от тръбите и изолацията, може да се наложи там да се почисти.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 983
Не. Чистя го основно 1-2 пъти годишно като го изключвам за 3-4 часа.

Всеки хладилник веднъж годишно трябва да се изключва за поне 24 часа, за да се стопи всеки лек скреж. Опитайте сега да го изключите и, ако след това миризмата продължава, извикайте техник. Предполагам, че е от тръбите и изолацията, може да се наложи там да се почисти.

За 13 години експлоатация съм изключвала хладилника си само веднъж, когато се местихме в ново жилище.
Никога не е правил скреж.

# 8
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540


За 13 години експлоатация съм изключвала хладилника си само веднъж, когато се местихме в ново жилище.
Никога не е правил скреж.

Аз също не съм. Но преди година си купихме нов Самсунг с "ноу-фрост" система на охлаждане, и още в магазина ме инструктираха да го правя. После виках техник да види защо не е абсолютно безшумен и човекът ми обясни много обстойно първо, защо не е  Laughing, второ, как точно работи тази система и трето, защо се налага  веднъж годишно да се изключва. Запомних това, че отвътре, по тръбите се образува много лек слой скреж, което ние няма как да видим, но може да се натрупа с годините и да направи беля. Човекът беше със стаж още от соц време, та не виждам защо ще ме лъже. 

# 9
  • Мнения: 195
Може би наистина е добре да извикате техник. Иначе можеш да сложиш купичка с кафе да неутрализира миризмата, докато се открие какъв е проблемът.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 475
Чакам ММ да си дойде от командировка и ще действаме.

Общи условия

Активация на акаунт