Нямам никакво желание за секс...

  • 26 178
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте... проблемът ми е следния - изобщо не ми се прави и.нямам желание за секс, виждам, че мъжът ми вече се изнервя, само се караме заради този факт. Но не знам какво ми става, първо си мислех, че се изморявам много, но това вече 3-4 месец... имам чувството, че бракът ми ще се разпадне, какво да правя?

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 10:24 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1 744
Ако не са налице някакви психологически причини, изследвайте хормоните си и по-специално тези на щитовидната.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 685
По принцип как сте?Това моментно състояние ли е или винаги не сте били с голямо желание?

# 3
  • Мнения: 52
Моментно състояние е... Нямаме проблем със семейните си отношения.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 685
Поговорете сменете обстановка,дестинация.Направете нещо различно.Ежедневието не е добро.

# 5
  • Мнения: 11 312
Да не пиеш противозачатъчни?

Изследвай полови хормони. Прогестерона е свързан с желанието за секс.

Има билкови препарати за повишаване на либидото и при жени. Една Камасутра се сещам /индийски билков препарат/, но има и много други.

Апетита идва с яденето ...  Peace

# 6
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Изследвай хормоните - половите! Със сигурност там някъде има дисбаланс.

# 7
  • Мнения: 5 710
И ние сме имали асексуални периоди, това е нормално. Няма да ти се разпадне брака, спокойно:-)
Според мен в секса важи максимата, че апетита идва с яденето.
Опитай се да се отпуснеш, поговори със съпруга си за твоето задължително удоволствие от секса и ще видиш че лека полека ще се създаде отново желание.

Не се тревожи. Животът не е лесен, има моменти, в които сме по-стресирани, има моменти, в които не ни е до секс, искаме просто да сме със себе си. Не е нужно това да е повод за караници, така само отдалечаваш от себе си секса. Просто седнете, без някакви големи цели от първия път- дайте си ласки и после ще се задейства отново.

И моля те, не си прави никакви изследвания и не влизай във филми за хормонални дисбаланси преди да направиш поне минимални опити да върнеш либидото си ( което между другото се покачва от ставане от компютъра, физическа активност и стоене повечко на чист въздух - пет километра да минеш на бърз ход в парка и повярвай ми, кръвта ти след това е на правилното място:-)).

# 8
  • Мнения: 4 418
Здравейте... проблемът ми е следния - изобщо не ми се прави и.нямам желание за секс, виждам, че мъжът ми вече се изнервя, само се караме заради този факт. Но не знам какво ми става, първо си мислех, че се изморявам много, но това вече 3-4 месец... имам чувството, че бракът ми ще се разпадне, какво да правя?

Прави секс. Насила. Звучи възбуждащо, нали?

# 9
  • Мнения: 11 312
Всъшност мъжа ти колко често смята, че е нормално да правите секс? А на теб колко ти е необходимо?

Да не би да се разминавате в необходимата ви честота за близост? Например за теб да е нормално да правите секс веднъж седмично, а на него да му е необходимо всеки ден.

Прави секс. Насила. Звучи възбуждащо, нали?


Това не го разбрах нито пряко, нито преносно  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 127
А удоволствие носи/л/ ли ти е сексът?
Страхове?
Умора, дискомфорт?
Нежелание въобще, или личностно?
Отговори си на тези и др. въпроси, за да знаеш къде да търсиш решение - физика или психика.
Апетитът идва с яденето все пак.

# 11
  • Мнения: 204
При мен нежеланието за секс идва, ако съм неудовлетворена от останалата част от връзката.

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 19:45 от *Mi*

# 12
  • Мнения: 25 571
Много интересно нещо се получава.
Ако жена се оплаче, че мъжът ѝ няма желание за секс, веднага започват да валят съвети от рода на: отслабни, смени си прическата, купи си ново бельо, бъди забавна, секси, глези го, следи го дали няма любовница...
Ако жената се оплаче, че самата тя няма желание за секс, пак съветите са предимно към нея: провери си хормоните, отслабни, смени си прическата, купи си хранителни добавки, повиши си либидото...
Как пък никой не отправи съвет към мъжа ѝ: отслабни, къпи се и се бръсни по-често, смени си гардероба и бельото, не маркирай с мръсните си чорапи цялата къща, участвай повече в домакинската работа, зарежи дистанционното или мишката, вземи прочети една книга, обсъди я с жена си, спомни си всички онези интересни теми, по които бъбрехте преди по цяла нощ и които не са свързани със спорт, коли или твоята работа, започни да я забелязваш като жена и през останалото време, не само когато ти се прииска бърз секс преди лягане...
За да има желание за секс, са нужни усилията на двама. Желанието често изчезва, когато съпругът се е превърнал просто в приятелче, братче или поредното дете на мама. Секс с такъв става като кръвосмешение направо, как да не ѝ се отще на жената?
Не знам какъв е точно проблемът на авторката, написах всичко това, защото тук четат и много мъже. Един от тях да се позамисли, все е файда...

# 13
  • Мнения: 1 127
Много съм съгласна с последните два поста.  Как`Сийка съвсем реални хипотези е написала. Аз затова и попитах нежеланието дали е въобще или личностно, макар авторката да пише, че нямат проблеми в отношенията.
Нека четат мъжете и се позамислят.

# 14
  • Мнения: 25 571
Много често в брака се получава така, че мъжът прегръща и целува жена си, само когато иска секс. А жената е принудена да прави секс, ако ѝ се прииска просто някой да я прегърне и целуне.
Ето, върху това също е добре да се замислят мъжете.

Общи условия

Активация на акаунт