За или против секцио?

  • 2 461
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 218
За мен тук не става изобщо дума за избор. Природата си знае работата, и какво е това цивилизовано раждане? Против секциото съм, освен ако не е по медицински показания. Имам две раждания, първото от които кошмарно (23 часови мъки за плод 1450гр.), а второто къде по-леко и бързо (1 час съществени болки за бебе 3950гр.). И въпреки болката, това е най-хубавото ми преживяване. Имам голям страх от операции и знам, че има голям риск от усложнения след това.
Не мисли за това сега имаш още толково много време. Радвай се на бременността си и бъди спокойна, всичко ще бъде наред!  bouquet

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 14:26 от ellynor

# 61
  • Мнения: 2 768
... и какво е това цивилизовано раждане?
Аааа! Има интелигентно, културно (?!), а също  и  цивилизовано раждане...Може би ще трябва и цивилизовано да зачеваме newsm78

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 14:56 от eta

# 62
  • Мнения: 1 910
повечето мами тук са за секциото, защото няма напън, няма контракции, няма болки.
Аз лично не мога да разбера това "право на избор" при раждане

Кое точно не можеш да разбереш? Това, че някой не иска да преживее болките от контракциите ли? Защото аз пък много добре разбирам. А болки при това  има и при 2-те раждания, така че по-леко с изказванията.

И въобще много ми е чудно как майки раждали само нормално са вещи по въпросите на възстановяването след секцио и такива само със секцио препоръчват нормалното.  Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 2 152
Аз пък лично избирам СЕКЦИО. Има много време до тогава, живот и здраве. Избирам секцио, защото знам мама как се е мъчила, с безброй шевове и форцепс. Ами ако съм като нея...Структурата ни е абсолютно същата. Има огромен риск за бебчето при тежко раждане. Защо повечето, които раждате нормално, не споделяте болката от шевовете долу??? Shocked ShockedНе ми казвайте само, че няма болки. Разправяте как тръгвате като коне половин час след раждането-хм newsm78 Доста съмнително е честно... И все пак, всеки си избира сам. Аз съм с две ръце за секцио. Майка ми е имала страшно трудно раждане, нейната майка също-раждала е седалищно. Аз не искам да рискувам, неее Naughty

# 64
  • Мнения: 481
Защо повечето, които раждате нормално, не споделяте болката от шевовете долу??? Shocked ShockedНе ми казвайте само, че няма болки. Разправяте как тръгвате като коне половин час след раждането-хм newsm78 Доста съмнително е честно...

Виж, не е точно така. Единици са тези които тръгват "половин час след раждането". То не е половин, а минимум три - четири часа. И това са жени които са имали леко раждане. Аз примерно, въпреки че родих нормално и имах много леко раждане започнах да ставам от леглото на втория ден, а да ходя успях чак на третия, но това е поради съвсем различни причини.
Шевовете никой не казва, че не болят. Болят си и си опъват, но това е пет дни - докъто ги махнат(външните конци). След това почти не се усещат.

Моето мнение за нормалното раждане е че е за предпочитане, тъй като на петия ден след като родих, вече почти бях забравила че съм раждала и със съпруга ми ей така за кеф се качихме на колата и отидохме на гости на 100 км. от Пловдив. Ако бях секцио нямаше да мога да си позволя такова нещо, например.
Но, пак казвам, и съм съгласна с другите мами, че ако има основателни причини, не съм против секциото. При мен просто съдбата беше благосклонна и двете бебки се бяха настанили главично.

# 65
  • Мнения: 7 186
Моето мнение за нормалното раждане е че е за предпочитане, тъй като на петия ден след като родих, вече почти бях забравила че съм раждала и със съпруга ми ей така за кеф се качихме на колата и отидохме на гости на 100 км. от Пловдив. Ако бях секцио нямаше да мога да си позволя такова нещо, например.

Е защо да не можеш да си го позволиш? Ти раждала ли си със секцио, че си толкова сигурна?
На мен лично зора ми беше 2- 3 дни след секциото, после бях пушка, само леко наболяваше. На 7- мия ден ме изписаха, на 8- мия обикалях по магазините да си купя нови дънки. Mr. Green В някои болници даже изписват по- рано.
Изобщо не ми е било проблем възстановяването. Ама никакъв. Ако се налагаше и аз можех да пътувам.
Стига сте категоризирали нещата,  кое възстановяване е по- бързо е абсурдно да се каже предварително. Всичко е индивидуално и зависи от много фактори.
Аз съм за правото на избор за раждане. Hug

# 66
  • Мнения: 177
Аз си изживях 9-те часа болки при пъвото ми раждане и после ме резнаха. Второто беше планово секцио и оттогава  с две ръце го подкрепям!
Струва ми се съвсем нормално да можеш сам да избираш как да родиш.

# 67
  • Мнения: 2 494
Аз родих нормално и доста време след това повтарях, че втория път задължително ще искам секцио! Но вече съм позабравила и може и другото живот и здраве да го родя нормално. Казват, че второто било много по-лесно!

... Защо повечето, които раждате нормално, не споделяте болката от шевовете долу???......
Кръц, да ти кажа най-тежкото за мен бяха болките преди да родя! И шевовете след това боляха, но е нищо в сравнение с болките при контракциите. Затова исках секцио, за да си спестя контракциите. И да ти кажа честно и аз 2 дни лежах като пребит кон и тези със секциото също. Възстановихме се по едно и също време. Освен едно момиче след секцио, което го понесе ужасно тежко. Това е въпроса - дали пък аз няма да го понеса тежко!?

Желая на всички ви, на които предстои раждане - да мине леко и безпроблемно, по какъвто и начин да е!

# 68
  • Мнения: 1 581
Мисля, че в 9-та седмица не може да се вземе някакво решение. Лично аз не подкрепям правото на избор. Отивам при лекар на когото имам доверие - и оставям всичко в ръцете му. Той има и знанията, и опита да вземе правилно решение в полза на живота и здравето - моите и на детето.

# 69
  • Мнения: 670
Всеки има право на избор, но факт е, че лекарят е този, който взема най-адекватното решение. Когато раждането по естествен път е невъзможно или опасно за живота и здравето на майката или детето лекарят не пита "искаш ли", а предприема това, което е правилно.
Има физиологични показания за цезарово сечение. Например когато майката е с  тесен таз, а детето е голямо. Когато пъпната връв е много къса и детето да не може да се пусне. Когато бебето е с напречно положение. Или плацентата закрива отвора на шийката, може и пъпната връв да е притисната от главата на бебето и притокът на кислород да спре към него. 
За сега изчакай, имаш време. Не бързай! Гинекологът който те следи е професионалист и няма да направи нещо което да застраши теб или бебето. Довери се на неговата преценка. Като наближи времето за раждане поговори с него, кажи му какви са страховете ти. Питай го за положението на бебето, дали е едро, има ли рискове... Така ти и твоят лекар ще вземете най- доброто решение.

# 70
  • Мнения: 4 578
аз съм за секциото ,но в никакъв случай планово без показания .
защото при мен се случи да объркат термина  и  10 дни преди заради плана , детето се роди поне 20 дни преди природата да реши а оттам последствията бяха много......... ooooh!
това в майчин дом - варна там уверявам ви при проблем с детето хич ги няма Sad

# 71
  • Мнения: 1 259
Родих нормално и не съжелявам за това Simple Smile.След 2 седмици бях забравила,че съм раждала.

# 72
  • Мнения: 5 370
Непланирано секцио съм аз, поради липса на всякаква родова дейност-и майка ми е била така. Не само,че съм доволна, ами съм МНОГО ДОВОЛНА.Ако се раздвижваш правилно и слушаш лекарите-възстановяването е доста бързо.
И аз като Лейди излезнах на разходка в Южен с мъжото на 10-11 ден-а не съм първа младост.

# 73
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мила, още ти е доста рано да мислиш за тези неща /както и на мен/.  Hug Аз мисля да раждам нормално, ако разбира се всичко е наред. Но съм чувала, че повечето доктори не те чакат много да получиш разкритие, а направо те режат за да вземат после повече пари, а това за мен е доста нечовешко. #Cussing out

# 74
  • Мнения: 307
Аз пък лично избирам СЕКЦИО. Има много време до тогава, живот и здраве. Избирам секцио, защото знам мама как се е мъчила, с безброй шевове и форцепс. Ами ако съм като нея...Структурата ни е абсолютно същата. Има огромен риск за бебчето при тежко раждане. Защо повечето, които раждате нормално, не споделяте болката от шевовете долу??? Shocked ShockedНе ми казвайте само, че няма болки. Разправяте как тръгвате като коне половин час след раждането-хм newsm78 Доста съмнително е честно... И все пак, всеки си избира сам. Аз съм с две ръце за секцио. Майка ми е имала страшно трудно раждане, нейната майка също-раждала е седалищно. Аз не искам да рискувам, неее Naughty
Всеки има право на избор.
Аз разказвам за себе си и никого за нищо не агитирам. Единственият съвет, който си позволих да дам е да не се страхувате от раждането.
Кryc kryc, с каква цел според теб разказвам съмнителни неща?
Желая на всички да родят леко и безпроблемно.

Общи условия

Активация на акаунт