С какво ви дразнят свекървите- 43

  • 60 930
  • 738
  •   2
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пък не съм сигласна с Джули.
Живеем в къщата на родителите ми, на отделен етаж и напълно осъзнавам това каква помощ е за нас и колко главоболия и лишения ни спестяват. Помагат ми за дъщеря ни, тя с удоволствие слиза при тях да си изграят, майка ми си взе отпуск, когато аз бях с мн и начесто контракции, за да може да гледа детето, а аз да лежа.
Същото бих направила и за децата си и не виждам нищо лошо в това.
И аз не виждам лошо в това, когато отношенията са хармонични. Обаче не разбирам, когато си получил всичко наготово да опустосваш човека, който ти го е дал, че се месил и нахалствал, като ти самия си се поставил в подчинено положение.

# 736
  • Мнения: 888
Да, извинявам се за 2-то лице, не беше правилно. Не визирах ТМ, настина  Peace Разбира се,че не са прави да изискват, но реално подобни хора ще унижават, независимо дали са дали или не, защото са нещастни, неудовлетворени... искат да имат с кого да воюват... пък и много често те смятат, че синът ще засвидетелства благодарност, ако тропне с ръка по масата и покаже на снахата къде и е мястото. Иначе и по негов адрес се мърмори. Но това, което казваш - Да очакват благодарност само от синовете си, щом на тях са дали, би означавало,че младите също не се възприемат като едно цяло. Т.е. С. са победили  Mr. Green Уважението и благодарността, поне за мен, не се дели по кръвна линя... то е към и от двойката и семейството като цяло. Ако някой демонстрира неуважение към един от това семейство, той го демонстрира и към другия. Т.е когато младата двойка остане в имот, където на единия от двамата е демонстрирано лошо отношение и неуважение, това означава,че те като семейство го приемат и това поощрява още повече лошото отношение! И си мисля,че мис Джули искаше да каже точно това - да отстояваме себе си и убежденията си като семейство, пък С./Т. ще си останат с очакванията за вечна благодарност и с пръст в устата. Но не може хем да плюем, хем да живеем някъде,където не сме желани, защото ни е по-изгодно!


Разбира се, не говорим за нормални и хармонични отношения!   bouquet

# 737
# 738
  • Мнения: 5 173
Джули, сега те разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт