Емиграция

  • 5 357
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте, имам много приятели, които емигрираха в чужбина, но не сами, винаги имаха някакъв контакт в страната. Някъде, където да се подслонят временно докато се установят и си потърсят работа. Имам идеи за емиграция, но нямам контакти във въпросните страни, които проучвах. Критериите ми бяха езиците, които говоря, и финансовата страна, понеже желанието ми е да замина временно само, с надеждата да спестя някаква малка сума. Имате ли съвети как се подхожда в такава ситуация? Ако е имало такава тема вече, моля за линка   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 373
темата ти е за чужбинския под форум?

# 2
  • Мнения: 51
Не ми излиза чужбински форум, излизат ми само Дом, Здраве и красота и Спорт

# 3
  • Мнения: 1 373
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=433
ето, помоли да ти преместят темата там с бутона информирай модератор.

# 4
  • Nice
  • Мнения: 946
В твоята ситуация бих заминала единствено ако имам сигурна работа и квартира. На място е трудно да се намери (от разстояние още повече).
Квартири може да се намерят чрез сайтове за съответната държава, за работа е по-трудно, но не е невъзможно.
Позната така си намери работа, беше решена, че ще заминава и намери някакви обяви в Норвегия търсещи хора с английски и още някакъв друг език и така замина. И това е рисково, но е по-добре от нищо.
Преди да заминеш трябва да имаш много информация за държавата и да знаеш какво ще изискат от теб като пристигнеш (адресна регистрация, сметка в банка, здравни осигуроовкки и тн.)

# 5
  • Мнения: 51
т.е. може да се търси работа от разстояние, и работодатели наемат такива служители? дори и да не са от най-високо квалифицираните от сорта на програмисти, ами за нетехнически длъжности?

# 6
  • Nice
  • Мнения: 946
Единичен случай познавам (този когото споменах), всичко е възможно и не се знае от къде какво ще изкочи.
Аз уча в чужбина и заминах без да имам познати, квартира намерих на място с доста зор както се казва. Останалото се нарежда с времето.
със сигурност ще ти е и по-лесно ако владееш езика.

# 7
  • Мнения: 677
Здравейте, имам много приятели, които емигрираха в чужбина, но не сами, винаги имаха някакъв контакт в страната. Някъде, където да се подслонят временно докато се установят и си потърсят работа. Имам идеи за емиграция, но нямам контакти във въпросните страни, които проучвах. Критериите ми бяха езиците, които говоря, и финансовата страна, понеже желанието ми е да замина временно само, с надеждата да спестя някаква малка сума. Имате ли съвети как се подхожда в такава ситуация? Ако е имало такава тема вече, моля за линка   bouquet

Миналата година ни се наложи да подслоним за известно време, както да намерим работа и квартира на момче, което беше пристигнало при приятел, който се изпарява и не си вдига тел. в уговореният ден и час.
Предвид на това, че отиваш в чужбина без пари би трябвало да имаш поне два варианта.

# 8
  • Мнения: 51
Благодаря ви за съветите   bouquet  Според мен е нужен тънък подход, за да поискаш от познати да те подслонят и помогнат в чужбина, ако не са близки роднини, защото не всеки би направил такъв жест. Явно е и до късмет, макар че практически съвети никак не са излишни Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 495
Здравей. Като човек, който също скоро ще емигрира бих ти дала кураж и ако наистина си го решила, то тогава действай. Не знам за кои страни говориш и си проучвала, сигурно става въпрос за ЕС. Според мен можеш преспокойно и от тук да си търсиш работа. За ЕС става по-лесно, интервютата минават първо през скайп и ако те одобрят те канят вече там на второ интервю. Поне при повечето ми познати така се процедира. За квартира- предполагам пак, че можеш и от тук, но ако няма кой да ти помогне може да си резервираш някоя стая в хотел, мотел на ниска цена. Сигурна съм, че има много такива.  На място според мен по-лесно се търси работа, но това е мое мнение. Трябва да имаш и повечко пари, за да не се окаже, че си сама в чужда държава без достатъчно средства, с които да оцелееш първите 2-3 месеца (дано не са толкова много де). Купи си и двупосочен билет, ако все пак нещо стане и не може да си намериш работа, а не да се чудиш после ако ти свършат парите как да се прибереш. Двупосочните в повечето случай са и по-евтини  Peace. Проучи всичко за страната, в която отиваш. Кои са първите стъпки, които трябва да следваш след като кацнеш. Намери гайдове, в които ще има подробна информация за живота там. Трябва да си направиш здравна осигуровка, да си изкараш банкова сметка предполагам. Изтегли си google earth, поразходи се малко из улиците на съответния град. Абе изобщо прочети максимално много, за да си подготвена.

# 10
  • Мнения: 51
Здравей. Като човек, който също скоро ще емигрира бих ти дала кураж и ако наистина си го решила, то тогава действай. Не знам за кои страни говориш и си проучвала, сигурно става въпрос за ЕС. Според мен можеш преспокойно и от тук да си търсиш работа. За ЕС става по-лесно, интервютата минават първо през скайп и ако те одобрят те канят вече там на второ интервю. Поне при повечето ми познати така се процедира. За квартира- предполагам пак, че можеш и от тук, но ако няма кой да ти помогне може да си резервираш някоя стая в хотел, мотел на ниска цена. Сигурна съм, че има много такива.  На място според мен по-лесно се търси работа, но това е мое мнение. Трябва да имаш и повечко пари, за да не се окаже, че си сама в чужда държава без достатъчно средства, с които да оцелееш първите 2-3 месеца (дано не са толкова много де). Купи си и двупосочен билет, ако все пак нещо стане и не може да си намериш работа, а не да се чудиш после ако ти свършат парите как да се прибереш. Двупосочните в повечето случай са и по-евтини  Peace. Проучи всичко за страната, в която отиваш. Кои са първите стъпки, които трябва да следваш след като кацнеш. Намери гайдове, в които ще има подробна информация за живота там. Трябва да си направиш здравна осигуровка, да си изкараш банкова сметка предполагам. Изтегли си google earth, поразходи се малко из улиците на съответния град. Абе изобщо прочети максимално много, за да си подготвена.

