Отговори
# 405
  • Мнения: X
Ина83 , време е за още по хубави новини, всичко ще е наред!

Последна редакция: пт, 26 юни 2015, 21:00 от Анонимен

# 406
  • Мнения: 4 500
Ина83, не мисля, че си за психиатър. Това сама ли го реши?

# 407
  • Мнения: 606
Нормално е човек да се понапрегне в тези ситуации. Психотерапевт имаш предвид, може би.  Simple Smile

# 408
  • Мнения: 10
ина80, пожелавам ти това да е последното премеждие и крепкото здраве да вземе връх над всички проблеми! И искам да добавя, че най-добрият психиатър/психоаналитик е хубавата природа с чистия си въздух и аромат, споделени в компанията на добри и весели приятели, които могат да бъдат много важни помощници за да се забравят проблемите. Ако знаем от какво голямо значение са хората, с които можем да изразяваме своята радост, която всеки задължително притежава, но често я забравя, вместо да задълбочаваме страданието си с вечни оплаквания, сигурно ще има повече щастие по света. Пожелавам на всички да търсят и задължително ще намерят своите си приятели.

# 409
  • Мнения: 685
Момичета, много сили и добри резултати на всички. Hug Hug Hug
Аз усещам, че имам нужда и от професионална помощ, защото не мога да се справя със страха от ЧПВ. Не живея нормално, всякакви страхове се въртят в главата ми, въпреки че имам морална подкрепа. Не съм лигла. Просто така изживявам нещата и не мога да се стегна.
Затова милички не допускайте страха да вземе превес, така само се срива имунната система. Praynig

# 410
  • Мнения: 11 297
ina80, аз съм хипохондричка. Имам страх от рак. Пък да му се невиди има защо да се страхувам.
Ходила съм на психоаналитик - не успя много да ми помогне. Забелязах, че когато пия кафе страха е по-силен. Ако пия например Симпатил вечер после се чувствам по-добре и нямам тези страхове.
Отминава, завръща се ... някой хора сме така. Търси своя начин да отхвърляш тези мисли.

# 411
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Преди 2 години писах в тази тема. Бяха ми открили ЧПВ 16...И аз много се страхувам от рак..уплаших се и писах, с надеждата някой да ми даде съвет (тогава бях на 19). Минах 1 терапия на биозин една на изопринозин, на първата година се тествах, пак беше положителен. Започнах да спортувам, да се храня много здравословно. Когато отидох при д-р Ганчева не вярвах, че теста ще се окаже отрицателен но точно това стана, всички щамове, включително и 16 - отрицателни! Изчистих се! Пиша тук за да вдъхновя хората с подобна диагноза и да им вдъхна надежда...не се предавайте, погрижете се за себе си и за тялото си и то ще ви отвърне със същото! Обичайте себе си и само напред!  Heart Eyes

# 412
  • Мнения: 397
Здравейте, момичета.
Вероятно въпросът ми не е съвсем по темата, моля да ме извините, ако е така.
Взеха ми проба за микробиология, но аз от разсеяност я пуснах като цитонамазка. Изненадващо за мен има резултат от лабораторията. Това, за което се чудя е " Патоанатомочна диагностика-умерено изразена възпалителна реакция". Утре съм пак на лекар, но тези редове ме хвърлиха в размисъл. Ще съм благодарна, ако някой има идея дали изобщо изследването е в час?! Т.е по различен начин се взима проба за микробиология и цитонамазка и следва да няма нищо вярно нали?

# 413
  • Мнения: X
Това просто показва по мое мнение възпалителен процес   bouquet

# 414
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета!

Бих искала да ви попитам – знаете ли как стоят нещата с взимането на противозачатъчни от жени с нашите проблеми (моят, припомням – CIN1 и последвала LLETZ-процедура)?
По принцип винаги съм била предубедена към противозачатъчните, но със сегашния ми партньор не виждам по какъв друг начин да се пазим – презервативите му стягат, а тук в България е много сложно май да се снабдява човек с нестандартни размери презервативи – поръчки през сайтове, на двойна и отгоре цена и т.н. – поне аз досега този начин съм открила. Сега практикуваме „прекъснатия полов акт“, но аз, която досега никога не съм прибягвала до този метод, мисля, че ще лудна ако продължаваме така – уж гледам разни овулационни календари, гледам да сме извън „плодовитите“ дни и все пак се паникьосвам постоянно, особено като хвана да прочета някоя форум-тема за бебета... Доста мои приятелки се пазят успешно само с този метод, но аз явно съм по-склонна да си вкарвам разни неща в главата... И вече започнах да се замислям по въпроса за противозачатъчните, колкото и да не ми се иска.
Чак края на юли съм на преглед при гинеколога, иначе ще питам и него, но реших да се допитам и до вас – да споделите мнение и опит Simple Smile

И още нещо – случвало ли ви се е след секс да имате леко, едва забележимо (наистина едва) оцветяване на другия ден – не става въпрос дори за зацапване, ами просто при избърсване забелязвам някакъв много, много блед оттенък на кафеникавото – както най-ранните индикации като ми идва. Предполагам може леко да съм се попротъркала, тъй като сменихме позата, но с тия филми които ви казах, че си вкарвам от една страна и с тези проблеми от друга, какво ли не си мисля – пак са едни сметки и едни чудеса. А такова нещо преди не си спомням дали ми се е случвало след секс – може и да е, но е било отдавна и не съм сигурна. Иначе след гинекологичен преглед – да – 1-2 пъти и то по-силно от сега, така че предполагам е нормално и просто трябва да престана с прекаленото мислене и паникьосване...

# 415
  • Мнения: 2
Здравейте всички. Искам да ви споделя моят проблем. Ходих на гинеколог преди 10-на дни и резултатът от цитонамазката е: група 3А, атипични плоски клетки, умерена възпалителна реакция. Това ми прочете по телефона моята гинеколожка и ме насочи към друг лекар за колпоскопия и биопсия. Как мислите, не трябва ли да направя още една цитонамазка в друга лаборатория или да не губя време?

# 416
  • Мнения: 96
Нина Гьошева, според мен най-добре си отиди на колпоскопия - по никакъв начин не ти пречи, а и за да не го мислиш. За биопсията вероятно ще ти кажат след колпоскопския преглед дали смятят, че е необходима - поне при мен така беше, но може да се пускат и двете за всеки случай - нека и другите момичета да кажат.

# 417
  • Мнения: 107
Nelanciuska аз не съм чела някъде за това противозачатъчните да влияят по някакъв начин на жени с "нашите проблеми", както се изрази ти.
Нина Гьошева - направи си колпоскопията, 2 цитонамазки една след друга - безсмислено, поне според мен. Другият вариант е да си направиш ХПВ тест, но след като твоята лекарка те е насочила към колпоскоп-направи него. И не се притеснявай всичко ще е наред.

# 418
  • Мнения: 11 297
Nelanciuska, това с прицапването след секс коментирала ли си го с лекар? Кога ти е последната цитонамазка? Гледана ли си за полипи в матката? Ей, да не те изплаша сега  Hug Но всеки лекар на когото съм споменала, че леко прицапвам след секс /а то се е случвало 1-2 пъти/ се юрва да ме пита тия неща и да ми предлага кюртеж.  Confused Обяснявам аз, че на моя мъж размерите са ми малко големи ама не можело да е от това.  Confused
Не ти препоръчвам да пиеш противозачатъчни. Те повишават риска от рак на гърдата, а хората рак на гърдата пък имат повишен риск от рак на половата система. Лично аз съм голям противник на противозачатачните  Flutter А спирала не е ли вариант?

# 419
  • Мнения: 96
Привет!

the Дорис, аз дори не знам дали е заради секса или ще се опитва да ми идва по-рано... Иначе последно са ми взимали цитонамазка покрай процедурите - точно цитонамазка не знам кога за последно, но LLETZ ми беше края на март. Моят цикъл е по принцип със стандартната дължина, но този месец някои ПМС симптоми (леки болки в гърдите) ми се появиха доста рано - от към 15-16 ден. След това на 17 ден ми беше първия секс за този цикъл и от следващия ден започнаха вече силно да ме болят гърдите и т.н. По едно време се бях ошашкала да не е станала беля, но се надявам да не е - не сме се "изпускали" или нещо такова. Сега ми е 23-ти ден от МЦ и днес ми се появи една идейка по-силно зацапване, после изчезна – даже чакам да видя дали ми идва или не - може нещо и да са се разместили хормоните, понеже миналия месец гъбички лекувах, после антибиотици за синузит и зъби пих, по планини ходих и т.н. След LLETZ-а много не мога да си разбера цикъла все още. Предишните 1-2 месеца имах 2 дни зацапване, след което ми започваше същинския цикъл (преди това не ми беше така цикълът) и се надявам и сега да е нещо такова – просто да е решил да подрани...

Общи условия

Активация на акаунт