Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте!
Имам опасения от киста на яйчниците. В четвъртък ще ходя на гинеколог. Правили са ми много изследвания, никой нищо не открива.
Някой от вас знае ли какви са симптомите? Сигурен начин за установяване ли е прегледа с ехограф?

Благодаря!
Цитирай
Грешка: видеозон исках да кажа, а не ехограф.
Цитирай

Bourgas

Доколкото знам трябва да имаш болки и нередовен цикъл.Мисля че с видеозон се вижда.
Цитирай

Варна

Видеозона е най-сигурния начин.
Аз имах непрестанна тъпа болка от страната на яйчника, само това беше симптома. Даже мислех, че е апендицит.
Гадните кисти се развиват много бързо - при мен за 3 месеца стана към 7 см, и се наложи спешно да я махнат, за да не се спука.

Операцията не е много сложна, но трябва да се прави от добър хирург, за да не се увреди яйчника!

Дано не се налага това при теб! Успех!
  newsm10
Цитирай
Здравейте пак!
Ходих на лекар и се оказа поликистозен яйчник  Crying or Very sad
Изписаха ми "Жанин".
Някой има ли впечатления от това лекарство???
Чета из нет-а какви ли не ужасяващи работи..  Sad
Цитирай

Все някъде

Много се спекулира с тази диагноза - поликистозни яйчници, то е цял комплекс. Ако имаш надмормено тегло, мъжки тип окосмяване, нарушения в цикъла ( до липсата му ) - тогава може да се обсъжда такава диагноза.  Трябва да е опитен и добър гинекологът, за да я постави, и да не получава процент от фармацевтичната компания, чиито лекартва изписва. Не казвам, че не е това, а само да се има предвид, че не е толкова често заболяване, колкото го изкарват. А така пациентът има повод да посещава многократно гинеколога си... А да има кистички в яичника - ами те може да са фоликули, които ще зреят и ще се пукнат. Всички са с различна големина, един по-голям, нарича се "доминантен" и евентуално овулира. Най-често се касае за това. Все пак гинекологът си казва думата, аз само да уточня и да успокоя Smile Нито отхвърлям, нито потвърждавам  Peace
Цитирай

:
Изписаха ми "Жанин".
Някой има ли впечатления от това лекарство???

Здравей,
до колкото знам, а и имам впечатление Жанин е доста добъро противозачатъчно!!!!!
Няма да качваш килограми:)) Няма да имаш симптомите който се появяват като пиеш по принцип противозачатъчни. А и е ниско ниво на хормони:))
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.