МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 621
  • 750
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 7 871
Така е, аз също не разбрах, че Бонго говори за неговата си мая

Аз пък маята на Бонго изобщо не можах да я видя. Едва от последните постове разбрах, че е на София мел. Дори не знаех, че те имат мая.  Embarassed Иначе напоследък меся хляб с прясна мая Виво.

Интересно, аз пък в сайта на София Мел не намирам мая, като техен продукт.

# 511
  • Мнения: X
Аз  години наред си оставам фен на лидълската мая. То и защото явно ми е удобен магазина- но и провал с нея не съм имала.
  Инак от сухите френската саф инстант .
 Някой ползвал ли е тази http://lesaffre.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0 … saf-instant-gold/

# 512
  • София
  • Мнения: 9 920
След 3 месеца работа по бъркалките се появиха черни петна  Naughty Явно покритието се разпада.
Машината е Силверкрест.

# 513
  • Мнения: 399
След 3 месеца работа по бъркалките се появиха черни петна  Naughty Явно покритието се разпада.
Машината е Силверкрест.
И при мен е така, но пък и аз я използвам почти ежедневно. Все пак бъркалките и казанчето се водят консуматив и могат да се закупят допълнително. Казанчето ми не е мръднало , но едни бъркалки ще ми се наложи да сменям скоро.

# 514
  • София
  • Мнения: 9 920
След 3 месеца работа по бъркалките се появиха черни петна  Naughty Явно покритието се разпада.
Машината е Силверкрест.
И при мен е така, но пък и аз я използвам почти ежедневно. Все пак бъркалките и казанчето се водят консуматив и могат да се закупят допълнително. Казанчето ми не е мръднало , но едни бъркалки ще ми се наложи да сменям скоро.

Kолко струват и откъде се закупуват?

# 515
  • София
  • Мнения: 7 871
След 3 месеца работа по бъркалките се появиха черни петна  Naughty Явно покритието се разпада.
Машината е Силверкрест.
И при мен е така, но пък и аз я използвам почти ежедневно. Все пак бъркалките и казанчето се водят консуматив и могат да се закупят допълнително. Казанчето ми не е мръднало , но едни бъркалки ще ми се наложи да сменям скоро.

Kолко струват и откъде се закупуват?

Вижте си в гаранционната карта кои сервизи са ви посочени.

# 516
  • Перник
  • Мнения: 4 863
След 3 месеца работа по бъркалките се появиха черни петна  Naughty Явно покритието се разпада.
Машината е Силверкрест.
И при мен е така, но пък и аз я използвам почти ежедневно. Все пак бъркалките и казанчето се водят консуматив и могат да се закупят допълнително. Казанчето ми не е мръднало , но едни бъркалки ще ми се наложи да сменям скоро.

Kолко струват и откъде се закупуват?

В книжката с инструкцията има една страница, на която са посочени цени и координати на сервиза (които в моята книжка се оказаха неактуални, но гугъл ми намери верните).
Моята машинка е от октомври 2014 г., ползвам я ежедневно. По бъркалките няма други поражения, освен резки от нож, когато са оставали в хляба. Тъй като си деформирах казанчето - ударих го в един ръб и после бъркалката остърга покритието  Crazy, като си вземах новото, взех и бъркалки.

# 517
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Добра вечер мили хора,
имам един много бърз и много тъп въпрос -
искам да изпека руло стефани в хлебопекарната ...
някакви идеи като - ЗА, ПРОТИВ, може ... не може ???

# 518
  • Мнения: X
Само на печене може и да стане. Не мисля ,че може да се развали от това.

# 519
  • Мнения: 4 841
Според мен няма да се изпече, а по скоро задуши. Аз не бих го пробвала това.

Бъркалки и казанче купих от сервиз Бушона. Излязоха ми 30лв с доставката. Не се продават отделно.

# 520
  • София
  • Мнения: 2 919
Според мен няма да се изпече, а по скоро задуши. Аз не бих го пробвала това....

Щом хляб може да изгори в хлебопекарната, значи температурата не е за подценяване. Вчера сътворих такова изпълнение с пълнозърнест хляб за 1 час на най-препечена коричка. На финала направо миришеше на изгорял хляб.

П.П. Все пак и аз не бих пробвал изпичане на месо в хлебопекарната. Peace

# 521
  • Мнения: 4 841
Хлябът и месото се пекат на различни градуси и различно време е необходимо до готовност. Така или иначе пак трябва да се варди кога ще е готово. Аз правя руло Стефани в кексова продълговата форма.

# 522
  • София
  • Мнения: 44 095
Каква му е идеята да  печеш руло стефани в хлебопекарна?

# 523
  • Мнения: 4 841
И аз това се чудя.

# 524
  • Мнения: 3 020
Най-вероятно, защото формата е удобна, точно за рулото.  Rolling Eyes
Иначе и аз, докато намеря начин да го правя като хубаво руло, доста време ми трябваше - все се развиваше отнякъде  Blush

Общи условия

Активация на акаунт