Успокойте ме!

  • 3 588
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 071
Днес мъжът ми се запознал с някакъв гинеколог и ония му наговорил едни неща ,които много го разтревожили,а съответно и мен.Значи,аз прокървих преди две седмици и влязох в болницата.Предписаха ми Дуфастон-4 на ден,нош-па-3пъти по 2,папаверин на ампули-3 пъти по 2 ампули и ми биха Прегнил,който повториха след три дни.Другите неща все още продължавам да ги пия и съответно лежа в къщи.Та докторът казал на мъжът ми че кървенето е признак че плода трябва да се изхвърли,защото нещо не му е наред и поради тази причина не бива да се предприема нищо.На Запад отдавна били отхвърлили лечението с хормони в тези случаи ,тъй като то било по-скоро вредно.
Колкото до гаденето ми и то не било нормално,защото така се създавало налягане в коремната кухина,което натискало матката и я карало да изхвърли плода?!
Много ви моля,успокойте ме,кажете ми че са ви лекувал по тоя начин и имате живи и здрави деца...Знам,че наистина на Запад се отрича лечение в тези случаи,но въпросът е дали това наврежда някак на бебето..Уф,притесних се,въпреки че и майка ми каза че е кървяла с мен...

# 1
  • Мнения: 2 489
Успокой се! Тук има страшно много мами, които са имали същите проблеми и са родили здрави деца.
Това наистина е вярно -  на запад и особено в щатите наистина ги оставят на естествен подбор бременните, но ние не сме животни все пак.
Моят лекар също ми казва, че тук се прекалявало с грижите и особено с Pregnyl, но аз смятам, че трябва да се направи каквото може.
Истината е, че ако плодът е увреден нищо не може да го спаси, но-шпато пък изобщо, и той ще се изхвърли.
Толкова много жени кървят и това не е признак за аборт, нали?
Успокой се - след като бебето е в теб и има сърдечни пулсации, след кървенето значи прогнозите  са добри!!!

# 2
  • Мнения: 2 489
Това за гаденето изобщо нямам намерение да го коментирам...
А  мъжът ти сигурен ли е, че този тип е бил изобщо гинеколог?

# 3
  • Мнения: 7 106
Ееее егати доктора,какви са тези изказвания!!! Imp Слушай сега,природата си знае работата.Ако наистина на един ембрион му е писано да стане бебе,ще стане!Това съм го чула от няколко лекаря.Първата ми бременност зъвърши със спонтанен аборт,въпреки всичките инжекции,болници,хапчета и т.н.Втората в 8-9 г.с. пак имах леко кафеникаво зацапване,но след две-три хапчета нош-па всичко се оправи.А за гаденето какво да ти кажа - на мен не само ми се гадеше,ами и повръщах по 10-15 пъти на ден.Направо не можех да мръдна от леглото,всичко ми миришеше и от всичко ми се гадеше.И така почти до петия месец.Пък сега си имам едно ЖИВО И ЗДРАВО момиченце.Спри да мислиш за лоши неща и вярвай,че всичко с твоето бебче ще бъде наред,и ще бъде да знаеш!
Пожелавам ти го от сърце!

# 4
  • Мнения: 1 071
Благодаря момичета!На мен също ми се гадеше първия път,пък нямах никакви проблеми-имам си момиченце ,но нали знаете-човек се притеснява...Все пак нали затова са тия лекари,да ни информират....не да ни шашкат

# 5
  • Мнения: 2 489
И освен това да допълня - ти си прокървила преди 2 седмици. Ако му имаше нещо на плода според мен вече щеше да си го изхвърлила! Наистина ги бива някои лекари да шашкат хората!

# 6
  • Мнения: 1 071
Да,вече прочетох и в друг форум че почти всяка втора жена е имала такъв проблем и подобно лечение и все пак е родила нормално дете и се успокоих Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 006
Аз само да допълня,4е гаденето и нерасположенията са знак,4е ембрионът се развива Grinning

# 8
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Иви
Да,вече прочетох и в друг форум че почти всяка втора жена е имала такъв проблем и подобно лечение и все пак е родила нормално дете и се успокоих Rolling Eyes


Аз да те успокоя, че когато бях във втори месец бременна, също прокървих и си тече около 1 седмица, но нямаше последици от това и си родих бебето живо и здраво.

# 9
  • Мнения: 18 542
Стига бе! Познавам много жени прокървявали по време на бременността и по-късно износили и родили здрави хубави бебчета. Какви са тези генерални обобщения?!
Не се притеснявай излишно. Най-добре се консултирай с наблюдаващия те лекар и не се плаши.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: A.A.M.Belev
Аз само да допълня,4е гаденето и нерасположенията са знак,4е ембрионът се развива Grinning



а ако нямаш тези симпоми изобщо - какво? ембрионът не се развива?

# 11
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Liorena
Цитат на: A.A.M.Belev
Аз само да допълня,4е гаденето и нерасположенията са знак,4е ембрионът се развива Grinning



а ако нямаш тези симпоми изобщо - какво? ембрионът не се развива?
Понякога е сигнал за проблем,но както знаеш всяко правило си има изклю4ения.

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: A.A.M.Belev
Понякога е сигнал за проблем,но както знаеш всяко правило си има изклю4ения.



леле добре, че не съм знаела това когато бях бременна.
сега за пръв път научавам, че е хубаво и добре да ти се гади. Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

# 13
  • Мнения: 2 006
Цитат на: Liorena
Цитат на: A.A.M.Belev
Понякога е сигнал за проблем,но както знаеш всяко правило си има изклю4ения.



леле добре, че не съм знаела това когато бях бременна.
сега за пръв път научавам, че е хубаво и добре да ти се гади. Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
За следващия път ти препръ4ва ""Áз съм бременна"' на Maри-Клод Дьолае

# 14
  • Мнения: 4 965
Е, такива изказвания като тези на този "доктор" направо ме изкарват от кожата   Shocked . И друг път съм чувала подобни изказвания и знам отдавна за тази практика в някои страни и направо ми идва да изпозастрелям поддръжниците на "прекрасната идея" относно кървенето Imp .
И друг път съм го казвала: майка ми е кървяла през цялата бременност, а аз съм вече на почти 27 години и не мисля, че "нещо не ми е наред". При моята бременност аз също кървях до края на 4-тия месец, пиех "Папаверин" и ми биеха "Прегнил", а сега си имам 2 прекрасни и напълно здрави близначки на 3 месеца.
Моят съвет, Иви, е да спреш да се връзваш на "умни приказки", а и повръщането е напълно нормално за бременните (с изключение на случаите, когато е непрекъснато и пречи напълно на задържането на храна, но дори и това се лекува без да навреди на бебето).
Пожелавам ти лека бременност и спокойствие  Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт