Оранжеви длани и ходила

  • 8 971
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 782
Здравейте,

Дланите и ходилата ми са оранжеви от доста време насам.
Храня се предимно с плодове и зеленчуци, месо, яйца, рядко млечни.
Отдавам го на начина си на хранене, но дали не бъркам ?

На някой случвало ли му се е и каква може да е причината освен храната?

# 1
  • Мнения: X
Голямото количество моркови може да е причина.

# 2
  • Мнения: 1 782
По едно време ядях всяка вечер - цвекло, моркови, ябълка. Обичам портокали, тиква, домати, чушки и др. .....всички те съдържат доста бета каротен и аз мисля, че е от това ...

Направих си малък експеримент и за известно време спрях да консумирам моркови. Цветът се промени малко, избледня, но не изчезна. През това време обаче си ядях всякакви други плодове и зеленчуци - ябълки, цвекло, грах, зелени салати, спанак. Впоследствие разбрах, че и те съдържат витамин А доста...

За колко време човек се изчиства, ако се е предозирал и как да установя, че е от храната ?
Та то всичко, което ям съдържа каротен...

# 3
  • Мнения: 35 891
жълтеещи или оранжавеещи?
мерила ли си кръвна захар скоро? /ако са жълти ми е въпросът най-вече/

# 4
  • Мнения: 11 253
За 10 дена при спиране на зеленчуците ако е от морковите ще имаш видима промяна. Като ученичка и аз се бях докарала до приятно оранжев цвят от диета с моркови  Crazy

ОБАЧЕ - хайде да си пуснеш едни кръвни изследвания да не се окаже хепатит, запушване на жлъчен канал или черен дроб  Confused

# 5
  • Мнения: 1 782
Ами не знам и аз ... по-скоро оранжеви....

Оня ден си пуснах пълна кръвна картина по друг повод - всичко си е в норма.

Кръвна захар също пуснах:

Glucose HK Gen. 3 - 4.19 mmol/L при норма 3,03 - 6,38

Момичета кои показатели издават тези проблеми :

хепатит, запушване на жлъчен канал или черен дроб  newsm78 newsm78 newsm78

# 6
  • Мнения: 1 782
Някой ? Какво изследване да пусна ?

# 7
  • Мнения: 11 253
Още ли си оранжева?  Shocked
Трябва да те види лекар.

# 8
  • Мнения: 1 782
Ами оранжева съм си Simple Smile  newsm78

Скоро ходих на кожен по друг повод - показах й, не прояви никакъв интерес...
Но всички ме питат защо са ми такива дланите и ходилата ....включително и ендокриноложка наскоро Sad  newsm78 Thinking

# 9
  • Мнения: 54 061
А да пиеш витамини някакви?

# 10
  • Мнения: 1 782
Ами да , но сравнително отскоро и не съдържат витамин А  newsm78 newsm78 newsm78

# 11
  • Мнения: 11 253
Ами да , но сравнително отскоро и не съдържат витамин А  newsm78 newsm78 newsm78

Нали яеше много зеленчуци? Защо пиеш витамини?  Shocked

Наскоро си ходила на кожен и ендокринолог? Какво ти има? Не се сърди, но да не си хипохондрик? /не те обиждам, аз съм хипохондричка  Crazy/

# 12
  • Мнения: 1 782
Хахаха the Дорис , разсмя ме Simple Smile

Ами не знам къде точно минава границата между хипохондрията и нормалното човешко притеснение - така че не знам дали съм я преминала Simple Smile

Иначе ходих на кожен, защото лекувам кондиломи Sad
Ходих на ендокринолог, защото имам поликистоза на яйчниците и трябваше да ми пусне направление за изследване нивата на хормоните на щитовидна жлеза.

Пия витамини, защото искам да забременявам, а имам две неуспешни бременности - най вероятно свързани с качеството на яйцеклетката ...

# 13
  • Мнения: 54 061
Питам за витамини, защото съм пила Триовит и на листовката пише, че при по-продължителна употреба може да има оранжево оцветяване на кожата, което не е опасно.

# 14
  • Мнения: 1 782
Да, те имат витамин А ...

Общи условия

Активация на акаунт