Колко е важен масажа за бебето?

  • 1 469
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
От каква важност е масажа за бебето? Задължителен ли е(ясно 4е е желателен Grinning ) Но ако не се прави...какво?

# 1
  • Мнения: 2 006
Масажът е важна 4аст от развитието на детето,укрепва мускулатурата,подобрява двигателните функции и като цяло общото състояние,при съ4етание с гимнастика ефектът е по-добър,да не забравяме и емоционалния тонус пък е и 4аст от закаляването като цяло Grinning

# 2
  • Мнения: 3 153
А от кога трябва да се започне с масажите?

# 3
  • Мнения: 2 006
Масажът може да запо4не още от 1 мес.,но не по късно от 2,3 месец.В на4алото  до 5 мин,зада достигне до 10,15 мин.като един курс продължава около месец,но може и по-дълго Grinning

# 4
  • Мнения: 211
На този адрес ще прочетеш повече:
http://www.zadecata.com/Temi/Bebeto/Bebeto.html

# 5
  • Мнения: 3 153
Цитат на: A.A.M.Belev
Масажът може да запо4не още от 1 мес.,но не по късно от 2,3 месец.В на4алото  до 5 мин,зада достигне до 10,15 мин.като един курс продължава около месец,но може и по-дълго Grinning

Леле колко съм невежа в тая област Embarassed  Embarassed Откъде мога да разбера повече за това как се прави?

# 6
  • Мнения: 2 006
Виж адреса,които е даден ,а пък аз ли4но съм се ръководила от Книга за майката на Христо Михов Grinning

# 7
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Sisi
На този адрес ще прочетеш повече:
http://www.zadecata.com/Temi/Bebeto/Bebeto.html

Благодаря!

# 8
  • Мнения: 5 500
Аз понеже мога да правя масаж и имах голямо желание да го правя на Цецо, обаче не се получи. Той не искаше, извиваше се, мрънкаше и спрях да опитвам. Сега пак опитвам, но по-скоро май го е гъдел, залива се от смях Laughing

# 9
  • Мнения: 2 655
И аз мисля, че масажът и гимнастиката са изключително важни за развитието на детето.
На АЛИСИА правя сутрин гимнастика.Хващам ръчичките и ги свивам пед тялото. После краченцата свивам пред коремчрто, а след това и прави. Накрая ги въртя като, че ли кара колело. Пляскам с неините ръчички и викам "Браво!"
Мисля, че вече свикна и като се събуди започва едно опъване и мъркане-повик за гимнастика.
Правя я след 20 ден, започнах всяко упражнение по 5 пъти, а вече съм увеличила на 20, постепенно.
Масаж правя вечер след баня и сутрин след тоалета. На цялото тяло около 10 минути. Много и харесва, особено като мачкам крачетата. Wink  Wink

# 10
  • Мнения: 2 000
А до каква възраст трябва да се прави масажа? Защото аз спрях откакто Митко стана на 6 месеца, понеже той не се спира на едно място и направо стана невъзможно да му правя какъвто и да е масаж.

# 11
  • Мнения: 7 718
И аз спрях към шестия месец. Мисля, че като станат по-активни няма нужда вече.

Общи условия

Активация на акаунт