Отговори
  • Мнения: 1 327
Майката на природената ми сестра замина миналата година за Италия. Гледа възрастен човек в момента, но хората се бавят с подготовката за легализирането на престоя и и тя се чуди дали да не потърси и другаде работа.
Онзи ден си говорехме по телефона и се затова ви моля за малко информация - лесно ли намирате детегледачки и колко им плащате?
Тя е отгледала 3 деца сама, и си мисля, че ще и е по-леко ако си намери работа като такава, вместо като гледа възрастен човек. В момента е в етап на размисъл дали да рискува да търси нова работа или да остане на старата...

# 1
Аз плащам по 7 ? на 4ас, но не бих наела жена да ми гледа децата ей така без да я знам или някой да ми я препора4а.
Нашата идва само два пъти в седмицата за по 4 4аса, така 4е не мога да ти кажа колко се плаща ако работи за месец.

За легализирането, никой няма да тръгне да легализира някой без да го познава добре...
  

# 2
  • Мнения: 1 327
За легализирането, никой няма да тръгне да легализира някой без да го познава добре...
  
тя работи вече 1 година там, познават я добре, даже не я пускат да си дойде още, ясно им е че няма да се върне ако си дойде до България

# 3
Дано да я легализират тогава.
Ние също подаваме днес документи за легализиране на нашата детегледа4ка (румънка - работи при нас от година и половина).

# 4
  • Мнения: 1 327
как и ги пускаш? с право да работи 1 година при тебе или може да започне и на друго място??

# 5
Легално ще се води при нас, но ще продължава да си работи и на другите места където до сега ходи да работи (нелегално - без договор).
Документите се подават в пощата.  То е един вид договор за работа, ние писахме минималните изисквания  - 20 4аса на седмица и минимална месе4на заплата ?439.

За съжаление такава им е системата, принуждават те да лъжеш...

# 6
  • Мнения: 5 475
Майката на природената ми сестра замина миналата година за Италия. Гледа възрастен човек в момента, но хората се бавят с подготовката за легализирането на престоя и и тя се чуди дали да не потърси и другаде работа.

 Не става въпрос за "бавене " на легализирането,в Италия веднъж годишно може да вземеш редовни документи.Процедурата е доста усложнена и макар да отговаряш на всички условия е трудно да се вредиш.Така че дори и хората при които работи да имат желание да я легализират нещата не са толкова прости.Има годишни квоти,определени бройки и т.н.
 

# 7
  • Мнения: 1 327
доколкото разбрах, обаче, ако я легалиризат тя ще може да си ползва отпуската, а сега не е почивала нито ден от миналата година..
също разбрах, че вече може да се подават документи, но те още се назландисват, а пък не искат да я пускат да си тръгва.. изобщо, странна история  newsm78

# 8
  • Мнения: 5 475
Подаването на документи започна от вчера и за нула време до вечерта бяха подадени 4 пъти повече искания за визи ,отколкото е квотата. Shocked
  Така,че остава за догодина...
  Има много възможности,може семейството да не отговаря на изискванията да поиска легализирането й.
   А може и просто да не се интересуват,за съжаление италианците на са от най-коректните работодатели.И лошото е че има голямо предлагане в тази сфера и е трудно да си търсиш правата,защото лесно могат да те заменят с друг.
 

# 9
 да кажа и аз, майка ми работи като детегледачка, вчера е подала документи за легализацията, досега й плащтаха 500 евро -ако успее да се легализира ще й плащат пак пак толкова, но и осигуровки

# 10
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
и аз и аз да си кажа  yes ,преди да родя работих като детегледачка,но помагах и в домакинството на италианско семейство,така че случаят ми е малко частен и не знам колко ще ти послужи информацията.плащаха ми около 700Е на месец(5 дни в седмицата по 6 часа + събота 3 часа) в последствие вече с големия корем ходих само да гледам детеце и вземах 6 Евро на час.все пак зависи къде се намира леля ти,в коя зона на страната,понеже сътветно варира и заплащането
за подаването на док. наистина вчера беше нещо невероятно,аз лично видях един китаец,който чака пред пощата от 10 дни в колата си,само и само да бъде първи на опашката и да подаде док. навреме Shocked ,прави си сметка за какво става въпрос,напливът е голям,а бройките които отпуска държавата малко  Confused
и момичетата преди мен са ти дали по подробни отговори  thumbsup

# 11
  • Мнения: 1 545
Току що разбрах, че тук едно семейство търси детегледачка ден и нощ, май с един почивен ден, и предлага 550 евро. Мисля че не са включени осигуровките. Както ти е казала Пиккола, много зависи в коя част от страната си.

# 12
  • Мнения: 1 327
аз чакам да ми се обади да ми каже дали са и подали документите, въпреки, че се съмнявам........ ако не са ги подали мисля, че ще си търси друга работа, тя е в северната част, мисли да слезе по на юг..

# 13
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
принципно  на север плащат по-добре отколкото на Юг,поне така знам  Thinking

# 14
Наистина на север е по_високо заплаЩането.
Елито, в зоната под Рим детегледа4ките средно взимат около 6,7 евра на 4ас, но не пипат никаква домакинска работа, само гледат детето. Аз преди две години за много кьс период от време плаЩах по 6 евра на 4ас наа една бьлгарка.
Все пак е относително.
Ако на твоята близка в4ера не са и подали док. в поЩата може би няма на какво да се надява. да опита догодина, но нека предварително си подготви неЩата.

Общи условия

Активация на акаунт