рано ли е за преглед при гинеколог?

  • 2 597
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Рано е!Направи още един тест след няколко дни.
Колкото до прегледа-аз отидох когато вече бях влязла в четвъртия месец.Но аз съм си лекаромразка и имам фобия от доктори Mr. Green( не в буквалния смисъл

# 16
  • Мнения: 666
След 10 -та минута е невалиден , много често  когато ми е закъснявал съм си правила и ми е излизал положителен като престо около1/2 час след 2-3 дена ми идваше вижистинската бременност на 3 ден от закъснението ми показа ясно 2 чертички - винаги е било така при мен най- добре си направи още един тест

# 17
  • Мнения: 1 027
Влагалищният ехограф е доста добър и може да отчете вече. Успех  Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 150
Ще кажа и аз. Правила съм си безброй тестове защото много ми се искаше да забременея, естествено четох, че там след 15 мин - 1 час и повече теста е невалиден, но нарочно го оставях за да видя ще се появи ли 2-ра черта и вярвайте ми нямаше такава на нито един тест. После когато забременях веднага ми показа 2-ра чертичка замоя голяма радост и аз естествено на 7-я ден от закъснението бях при лекарката, която упорито неискаше да ме прегледа защото било много рано Simple Smile но се съгласи се все пак и Simple Smile установи бременност Simple Smile така, че много вероятно е да си бременна и все пак тичай до аптеката за още някой тест аз си направих и тогава безброй защото много се радвах Simple Smile

# 19
  • Мнения: 248
Аз бих те посъветвала да изчакаш още ден-два и да си направиш нов тест.  PeaceВлагалищният ехограф не е много приятно изживяване, а пък ако отидеш на лекар сега - точно така ще проверят дали си бременна. Използвай още няколко теста, аз лично правих 4, три от които показваха една чертичка, чак четвъртия отчете бременност. А на гинеколог те съветвам да отидеш например след 2 седмици. Успех!  Wink

# 20
  • Мнения: 1 006
Аз нямах търпение и отидох да ме видят на вагиналния ехограф още след първата седица от закъснението.Но наистина не е много приятно.Затова и аз те съветвам да изчакаш да минат поне две седмици.

# 21
  • Мнения: 1 138
Ако можеш изчакай още няколко дни. Аз си направих първия тест чак на 14 ден след закъснението(просто защото ми се беше случвало и друг път да ми закъснява и не мислех че съм бременна), не помня каква марка беше, обаче ми показа втора чертичка след времето определено за резултата, т.е. един вид беше невалиден теста. Обаче аз се усъмних и вечерта  си взех шуър чек и ми показа 2 чертички веднага.  И чак тогава отидох ме с таткото на ехограф да ни потвърдят.

# 22
  • Мнения: 7 640
Аз нямах търпение и отидох да ме видят на вагиналния ехограф още след първата седица от закъснението.Но наистина не е много приятно.Затова и аз те съветвам да изчакаш да минат поне две седмици.
кое не е приятно  Shocked

# 23
При мен имах съмнения, защото винаги ми идва навреме засега ми закъсня с 1 седмица, направих си вече 2 теста и са положителни!Утре отивам на лекар, надявам се всичко да е ок.Леках бременност на всички.

# 24
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Аз си направих тест и то 2 оказа се положителен и веднага при докторката да потвърди вече е на 9 месеца моята красавица.

# 25
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз си правих тест още преди да ми закъснее.И моята втора чертичка беше мноого бледа.Изчаках обаче някъде повече от 2 месеца да ида.Наложи се обаче защото имах болки.Бях сигурна че съм бременна и не ми трябваше да ми го казава и доктор.

# 26
  • Мнения: 2 152
Мисля, че май не си бременна newsm78Дано не се окажа права, естествено. Но знам от опит, че повечето тестове се отчитат до 10-15 минутки, след това е невалиден. Т.е. появилата се слаба втора чертичка, може да не е от хормона на бременността, а от станалия невалиден вече тест.
Така че, според мен изчакай още една седмица и повтори теста и тогава отиди на гинеколог. Дори да е отрицателен, трябва да те види, защото ти е голямо закъснението. Успех...

# 27
  • Мнения: 1 446
При направените от мен тестове (още на втория ден от закъснението)винаги имаше една черта силно ярка и втора блеждукаща чертичка. Отидох на лекар(случаен) не определи бременност. Можеш да изчакаш или отиди на генеколок с дабра апартура.  Не позвалявай вагинален преглед.

# 28
  • Мнения: 867
Точо по същият начин и на моя тест имаше по-бледа втора черта и то след известно време. Аз изчаках още няколко дена и направих 2-ри, но пак беше бледа чертата. Тогава отидох на лекар и с вагинален ехограф се видя плодното сакче.
мисля че не по-рано от 10 дена от закъснението се вижда плоден сак, затова изчакай няколко дни. А ако си нетърпелива, вземи си още 1,2 теста. Ако си бременна все ще ти се показва по-бледа черта и може да стане по-наситена. Това е така, защото и концентрацията на този хормон, гонадотропин, ако не се лъжа нараства и достига максимум към средата на третия месец. Grinning
Успех ти пожелавам  bouquet

# 29
  • Мнения: 462
Изчакай, не бързай...след някой ден можеш да си направиш пак тест за да потвърдиш резултата а след това чак да отидеш на гинеколог. Например втория тест си го направи на десетия ден, а при гинеколог на 14 или 15 ден Wink
Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт