Търся книга, но не помня заглавието ѝ

  • 35 641
  • 112
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 192
Здравейте, търся заглавието на детска книга за момиче, което може да говори с животните, май беше през някакво бижу. Помагаше на кварталните котки с разни неща и живееше в малък град. Съжалявам, ако не е за този раздел на форума.
Може ли да е The Land of Elyon на Patrick Carman

# 106
  • София
  • Мнения: 5 011
Здравейте,
Имам съвсем смътен спомен за роман от Богомил Райнов, който четох преди много години и искам да го намеря, но не помня нито заглавието, нито историята. Не беше от шпионската му поредица. Героите обитаваха стара, западнала къща, бяха наематели, пред прозореца на стаята на главния герой имаше голямо дърво, което хвърляше сянка и той често мислеше за него. Често лежеше с гръб към стената, размишляваше, роман без много действие, повече за характерите, взаимоотношенията, миналото, появи се и една самотна (разведена?) жена, която имаше син.

# 107
  • Мнения: 1
Здравейте, от известно време се измъчвам да си спомня заглавието на книга от детството ми, но безуспешно. Ще съм много благодарна, ако някой успее да ми съдейства в намирането ѝ.

Става въпрос за годините след 2000 г. като това, което си спомням е, че книгата беше с много красиви илюстрации и разказваше приключенията на семейство зайчета. Един ден женското зайче Пени е отвлечено, като в приключението за спасяването му впускат мъжкото зайче и един лъв (не помня повече имена за съжаление). На една от страниците имаше илюстровано джобно ножче и бяха обяснени всичките му функционалности, които лъвът щеше да използва при спасяването на Пени. Спомням си и илюстрации, показващи замък и различните подземия и зали в него, както и мястото, където Пени е държана като затворник.

За съжаление само това помня, предполагам, че е била на чуждестранен автор.

Благодаря предварително!

# 108
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Тони Улф  "Големият Изумруд"  Simple Smile

# 109
  • Мнения: 122
Здравейте. Пиша тук, защото другите теми са заключени. Търся хартиен вариант на Изповядвам на Жауме Кабре. Ако някой иска да се раздели с нея, бих желала да я купя. Благодаря

# 110
  • Мнения: 1 468
Здравейте,

Пиша тук, защото търся книга. Търся книга, която да те разтърси, да те изправи след тежка загуба, който си преживял… преживях нещо преди месец, но някак не мога да се отърся и винаги една бучка ми е заседнала, като че ли в гърлото. Трудно ми е, не ми се говори с никого по темата, а смятам, че за да се “вдигна и изправя” може би с книга на подобна тематика би ми било по-лесно.

Извинете ми много за поста, ако не е коректен нека бъде изтрит.

# 111
  • Мнения: 3 998
Здравейте,

Пиша тук, защото търся книга. Търся книга, която да те разтърси, да те изправи след тежка загуба, който си преживял… преживях нещо преди месец, но някак не мога да се отърся и винаги една бучка ми е заседнала, като че ли в гърлото. Трудно ми е, не ми се говори с никого по темата, а смятам, че за да се “вдигна и изправя” може би с книга на подобна тематика би ми било по-лесно.

Извинете ми много за поста, ако не е коректен нека бъде изтрит.
Мисля, че не е тук мястото за търсене но все пак бих препоръчала книгата "Пътят на душите " д-р Майкъл Нютън .

# 112
  • София
  • Мнения: 271
Здравейте,

Пиша тук, защото търся книга. Търся книга, която да те разтърси, да те изправи след тежка загуба, който си преживял… преживях нещо преди месец, но някак не мога да се отърся и винаги една бучка ми е заседнала, като че ли в гърлото. Трудно ми е, не ми се говори с никого по темата, а смятам, че за да се “вдигна и изправя” може би с книга на подобна тематика би ми било по-лесно.

Извинете ми много за поста, ако не е коректен нека бъде изтрит.

Здравейте,
Много съжалявам за Вашата загуба. Аз също загубих много важен човек преди време и се обърнах към книгите, защото литературата винаги е била мое убежище. Вие търсите нещо на тази тематика. Аз вместо това опитах с друг тип книги - исках нещо, което по никакъв начин да не ми навява мисли за смъртта. Е, не се получи. Оказа се, че тези, които говорят за нея по някакъв начин, най-много ме докоснаха. Записвам си книгите, които чета, и за годината, в която нещастието се случи, съм написала, че тези разбират скръбта: "Писатели и любовници" от Лили Кинг и "Всичко започна в книжарничката на Хюго" от Шели Кинг. Това не е висока литература, но ми помогна. Трудно е да се обясни защо. Друга, която съм си отбелязала, е "Вино от глухарчета" от Рей Бредбъри - наистина мъдра книга за живота. Нямам представа дали това изобщо може да е от полза за Вас или някой друг. Всички ние четем и преживяваме през собствената си призма.
Така или иначе, не мисля, че някоя книга може да ни вдигне и изправи. За себе си съм убедена, че само времето помага - много време, което ни учи как да живеем с болката. А тя остава завинаги, просто свикваме да живеем с нея, без тя да засенчва случващото се в момента. И е вярно онова клише, че скръбта е процес - не линеен, а като някаква крива, която се надявате да сочи нагоре въпреки извивките. Имате чувството, че сте на дъното, после се подобрявате, сякаш всичко се нормализира и след това нещо банално ви издърпва надолу. Сякаш пак сте в изходна позиция, на първото квадратче, и нещастието се е случило вчера. И пак ще трябва да се изправите. Точно в този момент е важно да губите вяра и кураж, че това е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт