Отговори
# 735
  • Мнения: 359
bubs69, чудесни резултати, само не разбрах защо се сдуха Simple Smile  Моята беба също е седалищно, но за момент не ми хрумва да се притеснявам от това.  Бебата има два-три месеца да се обърне.  
Майка ми разправя, че до края съм била с дупето напред и влязла в болница за планирано секцио. Няколко часа преди секциото, бебето се обърнало и излязло само.

# 736
  • Мнения: 216
И моята е седалищно и то почти всеки път и затова и ме рита в слабините.Чак ме.боли

# 737
  • Мнения: 2 047
Моето бебе се върти още по два три пъти на ден  хем в края на седмицата влизам в  седмия месец .Как има място не знам, вярно корема ми е голям де  Crossing Arms.Лекаря ми каза , че до 34 г.с се въртят и чак след това обикновено както застанат така остават до края и пак не е сигурно . Аз тоя път се настроила за секцио и не ми пука особено как ще застане .

# 738
  • Мнения: 130
bubs69, не се сдухвай от това - може отново да се завърти. Има различни техники, които могат да помогнат за завъртането му с главичката надолу. Аз например стоя в офиса на фитнес топка, не се облягам назад, а вечер спя на лявата ми страна (макар, че изобщо не ми е удобно).

С покупките напредвам бавно, но напредвам Simple Smile Преди изобщо не забелязвах, че някъде се продават бебешки дрешки и аксесоари - а сега имам чувството, че от където мина, където вляза - все на такива стоки попадам Simple Smile Последно изненадващо купих симпатични бодита (комплект от 4 за около 30лв) от Карфур.

# 739
  • Мнения: 115
bubs69, моето бебе пък от почти месец вече е разположено хоризонтално и се върти ту на едната ту на другата страна. С ММ се шегуваме, че всяка друга поза е по-удобна от това да си с главата надолу  Laughing Лекаря каза че за сега не е проблем как е разположено бебето. И на мен някой път ми става криво, защото много искам да раждам естествено, но знам че на този етап все още няма от какво да се притеснявам  Wink

MoonSun, и аз съм така с бебешките неща  Rolling Eyes Май още по-досадно беше когато започнах да търся количка и тогава гледах постоянно майките около мен какви бутат. Преди това въобще не ми е правело впечатление. Преди няколко дни като бяхме на разходка с ММ се чудех защо всички ме гледат, но си спомних как една приятелка ми обясняваше, че като си бременна всички ти оглеждат корема, след това другите майки ти гледат количката и бебето и така....

Вчера четох една книга за новородените, в която обясняват какво да очакваме като се роди бебето и какво е нормално от към мерки и тн. Стана ми доста смешно защото авторът (френски гинеколог) се възмущаваше как всички са обсебени от килограмите на новороденото. Според него дали е 3 или 3.5кг не е от голямо значение, защото горкото дете като порасне цял живот ще е под напрежение така или иначе да отслабва или да поддържа тегло  Laughing Аз пък лично се радвам като ми кажат че бебето расте голямо. Така някак си се успокоявам, че всички кг които качвам не отиват само на мен  Laughing а и идеята за голямо пухкаво бебе изглежда много привлекателна...

# 740
  • Мнения: 361
Аз ви чета, но не смея да пиша, защото чакам да пуснат новата тема, обаче реших да попиша и аз накрая:) В петъка бях на ЖК - бебо е добре и е 800гр. Беше застанал толкова криво, че доки се прекриви на 100 докато успее да го измери навсякъде. Позата беше конкретна, щом и по време на прегледа го усещах - главичката му беше по диагонал отляво на пъпа ми, отдолу, крачетата отдясно на ребрата ми горе, свити, и риташе право напред /нагоре към външната част на корема ми. Много щура гледка!
Качила съм още 2кг и незнайно защо, но това адски ме разстрои. Направих си сметката, че дотук съм +6-7кг и ако в следващите 3 месеца качвам по 2-3, ще надхвърля доста изтерзаните 10-12кг и ще литна много нагоре... Ужасно е това, когато стартовото тегло е повече и знаеш, че не можеш да сваляш изобщо. Утеших се, че поне бебето е добре, моята е ясна... никога не съм се виждала с нормална фигура, въпреки, че можех и да се търкалям. Слава Богу, досега не се е случвало, много се надявам и след като родя да не се случи. Депресира ме, обаче, факта, че целулитът, който имам от ученичка, вече се е разпространил къде ли не. Имам горе по ръцете и долу по прасците. Все още са само наченки, но се чувствам много непълноценно и ненормално.... Повечето хора нямат поне там Sad
 
В този ред на мисли някой има ли представа дали е противопоказно да ползвам масажор за тези места? Взех на ММ за именния ден ей такъв, който има приставка и за антицелулитен масаж http://otgovoru.com/uploads/posts/2014-10/thumbs/izberete-nay-do … -celulita_181.png , но се чудя дали цялото това вибриране и тръскане няма да се усети и от бебето? Досега не съм го ползвала и ми се вижда много вибриращ наистина.  newsm78 Може би ако започна с него по тези по-отдалечените места, ще стопирам малко процеса, знам ли... При условие, че с нищо не мога да го мажа, поне откъм кръвообращение да го докарам малко - току виж и отичането на краката ще облекчи.

Тези дни и ние се впуснахме в покупки. За два дни понакупихме доста неща, но с дрешките ми е много объркано. Купихме малко бодита тип потник - по 2-3 чисто бели и още толкова цветни, без копчета отпред. Всичко гледах да е 24 размер, да не е най-малкото, но не знам доколко е правилно - все ме е страх, че няма да му станат ако взема за новородено. Взех и 2-3 гащеризончета, 1 с къс ръкав, другите с дълъг. И накрая като ги сложих със закачалките им едно до друго се оказа, че въпреки еднаквия си размер, няма 1 с 1 еднакво.  #2gunfire Аз сега как да знам кое от тях ще му е малко, кое голямо.... Различните производители си шият 1 към както си искат, май. Е, спрях се с дрешките. Стана ми ужасно оплетено и не посмях да купувам още неща. Засега има няколко бодита с къс ръкав, 1-2 с дълъг, 1 късо гащеризонче, 2 дълги, 1 пижамка, чифт чорапки /уж от 0 до 6, но не е ясно точно колко са големи/, 2 чифта ръкавички, шапка и 2 комплектчета с жилетка с къс ръкав и ританки. Днес пък му взехме повивалник, хавлийка и поръчахме леглото. В общи линии от големите пера остана само количката да се види, другото го имаме, къде заето назаем, къде подарено, къде заявено вече от бабите и дядовците.
Дрешките продължават да са ми голям тормоз, защото колкото и да чета как се облича лятно бебе, все не мога да преценя дали купувам правилните неща. Трудна работа.
А който казва, че всичко трябва да се взима след раждането, мога да го викна да сглоби плана за действие у дома. Имаме 1 месец ремонт на стаята, 1 месец изработка на креватчето, ходене до Стара Загора за количка, или поръчка отвън, за която се чака пак 1 месец и 1 месец докато събера дребните неща от списъците с най-необходимото. Е, айде някой да го свърши за 1 седмица докато сме в болницата. ММ щеше да побелее, горкия. Затова, макар и привидно рано, имам чувството, че доста навреме започнахме с подготовката.

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 373
bybuHka - не се притеснявай за дрехите, винаги има разлики, а и всяко дете расте различно и не винаги отговаря на стандартните размери. Аз винаги залагам на по-голям размер - все ще има кога да се носи. Ако не достигат малки може да отскочите до магазина за някоя и друга бройка, но няма нужда да се прекалява с малките неща. Децата през 1та година порастват средно с около 25 см, т.е. средно 2 см на месец. И кг качват много бързо до 6-7 месец.
А аи ако чакате бебчето след средата на август аз лично не го броя за лятно бебе  Wink

# 742
  • София
  • Мнения: 550
Момичета, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт