Не издържам повече...

  • 23 127
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Добър вечер.....За да не ви отегчавам допълнително,накратко ще се опитам да напиша ситуацията в която се намирам...
Момиче,на 25 съм.От както завърших работя в магазин като продавачка.Първата ми и единствена работа вече 5 години.В последните 2 години магазинът не върви добре,но това е единствено поради вината на дебилната ми(без извинение) шефка,която не може да си оргазнира нещата и никога не знае какво точно и как го иска.Скъсвам си гъза от работа,рабитла съм месеци без почивен ден и така и не заслужих нормално отношение,което смятам ми се полага(като например да си получавам това,което съм изработила).....Заплата ми се плаща от дъжд на вятър,когато е на кеф- може да ми метне 50,100 лв на 2 седмици 1 път.А преди това получавах по 700лв на месец.,отделен е въпроса,че ме осигурява на минималната Раб.заплата,и се водя на 4ри часов работен ден,а работя по 12ч.....Писна ми да съм в този омагьосан кръг ,да броя стотинките ,а в същото време да съм по цял ден на работа.....Единственото,което искам е да си подам молбата за напускане,да мине 1ния месец предизвестие,и да почна спокойно да си търся нова работа...Защото,както знаете,работните места бързо се грабват,и никой няма да ме чака мен специалната 1месец,за да ме наеме...Но тук идва и същинския проблем....Какво да направя,за да се предпазя от това шефката ми,в злобата си ,че напускам,предполагам ще се опитам да ме прецака.....И най-вероятно няма да мога да получавам така наречените помощи от бюрото по труда....А те ще са ми много необходими,предвид това ,че нямам никаква представа дали ще ми отнеме месец,два,седмица или по-малко намирането на нова работа.....Как да действам...?Какви са ми стъпките...Много ви моля,посъветвайте ме,защото аз наистина не зная какво да правя.... Sad

Последна редакция: вт, 31 мар 2015, 10:45 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 240
Ако напуснеш по взаимно съгласие с предизвестие един месец имаш право на една заплата обезщетение и  от борсата мисля,че беше 4 месеца по около 150 лв. Това си спомням ,консултирай се с някой по запознат.

# 2
  • Мнения: 519
Класически случай.
Шефката ще Ви прецака гарантирано, поне няма да Ви даде договореното а това, на което се декларира.
Помощите ... 7.20 на ден значи около 140 лв месечно.
А и промениха правилата. В 7 дневен срок от напускането трябва да се регистрирате, иначе срока за обезщетение си тече.
Като тръгнете да напускате имайте предвид да си искате оформена в последния работен ден трудова книжка . Иначе пак ще Ви прецака, ела утре, ела в петък и т.н.

Съвет - намерете средства и научете език но не английски, него всеки го говори що годе.

Успех

# 3
  • Мнения: 519
Ако напуснеш по взаимно съгласие с предизвестие един месец имаш право на една заплата обезщетение и  от борсата мисля,че беше 4 месеца по около 150 лв. Това си спомням ,консултирай се с някой по запознат.

При взаимно съгласие няма обезщетение, такова има при съкращение.
Но няма да го даде.
Допълвам предишния отговор - проверете в НАП по ЕГН дали Ви е внасяла всичко.
Повтарям - ВНАСЯЛА а не начислила. това е една врътка която държавата я позволява

# 4
  • Мнения: 2 485
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие
Чл. 327. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 327, доп. - ДВ, бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:

2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;

ЧЕТЕТЕ ЗАКОНИТЕ,ХОРА,ЗНАЙТЕ СИ ПРАВАТА!

# 5
  • Мнения: 4 385
Преди да напуснеш провери дали ти е внасяла всичко, както са те посъветвали.
Междувременно пусни един анонимен сигнал до Инспекцията по труда, да й минат на една проверка. Аман от такива работодатели!  ooooh!

П.П. Не знам как си търпяла толкова години. Търсете си правата! Когато си траете с години, такива като тази си мислят, че сте им бели роби.

# 6
  • Мнения: 306
Прекратяване на трудовия договор от работника или служителя без предизвестие
Чл. 327. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 327, доп. - ДВ, бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г.) Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:

2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;

ЧЕТЕТЕ ЗАКОНИТЕ,ХОРА,ЗНАЙТЕ СИ ПРАВАТА!
Как точно да го прекратя по този начин?Не ми става ясно....Тя като не е съгласна,може каквото поиска да направи.Дори и да ме уволни дисциплинарно,примерно защото крада...Или каквото там реши да си измисли на момента... Embarassed Embarassed Embarassed

# 7
  • Мнения: 306
И ако аз реша да напусна,не ми се полага обезщетение,така ли?На мен ми бяха обяснили,че ако е по взаимно съгласие,за тези 5 години стаж,ще се полагат по 7-8лв на ден в продължение на 6 месеца,но явно не  е така

# 8
  • Мнения: 2 485
По принцип се подава молба до работодателя,че искаш да ти се прекрати трудовия договор по този и този член. В кодекса на труда е записано и какво се прави ,ако работодателят се крие и не иска да приеме молбата. Не съм юридическо лице и не мога да ти отговоря подробно. Най-добре иди в инспекцията по труда и се консултирай какво точно да направиш.Те ще ти обяснят. А междувременно не подписвай никакви заповеди. Обезщетението зависи от това по кой член ти е прекратен трудовия договор , колко трудов стаж имаш и каква заплата си получавала. Отиваш в инспекцията по труда,отиваш после в бюрото по труда.Те ще ти обяснят всичко и действаш. И най-малкото прочети кодекса на труда.

