ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 9

  • 62 110
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 6 034
Може ли някой да ми каже какво е пил, за да компенсира загубата на костно вещество? Днес отидох в аптеката да искам нещо, обясних им защо го искам, те ме питаха с витамин D ли да е и като им казах, че нямам представа ме пратиха да питам лекаря си и тогава да купувам. Не мога за всяка дреболия да си притеснявам лекаря и без това е много труден за хващане. Видях там едни разтворими витамини калций + магнезий + цинк. Мислите ли че мога да пия такива или чист калций на таблетки да искам? Гледам, че има и калций в комбинация с витамин D  newsm12

# 496
  • София
  • Мнения: 8 131
Нищо не съм пила аз.

# 497
  • София
  • Мнения: 4 122
Може ли някой да ми каже какво е пил, за да компенсира загубата на костно вещество? Днес отидох в аптеката да искам нещо, обясних им защо го искам, те ме питаха с витамин D ли да е и като им казах, че нямам представа ме пратиха да питам лекаря си и тогава да купувам. Не мога за всяка дреболия да си притеснявам лекаря и без това е много труден за хващане. Видях там едни разтворими витамини калций + магнезий + цинк. Мислите ли че мога да пия такива или чист калций на таблетки да искам? Гледам, че има и калций в комбинация с витамин D  newsm12

Аз пиех Калмацин, но по мое усмотрение, не на лекаря.

# 498
  • София
  • Мнения: 4 878
Може ли някой да ми каже какво е пил, за да компенсира загубата на костно вещество? Днес отидох в аптеката да искам нещо, обясних им защо го искам, те ме питаха с витамин D ли да е и като им казах, че нямам представа ме пратиха да питам лекаря си и тогава да купувам. Не мога за всяка дреболия да си притеснявам лекаря и без това е много труден за хващане. Видях там едни разтворими витамини калций + магнезий + цинк. Мислите ли че мога да пия такива или чист калций на таблетки да искам? Гледам, че има и калций в комбинация с витамин D  newsm12

Най-добре да е в комбинация с вит. Д, ако има с магнезий и цинк - още по-добре.

# 499
  • Мнения: 6 034
Благодаря ви. Четох, че цинка и магнезия всъщност способстват калция да се възприеме от организма както трябва. Аз нямам засега болки в ставите, то е още рано, но си мисля да взема нещо превантивно.

# 500
  • София
  • Мнения: 3 271
Може ли някой да ми каже какво е пил, за да компенсира загубата на костно вещество? Днес отидох в аптеката да искам нещо, обясних им защо го искам, те ме питаха с витамин D ли да е и като им казах, че нямам представа ме пратиха да питам лекаря си и тогава да купувам. Не мога за всяка дреболия да си притеснявам лекаря и без това е много труден за хващане. Видях там едни разтворими витамини калций + магнезий + цинк. Мислите ли че мога да пия такива или чист калций на таблетки да искам? Гледам, че има и калций в комбинация с витамин D  newsm12

Боби,

Аз смятам, че има голямо значение дали пиеш добавки или не. Ще ти кажа защо.
От поставянето на първата инжекция декември миналата година пия един куп неща, но ще ти кажа за тези, които имат отношение към подобряване състоянието на организма докато е в индицираната менопауза. Това са Витамин Д, Колаген, Хиалуронова киселина, Ко ензим Кю 10 /във формата му убикинол/, Омега 7 /облепиха/ и Омега 3.
Сега, знам, че изглеждат ужасно много. Но съм ги пила в продължение на 6 месеца - до средата на май и нямах абсолютно никакви симптоми на менопаузата с изключение на горещите вълни. Нито болки в корема, нито в костите, нито главоболие и т.н. След като постепенно в края на май ми свършиха всички добавки просто се замотах с поръчването им - а днес, а утре и то си мина време. Две седмици след като спрях хиалуровновата киселина и убикинола започнаха болки в ставите на коленете, лактите и китките. Болезнено ми е клякането, а никога в живота си не съм имала проблеми с костите. Откровено казано го отдавам на това, че не вземам добавките. Сега съм поръчала отново /поръчвам ги от iherb / и отново ще ги подновя, че тези болки ме плашат. Направо ме е страх да ходя на фитнес, че да не направя беля някаква.

# 501
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Magnollia, и мен ме боляха колената, по-точно зоната над тях при клякане в продължение на почти година /или 6-7 месеца след края на инжекциите/.
Пиех колаген, Омега прим, Калмацин, цинк, и още нещо, но забравих какво. Никое не ми повлия на болката.
Имаше дни, в които едвам кляках и ставах от болка там, дни, в които едвам влизах и излизах от кола, а никога не бях имала проблем преди това и съм доста фит като цяло...
Лекарите ми казваха, че не било от инжекциите, а просто си ме боляло ей така от нещо си.
В този период не тренирах нищо, и аз от страх, като теб.

П.П. Топли вълни нямах, но на мен инжекциите не ми спряха цикъла, та нямах симпотми на менопауза, с изкл. на тази пуста болка в краката. Въоръжи се с търпение, може да не мине още 1-2 месеца.

