Лесен начин за слагане на капки в носа

  • 4 816
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Спомнаих си как преди време капех капки на дъщеря ми - слагах я на леглото, беквално сядах отгоре и и т.н. докато една лекарка не ми показа как въпросната процедура може да протече по-много по-лесен и безболезен и за двете страни начин.
Детето се гушка като за кърмене /главичката на свивката на лакътя на лявата ръка/, едната му ръка /дясната/ минава зад гърба на майката, като при нужда може да бъде стидсната и обездвижиш с ръкята на която е легнало детенцето. Със същата ръка /лявата/ майката може да хване и другата ръчичка на детенце /малко под рамото му/, за да обездвижи и нея. Дясната ръка остава напълно свободна за слагане на капките. Много по-лесно е- доно съм успяла да го обясня добре.

# 1
  • Мнения: 1 437
Лекси току що пробвах нещо не става. Гърчи се като червей и рита Banghead

# 2
  • Мнения: 6 029
аз винаги съм слагала и слагам капки за нос така. не знаех, че е лесен метод:)

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Деси, не знам защо не се получава... Лявата ти ръка трябва да е обгърналадетето от долу, под гръбчето и лявата ти длан  да го хваща за лявата ръчичка под рамото, дупето и краката на дечко са в скута ти /може би твоето детенце е малко - този метод е за по големички/. Моето също прави опити да се бори и гърчи, но в тази поза така го приклещвам, че не може да мръдне.
Julie, повечето майки слагат капки така както аз ги слагах преди - детето на леглото, ти отгоре, с едната ръка опитваш да му държиш ръцете, а с другата да уцелиш наса...., а то рита и мята глава...Пробвай така и после кажи кое е по-лесно Wink

# 4
  • Мнения: 6 029
да ти кажа не ми е идвало и на акъла да скачам върху Теда:)))
просто съм малко цербер и като кресна тя горкичката седи мирно:)

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
А от мен явно  нямат много респект Sad  Трябва да поработя по въпроса...И да викам и да не викам моята се мята и бори все едно я коля, а е доста големичка /4 г./ и ако не я приклещя така, нищо няма да стане.
Та значи, трябва да уточня, че тази поза е за деца, които активно се съпротивляват на капките за нос Laughing

# 6
  • Мнения: 6 029
ами кво да ти кажа - моята също е на почти четири, но е дребосък:)
преди имах проблем със сиропите, но след крясъците ми вече пие всичко покорно. дори и разтворен амидофен:)

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами и аз ще повикам молко, пък дано помогне защото имам проблем и с капките за уши, и с антибиотиците.
И като почне това ми ти детенце да крещи "Мамо, мамо, моля те недей, болиииии.." и аз му се връзвам, пък то чак толкова не може да боли, нали Wink

# 8
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Лекси
Ами и аз ще повикам молко, пък дано помогне защото имам проблем и с капките за уши, и с антибиотиците.
И като почне това ми ти детенце да крещи "Мамо, мамо, моля те недей, болиииии.." и аз му се връзвам, пък то чак толкова не може да боли, нали Wink


ааа
базика те! при мен тез не минават. и мен ме е болялп кат съм я раждала, ама...Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз също слагам така капки за нос на сина ми, но той реве, дърпа се, крещи и така 2-3 дена. Като разбере, че не боли сам си дава и наистина си дава - седи мирен и нищо не прави

# 10
  • София
  • Мнения: 39 741
аз слагам капки в носа в легнало положение на детето. Понякога слагам възглавничка под врата, за да може да си повдигне малко брадичката. Не е никак лесно. Не ми е било лесно в началото. Преди време щерката се беше поразболяла и се налойи доста капки да си слагаме (преди само като видеше шишето и започваше да плаче), но тогава и в ушите си слагахме и беше ад. Капвам аз капка и се хиля и тя почна да се смее, бърчи носле, но се смее. И така мина лечението. Сега вече като кажа "айде да слагаме капки" и тя отговаря "мамо аз няма да плача, аз ще се смея".  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 2 842
Цитат на: Julie
аз винаги съм слагала и слагам капки за нос така. не знаех, че е лесен метод:)


i az  Embarassed

# 12
  • Мнения: 3 042
аз пък слагам така - детето ляга на спалнята, аз сядам над главата му , с двата крака го обкрачвам и заклещвам ръцете и главата. С две свободни ръце мога да сложа спокойно капките. Може да похленчи малко, ноооо щом трябва да се слагат капки за нос - няма друг изход!

# 13
  • Мнения: 372
За мен най-лесния начин да слагам капки е със спрей.Имам си едно шишенце определено за целта и каквито и капки да ни изпишат ги слагам вътре.Като му ги впръсна ,е след кратки молби и обещания ,го вземам на ръце и правим самолет из цялата къща да се стекат хубаво навътре.Действа безотказно.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
За мен лесен начин нямаше... Такава борба наставаше в каквато и поза да пробвахме... И аз, и татко й я държахме, за да капнем капки. Със спрей наистина е по-лесно - и аз съм го пробвала. Напоследък като е по-голяма, имаме по-добър начин - казвам й, че и мама (или тати, или и мама и тати) ще си капне капки в нослето. Капя на нея, после на мен (уж), и почвам да смъркам леко и да си пипам носа, после пипам и нейното носле и смъркам леко. Стои съвсем мирна, даже като забавление взе да го възприема - беше голямо улеснение, когато имаше цяла седмица хрема и течащ нос.
За сиропа за кашлица - давам й след гълтането на сиропа да ближе пластмасовата лъжица. Много й харесва, и само като ме види да я вадя, почва да се облизва.

Общи условия

Активация на акаунт