# 9
  • Мнения: 4 385
И ако аз реша да напусна,не ми се полага обезщетение,така ли?На мен ми бяха обяснили,че ако е по взаимно съгласие,за тези 5 години стаж,ще се полагат по 7-8лв на ден в продължение на 6 месеца,но явно не  е така

Цитат
Безработните лица, чиито правоотношения са прекратени по тяхно желание или с тяхно съгласие, или поради виновното им поведение на основание чл. 325, т. 1 и 2, чл. 326 и 330 от Кодекса на труда, чл. 103, ал. 1, т. 1, 2 и 5, чл. 105, чл. 107, ал. 1, т. 1 - 4 от Закона за държавния служител, чл. 162, т. 1 и 6, чл. 163 и чл. 165, т. 2 и 3 от Закона за отбраната и въоръжените сили на Република България, чл. 226, ал. 1, т. 4, 6, 8 и 16 от Закона за министерството на вътрешните работи и чл. 165, ал. 1, т. 2, 3 и 5 и чл. 271, т. 2, 3 и 5 от Закона за съдебната власт или по други закони, както и безработните лица, придобили право на обезщетение преди изтичане на три години от предходно упражняване на правото на обезщетение, получават минималния дневен размер на обезщетението за безработица съгласно Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за срок 4 месеца.

(чл. 54б, ал. 3 и ал. 4 КСО)

За 2015 г. размерът на  минималното обезщетение е 7.20 лв. на ден.

Ох, теб те осигуряват и на 4 часа... Става сложно. Най-добре иди в Инспекцията по труда да получиш информация и не оставяй нещата без сигнал. Стига им се е разминавало!

# 10
  • Мнения: 519
И ако аз реша да напусна,не ми се полага обезщетение,така ли?На мен ми бяха обяснили,че ако е по взаимно съгласие,за тези 5 години стаж,ще се полагат по 7-8лв на ден в продължение на 6 месеца,но явно не  е така

7.20 лв на ден но до 4 месеца. И срока тече от датата на прекратяване, който пък определено няма да съвпадне с датата на предаване на трудовата книжка. Ще я върти до край.

Дали са 7 дена след като е прекратен ТД да се регистрирате в бюрото по труда

# 11
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Никой няма право да те уволни дисциплинарно,защото крадеш или по друга причина. Знам го защото съм работодател. Преди дисциплинарно уволнение трябва да има наложени наказания мъмрене и предупреждение за уволнение и то ПИСМЕНО. Ако сама си подадеш молбата за напускане не получаваш обезщетение, а само заплатата заработена до момента. Сумата се изплаща заедно със изплащането на заплатите на другите работници или служители, но може и по рано. Тук стои въпросът дали си се разписвала всеки месец до тук на ведомостта за заплати. Ако няма твоя подпис работодателя трудно ще докаже, че са ти изплатени всичките заплати до момента.
   Ако искаш отиди в Инспекцията по труда и направи консултация, там ще ти кажат как да постъпиш. Няма смисъл да подаваш анонимен сигнал, защото там никой няма да се трогне от твоята история, ако няма жалба написана черно на бяло. По-добре гледайте да се разберете със шефката да ти изплати паричките макар и на части. Освен това не разчитай на борсата, първо си намери друга работа или поне се насочи към нещо и тогава напускай.

# 12
  • Мнения: 7 987
Всяса сериозна фирма чака служителите си един месец. Ти пробвала ли си, че смяташ, че няма да те чакат? Аз пък не бих напуснала без да съм си намерила друга работа. С пердизвестие от твоя страна нямаш право на обезщетение. По взаимно съгласие е съвсем друго.

# 13
  • Мнения: 176
Може да са ти бавили заплащането, да не са ти давали колкото е трябвало, но в същото време ти да си подписвала всички документи (ведомост за заплати например) в срок и всеки месец. По този начин нямаш законово основание да претендираш за неплатени или неплатени в срок възнаграждения. Изобщо, това че си се съгласила да работиш с договор за 4 часов работен ден и на минимална заплата силно те ограничава във възможностите ти да си получиш това, за което сте се договорили. От инспекцията на труда могат да и направят проверка, но едва ли ще и кажат да ти плати повече от това, което ти дължи по документи. Друг е въпроса как протичат проверките от инспекцията по труда и какви резултати дават  Confused
А ако не си подписвала ведомост за заплати можеш директно да се консултираш с адвокат и да си поискаш заплатите за 5 години назад. Ако някой друг се е подписвал вместо теб ще бъде лошо за работодателят ти, но добре за теб Simple Smile Успех!

# 14
  • Мнения: 348
Никога не напускай една работа, преди да си намерила друга. Защото в един момент оставаш без доходи, а тази новата работа може и да не дойде веднага. Особено без образование и стаж (ако търсиш друго, освен продавачка) доста е трудно. Започни от сега да разглеждаш обяви, пускаш CV-та и т.н.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт