Първи клас и проба МАНТУ

  • 1 894
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 017
Здравейте,


На 7 години на децата  се  прави проба МАНТУ.
До момента дъщеря ми има всички задължителни ваксини, но тази не желая да поставям.

Въпросът ми е към родители на първокласници, навършили 7 години към 15 септември съответната година - има ли някаква реална възможност да ми се създадат пречки от училищното ръководство, ако не я поставя.

Всяка година преди 15 септември в кварталното ДКЦ се извиват едни огромни опашки от деца, което ме кара да  мисля, че проверяват все пак здравния картон на децата.
Освен това разбирам, че това Манту, не се прави в кабинета на ЛЛ, а от специална сестра, която идва по график и при нея след това се отчита реакцията.  ЛЛ напомня на всички да не чакат последния момент, а да действат още през пролетните месеци, защото лятото пък не се поставяла...


Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 12:01 от blueeyes

# 1
  • Мнения: 46 508
Ние също отказахме да бъде правено Манту на детето ни. Сестрата каза, че няма проблем, само една бележка написахме, за да декларираме, че отказваме. Оставихме същата и при педиатъра.

Иначе по принцип доколкото ми обясниха задължителният списък обхваща само ваксините, Мантуто НЕ е такава. А и 1 клас е задължителен, няма как да не пуснат детето Wink

# 2
  • Мнения: 4 017
НСЧ, имаш предвид сестрата в училището ли? Аз също мисля да питам директно в училището, за да не си причинияваме излишни проблеми.

# 3
  • Мнения: 46 508
НСЧ, имаш предвид сестрата в училището ли?

Да. По принцип тя събира документите и това е един от тях. Или него трябва да имаш, или бележка за отказ (саморъчно написана и подписана). Дъщеря ми вече завършва 4-ти клас, никой нито ни е убеждавал, нито ни се е карал  Peace

Общи условия

Активация на акаунт