# 502
  • София
  • Мнения: 545
Ми аз честно казано съм против пиенето на толкова добавки. Бях се консултирала с моя лекар дали да взимам нещо и то конкретно за костите и той каза че няма нужда. единственото което взимах и то само за месец е Фемовита, което е изцяло билково и то го пих защото имах няколко пристъпа на силно главоболие и много силни вълни. Обаче костите никога не са ме боляли

# 503
  • Мнения: 1
Привет, дами!
Нова съм тук. На 27 години съм и скоро ми направиха диагностична лапароскопия-оказа се хидросалпингс на лявата тръба, която е сраснала с яйчника и ендометриоза... Всичко това след безумни диагнози, лечения и т.н.Сега започнах лечение с лукрин депо, което би трябвало да продължи 6 месеца. Наясно сте с безкрайната бюрокрация до момента, в които получаваш инжекциите от здравната каса. Shocked И при мен се случи така и трябваше да закупя първите две инжекции лукрин депо, скоро получих кръвоизлив, непрекъснато съм изморена и изнервена, костите ме болят ужасно и не мога да спя...При някоя от вас имало ли е подобни странични реакции. След лечението ще ми направят втората операция за премахване на тръбата и яйчника... Не знам дали това лечение има някакъв смисъл и дали няма да навреди повече. Какви добавки мога да приемам, за да облекча болките? Лекарите нищо не казват по въпроса...

# 504
  • гр. София
  • Мнения: 2 253
За мен правилното е първо операция, после инжекции. Да направят само диагностична лапароскопия и да предпишат инжекциите без да са отстранени огнищата за мен не е добър подход. На твое място щях задължително да потърся второ /или дори трето/ мнение. Щях да настоявам, яйчника да се запази дори само част от него ако е възможно. Незнам дали си раждала, но ако тепърва плануваш деца това е важно.

# 505
  • София
  • Мнения: 4 878
Привет, дами!
Нова съм тук. На 27 години съм и скоро ми направиха диагностична лапароскопия-оказа се хидросалпингс на лявата тръба, която е сраснала с яйчника и ендометриоза... Всичко това след безумни диагнози, лечения и т.н.Сега започнах лечение с лукрин депо, което би трябвало да продължи 6 месеца. Наясно сте с безкрайната бюрокрация до момента, в които получаваш инжекциите от здравната каса. Shocked И при мен се случи така и трябваше да закупя първите две инжекции лукрин депо, скоро получих кръвоизлив, непрекъснато съм изморена и изнервена, костите ме болят ужасно и не мога да спя...При някоя от вас имало ли е подобни странични реакции. След лечението ще ми направят втората операция за премахване на тръбата и яйчника... Не знам дали това лечение има някакъв смисъл и дали няма да навреди повече. Какви добавки мога да приемам, за да облекча болките? Лекарите нищо не казват по въпроса...

Аз никога не бих се съгласила да ми махнат яйчника и тръбата, независимо какво ми разправят. Има много жени, на които са им махнали всичко, а ендометриозата си е останала...А от "лечението" с вкарване в менопауза с инженкции, направо ми се изправя косата. Ума ми не го побира, как се съгласявате да ви подлагат на подобно "лечение".

# 506
  • Мнения: 359
А от "лечението" с вкарване в менопауза с инженкции, направо ми се изправя косата. Ума ми не го побира, как се съгласявате да ви подлагат на подобно "лечение".

И аз като теб мисля, но сме едни от малкото наоколо. За съжаление повечето лекари го предлагат това така наречено "лечение" и момичетата се подлъгват защото не им е предложена алтернатива.

А това пък след 6 месеца индуцирана менопауза някой да ти каже че трябва да ти махне яйчника!!!!!! Shocked Rolling Eyes непременно потърси второ мнение.

# 507
  • София
  • Мнения: 8 131
Не разбирам защо обобщавате така и правите подобни крайни изказвания! Или предлагате жените да не слушат лекарите си, а съветите по форуми?
При мен лечението беше уапешно и резултатът е в подписа ми.

# 508
  • София
  • Мнения: 4 122
И при мен лечението мина добре и след това успях да забременея от първия месец опити. Не мисля, че без лечение нещата ще се стекат толкова добре, а и не всички целят забременяване веднага и на всяка цена. Има жени/момичета, които все още не са готови за тази крачка за да рискуват без инжекции.

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Не разбирам защо обобщавате така и правите подобни крайни изказвания! Или предлагате жените да не слушат лекарите си, а съветите по форуми?
При мен лечението беше уапешно и резултатът е в подписа ми.

И  аз споделям мнението, а и все пак щом сме се обърнали към някаква медицинска помощ според мен е ясно, че имаме намерение да се лекуваме. Що се отнася до алтернативите съм съгласна, че трябва да се проучат и да се вземе решение спрямо състоянието и исканата бременност - дали сега или след време то си е индивидуално.


П.С. Искам да попитам момичетата, които са на Золадекс или Лукрин..... знаете ли когато ви мерят ендометриума дали изтънява каква трябва да е стойността му? Разбрах, че при нормално състояние около овулация било нормално да е 9-12 мм (прочетох го тук във форума), а как стоят нещата в нашия случай. Днес бях на преглед и гинеколожката ми каза, че всичко е ок и ми каза че ендометриума ми е 3мм - т.е. бил изтънял..... но на фона 9-12 ми се вижда даже много малко и реших да ви попитам Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 юли 2015, 19:19 от poooh

Общи условия

Активация на акаунт