Благодаря ти за насоките Simple Smile първоначално исках да опитам да отида в Швейцария, Женева (френската част), понеже говоря английски и малко френски, но процентът безработица там е много нисък, а доходите са доста високи. Но после разбрах, че до май 2016 има забрана за емиграция на българи и румънци. Следващият вариант, който мислих, са скандинавските страни, имам приятелка в Дания, която каза, че само с английски език много трудно се намирало работа, затова по-добре в Швеция или Норвегия, но в Норвегия животът е много скъп и много емигранти се връщали. Говоря и испански език, но в Испания безработицата е 30%. Ще се опитам да кандидатствам онлайн според съвета ти.
Ти за къде си се ориентирала?

# 11
  • Мнения: 1 495
Ние сме по емиграционната програма за Канада. Но нашата цел не са събиране на пари и да се връщаме, а да си построим живота наново там и да не се връщаме. С френския защо не пробваш в Белгия? А с английски може да се пробваш във Великобритания например Англия или Ирландия?

# 12
  • Мнения: 117
Благодаря ти за насоките Simple Smile първоначално исках да опитам да отида в Швейцария, Женева (френската част), понеже говоря английски и малко френски, но процентът безработица там е много нисък, а доходите са доста високи. Но после разбрах, че до май 2016 има забрана за емиграция на българи и румънци. Следващият вариант, който мислих, са скандинавските страни, имам приятелка в Дания, която каза, че само с английски език много трудно се намирало работа, затова по-добре в Швеция или Норвегия, но в Норвегия животът е много скъп и много емигранти се връщали. Говоря и испански език, но в Испания безработицата е 30%. Ще се опитам да кандидатствам онлайн според съвета ти.
Ти за къде си се ориентирала?
Здравей,не искам да те отчайвам,но в Швеция ,Дания и Норвегия е трудно да се емигрира.
Преместих се в Швеция,за да уча и след 6 месеца бях принудена да се върна.Имах солидно количество пари,спестявани с години,уви-дори и с пари,пак не успях да се установя . Confused Дори и с роднини е трудно,можеш да останеш за определено време,след което става трудно и непоносимо и за теб,и за роднините.Без език,забрави да се преместиш.Дори и на работите за чистачки ми искаха език,а като се замислиш няма къде да го ползваш- най-много да си приказваш с пода и метлата. Laughing Останах с впечатлението,че английски на ниво C1 не е достатъчен за работодателите .Трябват ти сума ти документи, а за тях се чака с месеци,имам и познати,които не можаха да си изкарат такива и се върнаха в БГ .Наема се иска поне за 3 месеца предварително (а обикновено сумата не е никак малка,повечето бяха с наем над 1500 лв).
За скъпотата на живота,да не говорим.
Дори и да знаеш шведски (аз знаех малко) ,на всички места ти искат сертификат ,а процедурата там е даже по-мъчителна и тромава,отколкото при другите документи.
В крайна сметка,за 6 месеца се стопих,развалих си нервите и не можах да изкарам нито минута повече там.
Казвам всичко това не за да карам хората да ме съжаляват ,а за да може да предупредя колкото се може повече съфорумки,за да си направят сметката и да не попаднат в моето положение. Simple Smile
Ако искаш да ме питаш нещо,пиши ми на ЛС ,за да не оспамвам темата.

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 13:16 от *white angel*

# 13
  • Мнения: 85
Ето един линк за повече информация и помощ
 http://napred-nazad.com/Rabota/info

">#t=17[/video]

Няма да е лошо да се влезе чрез Интернет с българската общност  в случая в Бирмингам.Давам ти този град, защото той е някъде на 240 мили от Лондон. Но за разлика от Лондон тук е по спокойно и евтино в сравнение с него.
http://napred-nazad.com/Documents?Ads=on&country=20&city=26&type=43

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 14:04 от deoo

# 14
  • Canada
  • Мнения: 649
Взела си много смело решение. С английски можеш да опиташ и процедурите на Австралия и Нова Зеландия.
Имай предвид, обаче, че навсякъде по света, за сам човек, емиграцията е най-трудна. В този смисъл, Европа е най-доброто решение предвид близостта до родната страна, приятели и близки. Трябва да си много силна и психически стабилна, за да предприемеш такава стъпка.
За познатите не се превожи. Ние сме в Канада, нямахме приятели и познати, които да ни посрещнат, но в хода на процедурата се запознахме с едно семейство.; те ни посрещнаха, помогнаха ни много и станахме приятели. Въпрос на късмет е да срещнеш подобни хора.
За съжаление, за конкретни страни не мога да говоря. Моите приятели и познати са всички в Канада, Австралия и Англия. Първите две държави имат предимството, че предлагат легални процедури, които ти дават статут, а след време взимаш и гражданство. В Англия има много българи, има работа, но животът също е много скъп.

Общи условия

Активация на акаунт