Кога бебето започва да рита по осезаемо?

  • 5 332
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте.Нормално ли е бебето да не ме е ритнало днес нито веднъж,вече се притеснявам.Може ли да има дни в които да не рита или да рита по малко?(в 22ра седмица съм).Кога започва да рита по "ритмично".

# 1
  • Мнения: 216
Днес не е ли странно понятие ,все пак е 2 часа,а те спят по 18 часа на ден?

# 2
  • Мнения: 7
Еми до това време ме е сритвал поне няколко пъти .Аз за това питам.

# 3
  • Мнения: 350
Още е на широко и затова не го усещаш много. С всяка изминала седмица ще го чувстваш все по-активно, освен ако не е някое кротанче. Не се тревожи.

# 4
  • Мнения: 10 874
Дъщеря ми риташе много рядко. Не съм се тревожила. Жива и здрава си се роди. Ако имаш притеснения, консултирай се с лекаря си. Peace

# 5
  • Мнения: 7
Каза ми че трябва да стане поне 1кг.Трябва да имам доста търпение.  #Crazy

# 6
  • Мнения: 216
И аз съм паника за всичко,но не ритат по график и понякога може и само вечер да го усетиш...

# 7
  • Мнения: 292
Аз започнах да го усещам в 18 г.с., вече съм в 26 и все още няма ден със ден еднакви по отношение на шаването на мъника  Simple Smile
От два дни и при мен има затишие (само сутрин подскача) та се бях поуплашила и аз, но като помисля "трезво" точно от два дни гледам да не се тъпча с всичко и по всяко време и може би няма какво да го притиска  newsm78. Може и да не е от това, но го усещам повече този следобед и това ме успокоява  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 17
При мен чак към 25-тата седмица си го усещах хубаво, до преди това, много леки и редки движения, не се стряскай, малко е още затова така.

# 9
  • Мнения: 112
вече съм 37-ма седмица и ритници не е имало кои знае какви,по-скоро мърдане и движения,явно му е достатъчно широко,а по отношение на честотата-след 26седмица все по-често и за по-дълго време има движения,особенно,ако съм легнала на единия си край,по-важното е всеки ден да се усеща,не е задължително да играе футбол в корема ти  Joy

# 10
  • Мнения: 122
Имай в предвид, че ако се движиш повече, то ще спи блажено и няма да го усещаш, така че имай в предвид и твоята активност, когато си броиш ритниците. Движенията на плода е хубаво да се следят, но няма нужда да се плашиш за няколко часа.

# 11
  • Мнения: 118
От 17г.с го усещам, към 22г.с го усещах всеки ден, но само когато съм легнала и все пак рядко(само по няколко пъти дневно). Чак след 27г.с започнах да си го усещам постоянно и права, и легнала, и седнала.. преди това постоянно бях в паника, защо на другите жени им подскачат коремите, да не би да има някакъв проблем..

# 12
  • Мнения: 2
Аз съм в 15 седмица кажете ми кога мога за първи път да усетя че рита бебето и какво усещането когато за първи път ритне бебето

# 13
  • Мнения: 553
Подскача ти леко коремчето :}

Общи условия

Активация на акаунт