За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 47

  • 41 447
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Дори не се притесних, а мислех че ще съм шаш и паника  Crazy Имам и още едно питане при каква Т се дава температуропонижаващо, 38 или има и друго изискване? Утре за деня се налага да ги гледа баба им, да знам какви инструкции да давам (тя поне без да ме е питала не действа, та съм спокойна за това).

# 16
  • Мнения: 5 513
Около 38 или ако бързо се качва.Но не трябва да се прекалява.Деситоо децата са под карантина не е хубаво да са в контакт дори с възрастни.Като ги заведеш в баба им може там да има или да ходят други хора.Варицелата еопасна за бременни.Предава се по възушно-капков път.Вие си знаете,но все пак като кажеш,че са болни децата всеки ще те разбере и може да се отложат ангажименти.

# 17
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да така е, права си. Ще си взема за работа болничен в понеделник, но за утре не мога да отложа. Баба им знае всичко и няма да ги извежда никъде, нито ще кани гости. Това за утре, колко дни обаче трае изолацията (и е заразно детето) хич не ми стана ясно. Лекарката днес единствено каза "Тя ЛЛ ще ви обясни и даде нужния болничен"

# 18
  • Мнения: 5 513
Инкубационния период е до 21 дни.Средно 12.Карантината е 7 дни.
Бабата да дойде у вас не става ли.

# 19
  • Мнения: 408
Здравейте!Обърках дозата на АМ,сложила съм с една лъжичка повече,отколкото трябва,малката изяде половин доза,тогава се усетих каква простотия съм направила,а педиатъра не вдига,дали може да има проблем от тази моя грешка?

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Тя вкъщи ще ги гледа, но нали трябва да я инструктирам преди да изляза  Wink Преди това плана беше да дойде да ги вземе, но претърпя промени Simple Smile

 ludetina85, по спомен че беше отдавна. Едва ли ще му стане нещо на детето. Предложи вода на бебето неограничено (нещо такова бях чела навремето)

# 21
  • Мнения: 5 513
Desitoo най-важно да не се чеше детето,че може да се възпали.Да тушира без натиск и без обтриване на участъци без обрив,когато я сърби.Иначе може 3 пъти на ден.За температура в крайна нужда.Не превантивно.И да стиска зъби и да те чака.

# 22
  • Мнения: 6 764
Искам да попитам за мнение, нещо различно от моите мисли, че вече не знам от какво да пазя малката. Миналата седмица в понеделник се появиха червени петна само по крачетата и ръцете и лека Т 37,4. Заведох я на лекар, каза алергия и изписа Фенистил. За 3 дни всичко отшумя. В петък вечерта пак петна по ръцете и краката, без Т този път.
Аз готвя, яде леки манджички предимно с картофи и ориз, не слагам нищо съмнително. Не е сменян прах за пране, не са въвеждани нови храни. Една седмица всичко беше ок.
Ето сега се връщаме от разходка, цял ден беше добре. Съблякох я, петна по ръцете и краката отново, Т 37,7, но в момента избива и нов горен зъб. Постоянно го пипа с пръсти венеца, Т може да е и от зъба. Дадох пак Фенистил, утре ще я заведа до спешния.
Към какво може да е тази реакция? Главата, корема и гърба са чисти. Това ми е странно. Почвам да се чудя да не би като вдига Т, да се загрява и да е от претопляне, но пък не са дребни пъпчици, а петна. Ще съм благодарна ако имате сходно преживяване да споделите. То е ясно, че в понеделник пак ще ходим и до ЛЛ.  Tired

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Сблъсках се преди година с нещо подобно Т не помня да е вдигала. Не съм изследвала, но приех че е реакция (алергия) към котето. След като го махнахме спряха да се появяват тези обриви (при нас първо беше гърба и там си поседяха доста 1-2 седмици, после само по краката). Тогава ЛЛ каза, че било тиха алергия, така ми го обясни. След дълготрайно излагане 2-3 месеца на алерген за детето. Приех че е животинката защото тя от толкова време беше с нас а от другите изброени (рибки, птички, стайни растения) вкъщи нямам. Молех се само да не е прах (и той беше в кюпа), че моя приятелка страда от това и съм наблюдавала при нея колко страшно стана в един момент.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте!Обърках дозата на АМ,сложила съм с една лъжичка повече,отколкото трябва,малката изяде половин доза,тогава се усетих каква простотия съм направила,а педиатъра не вдига,дали може да има проблем от тази моя грешка?

От един път нищо няма да стане, не се притеснявай. От системно прекаляване се запичат, но сега случаят не е такъв. Честно да си призная, няколко пъти не бях сигурна колко съм сложила, нищо му няма на моето Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 230
Не съм особено съгласна, че пробиотици могат да доведат организма до състояние да не си ги произвежда сам...За витамините пък абсурд, та те по правило си влизат от вън, само вит. Д се синтезира сам в организма чрез слънчевата светлина. Но и аз не бих давала просто ей така някакви неща, ако няма проблем.

Тъй като говорех сравнитлно общо действително не отчетох различните възможности, но най-общо имах предвид, че организмът започва да разчита на изкуствено внасяни добавки вместо на себе си, както и че в един момент просто спирането на тези добавки, може да се отрази негативно.
Естествено, в моменти, когато има нужда от помощ, да, бих давала. Но всеки ден просто така, не.

# 26
  • Мнения: 603
Здравейте! Към ползващите капки Биогая - вчера майка ми купила нови капки и й казали, че била нова партида, която не се държи в хладилник. Веднага погледнах тези, които свършват и ги държа в хладилник по стар навик - и на тях пише да се държат на стайна температура до 25 градуса. Дали съм ги развалила така в хладилника? Някой обърнал ли е внимание на това?

# 27
  • Мнения: 836
Здравейте, детето е с много упорита хрема. След като сменихме два вида капки, педиатърката каза да продължим само с физ.р-р. Мога ли да взема морска вода вместо физ.р-р? И ако знаете нещо друго, което да направя? В началото сополите бяха прозрачни, после станаха зелени, по време на лечението пак станаха прозрачни и като спряхме всички капки, пак зелени  ooooh!

# 28
  • Мнения: 6 167
И ние сме така сега с упорита хрема.След смяната на 2 вида капки,днес вече сме с Коларгол-да видим дали ще има ефект

# 29
  • Мнения: 836
Коларгол ни бяха втория вид капки и ефекта беше намаляване, но след като ги спряхме пак се увеличи и  сгъсти секрета.

Общи условия

Активация на акаунт