МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 618
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 526
Записвам се с успешен шоколадов кекс по рецепта от блог.
Как го направи? Не съм правил кекс на машина досега. Също и содена питка (имах един опит, тотален крах)
Тази http://tanitaang.blogspot.com/2009/05/blog-post_12.html?m=1 .
 Пекох на средно положение. Не е много сладък, но за вкуса на ММ е прекрасна закуска Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 3 020
След малко пускам едно хлебче, това вместо запис.  Peace

И странно как "новобранците" правят всякакви експерименти.  Rolling Eyes По-добре разучете първо машината, изпечете успешни хлябове, защото тя е предимно за това Wink и после пускайте козунаци, питки, кексове и т.н.  Peace

И за тази "експресна програма".......  Crazy Трябва да сте супер оптимисти, за да решите, че за 2 часа в това хладно време /лятото е възможно/ да се замеси, втаса и изпече хубаво, бухнало хлебчеCrazy
Никога не ползвам тази програма, нито на пекарната, нито на пералнята, нито на съдомиялната. Нито едното от тях не върши качествено работата си.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 359
На кратката програма при мен е 1:43 ч съм правила само содена питка и пак се получава малко по твърда и сбита отколкото пекана във фурната.
Козунак правих миналата година, става си пухкав е не е на конци но пак се дели на парченца като се чупи.

# 18
  • Мнения: 5 526
Този лимец какво представлва?!
Аз толкова години съм " оператор" на хлебопекарната, а освен за хляб и тесто, е и веднъж годишно за козунаци не съм ссе пробвала, а сега с този кекс си реших .

# 19
  • София
  • Мнения: 2 919
Този лимец какво представлва?!
Аз толкова години съм " оператор" на хлебопекарната, а освен за хляб и тесто, е и веднъж годишно за козунаци не съм ссе пробвала, а сега с този кекс си реших .

Ето:  http://www.bb-team.org/articles/4082_limec

# 20
  • Мнения: 80
Здравейте изчетох линковете от първа страница и почерпих доста идеи.От седмица имаме хлебопекарна Горение.Имам сполучливи рецепти и хлебчета,харесах си 2-3 и тях правя.Има 2 рецепти при които направо тестото залепна за капака,а спазих точно рецептата и изискването за продуктите,ама карай.Записвам се да ви следя Simple Smile

# 21
  • Мнения: 7 779
Запис. Вчера правих козунак по рецепта от тук. На вкус го докарах, ама на вид-не.  Laughing Нищо, следващият път. Тестото стана едно жилаво, опитай се да го сплета, ама то се разплу. Mr. Green После бухна многоооооо и се залепи за капака. Ама това, защото го забравих де, иначе щях да си отнема от тестото. Пекох на програма 2, но мисля сега да пробвам да пусна тестото 2 пъти да се меси на програмата за тестото. И тук да попитам, ако след това го пусна пак на програма 2, това претопляне, което е в началото, като втасване ли ще се яви? Какво да правя в случая-да изчакам да минат тези 10-15мин или направо от началото да си сложа тестото вътре и да не му мисля много много.  newsm78
така като гледам доста народ допускат основна грешка - оставят тестото да увеличи повече от 2 пъти обема си. доверяват се на машината и мислят ,че тя може да прецени кога едно тесто е готово и кога не. аз бих си следил втасването и щом тестото е готово бих го пуснал директно на печене ,без да ме интересуват колко минути за втасване са останали по програма

# 22
  • Мнения: 3 410
Напълно подкрепям Peace
Тестото трябва ДВА пъти да увелии обема си по време на втасването. Не повече! И понеже втасването зависи от толкова много фактори, включително и климата в града в който сме, ми хвърляйте по едно око бе хора, опрял в капака хляб не е причина за гордост, а си е чисто превтасване.

# 23
  • Мнения: 335
Напълно подкрепям Peace
Тестото трябва ДВА пъти да увеличи обема си по време на втасването. Не повече! И понеже втасването зависи от толкова много фактори, включително и климата в града в който сме, ми хвърляйте по едно око бе хора, опрял в капака хляб не е причина за гордост, а си е чисто превтасване.
Както казах по-горе-забравих го.  Peace

# 24
  • Мнения: 3 410
Sunny kiss Hug
Не беше адресирано лично към теб, говоря по принцип Peace

# 25
  • Мнения: 2 992
Здравейте,
Погледнах в блога Ви, но не открих инфо и преди да пусна отделна тема, ще питам все пак тук.

От къде бих могла да си купя зърно, за да си смеля сама брашно. В агро борсите открих само с тонове, а на мен ми трябват за домашни нужди, най-много до няколко кг ръж, пшеница, лимец. И овес, защото машинката  има опция да ми мели и овесени ядки.

благодаря предварително!  bouquet

# 26
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
В магазините за ядки , сушени плодове , в някои хранителни магазини , в някое селце

# 27
  • Мнения: 7 779
...или директно от някоя мелница. някой съфорумки са казвали ,че оттам са купували

# 28
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Обмислям покупката на Горение  ВМ1200ВК. Някой има ли наблюдения? С 12 програми е, 2 бъркалки ,отложен старт.
http://www.gorenje.bg/small-household-appliances/bread-maker?c=347045

# 29
  • Мнения: 2 992
Благодаря Ви за идеите!
Единствено за фермерския пазар на Римска стена се бях сетила.

Ако някой се сети за конкретна мелница около Соф, от където е купувал, моля да пише!

Бухнали хлебчета и усмихнат ден!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт