Движение на българските майки - ПЛОВДИВ тема 31

  • 73 290
  • 212
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Добре дошли в  тема  № 31 на фондация "Движение на българските майки"
 ( ДБМ) звено ПЛОВДИВ

 


Малко факти, за дейността и  историята:

1.Основахме официално Фондация „Движение на българските майки”( ДБМ) на 1.02.2005 г.
2.   През 2009г. получихме патент, с което наименованието и знака  „Движение на българските майки”(ДБМ) вече са защитени от българското законодателство.
3.   От 2009 г. Фондация „Движение на българските майки”(ДБМ) е член на Националния съвет за закрила на детето към ДАЗД ( http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/3/3/Chlenove_sait.docм ) и участва на регулярните работни срещи по проблемите на децата.
4.   Направихме десетки  благотворителни, коледни и великденски базари и ученически акции.
5.   Организацията има 7 звена в различни градове на България – основно звено в София и още в Пазарджик, Пловдив, Русе, Видин, Кюстендил и Бургас. Дейността  включва регулярни отчети към дарители и държавна администрация, получаване и разпределяне на дарения, контакти с държавните институции на национално и регионално ниво, участие в работни групи позиционирани в съответните райони, координиране и  организиране на дарителски акции и кампании.
6.   Участвахме в няколко протеста:
-   м.Октомври 2007 г.във връзка с показването на филма за живота на децато от дома в с.Могилино. (http://mogilino.wordpress.com/ )
-   През януари 2009г. Движение на българските майки взе участие в протестите пред Парламента. Проведени са многобройни срещи с представители на властта, министри, депутати, като многократно сме заявили основните ни искания сред които са:
      Изработване на ясна система за реформиране, преструктуриране и закриване на ДМСГД,( На 15 Юни 2009г. започна работна група за реформата, в която ДБМ участва),  повишаване и стимулиране мотивацията на служителите в ДМСГД;
      Бързо приемане на новия семеен кодекс, с промяна в процедурите по осиновяване, с цел по-кратък престой на децата в институции. (Той е приет на едно от последните заседания на 40то народно събрание през Юни 2009г.)
      Разработване на работеща стратегия за развитие на приемната грижа и нейното дългосрочно реализиране – кампании, информиране и т.н. Повишаване заплащането на професионалните приемни родители.
      Назначаване на екип от специалисти в родилните домове, с цел превенция по изоставяне на децата още в родилните отделения.Изработване на ясна стратегия за реформата в ДМСГД.

7.   В края на 2008ма година е завършен първия етап на най-големия проект на фондацията – „Защитено жилище „ЗАЕДНО” ( www.podslon.org) и той отвори врати за първите си възпитаници. В „Защитено жилище „ЗАЕДНО”  живеят младежи на възраст 18 - 25 г., които се подготвят за реалния живот, като посещават квалификационни курсове и сами се грижат за домакинството на къщата.

Всичко това, мили приятели го постигаме и продължаваме да го правим заедно с вас, за което никога няма да спрем да ви казваме едно голямо БЛАГОДАРЯ  И ПОКЛОН!

Теми на звената в този форум :

Фондация "Движение на българските майки" - гр. Видин- координатор: Светлана Орловска -                                 0894 606 178

Фондация "Движение на българските майки" - гр. Пловдив - координатор: Милена Тодорова -                                0899 858 881
 
Фондация "Движение на българските майки" - гр. Пазарджик - координатор: Яна Плачкова -                                  0893 571 497

Фондация "Движение на българските майки" - гр. Русе - координатор: Десислава Димитрова -                                0894 606 169

Фондация "Движение на българските майки" - гр. Бургас - координатор: Мариета Боева -                                       0888 317 264

Фондация "Движение на българските майки" - гр. Кюстендил - координатор: Ели Атанасова -                                 0884 636 894


Сметка за дарения:
Първа инвестиционна банка
Номер на сметка:
FINVBGSF
IBAN-BG43 FINV 9150 12BG N08H 66

E-mail: dvbgm@yahoo.com

Изпълнителен директор:
Росица Букова -   0888 849 803/  0894 606  188      
    
Връзки с обществеността:
Линда Александрийска - 0878 786 007


Координатори:
Каролина Джиновска – 0894 606 175
Кристина Николова – 0894 606 173
Румяна Такева – 0889 573 200/  0894 606 181
Весела Ставрева - 0889 436 844    




Как да стана доброволец в ДБМ?

Док.1:Вътрешен правилник за прием и работа с доброволци във фондация „Движение на българските майки” ( ДБМ)

1.   Доброволна работа е всяка дейност, която се извършва безвъзмездно в полза на дадена кауза или организация.

2.   Доброволчеството в ДБМ е дейност, която:

- се мотивира от свободната воля и желание на личността, а не от
стремеж за материални или финансови облаги или от външен  натиск;
-   се организира от официални представители на ДБМ;
-   официалните представители на ДБМ са УС и доброволците координатори;

3.   Доброволец в ДБМ е човек, който изпълнява епизодично или постоянно доброволческа дейност за организацията . Той бива както следва:

-   доброволец-координатор;
-   доброволец-администратор;
-   доброволец-съмишленик

4.    ДБМ  е длъжна:

-  да набира доброволци за определени, ясно описани роли и задачи;
-  да набира доброволци на базата на тяхното желание и отдаденост на работата и потенциал;
-  активно да работи за набирането на доброволци, независимо от тяхната раса, етнос, пол, религия;
- да осигури подходящо обучение, даващо възможност на доброволеца да изпълни своите задължения към организацията (конкретната задача или роля, която им е определена и всякаква спешна намеса, за която може
да бъде призован);
-  да осигурява подходящи възможности за квалификация и развитие на съществуващите и потенциалните доброволци;
-   да търси начини за задълбочаване на сътрудничеството с неправителствени организации от обществения и частния сектор, които подкрепят доброволчеството.

5.   Доброволците на ДБМ са задължени:

-   да се съобразяват с вътрешния правилник за използване на
името и статуса на организацията  и да предотвратяват тяхното неправомерно използване;
-   да подпишат и да се водят в действията си от настоящия правилник,
етичния кодекс на доброволеца в ДБМ и етичният кодекс за работа с деца;
-   да реагират на нуждите на бенефициентите и да подобряват
капацитета си за пълноценно изпълнение на доброволческите си функции;

6.   Всички доброволци имат право:

     -    да получат подкрепа от структурите на организацията;
     -    да станат членове на ДБМ, както е определено ;
     - да получат подходящо обучение и личностно развитие, което да им дава възможност да изпълняват договорените задачи и роли;
     -   да получат идентификационна карта на доброволец в ДБМ;
     -    да получават необходимите материали за пропагандиране на дейността на организацията;
     -  да приемат или отказват всяка задача или роля, съобразно програмите, Етичния кодекс на доброволеца.

Док.2: Етичен кодекс за работа във фондация „Движение на българските майки”


Фондация „Движение на българските майки” приема етичен кодекс, валиден за щатния персонал и доброволците на организацията.

Всеки член на екипа от физически лица, изявили писмено и потвърдили това  с подпис, да бъдат част
от организацията е длъжен:

-    да не използва по неправомерен начин името, емблемата, дейностите, статуса и собствеността на организацията;
-   да не приема или търси от свое име или от името на трети лица  финансова изгода,чрез дейността си в
организацията;
-   да не прокламира партийни, религиозни, расови и други цели, които са в противоречие с мисията и
официалната позиция на  фондация „Движение на българските майки”;
-   да не разкрива конфиденциална информация или ползва такава без изрично и писмено позволение от
компетентните органи във фондация „Движение на българските майки”(УС) или държавните инстанции и органи;
-   да не предприема действия или да прави изявления, с намерение да въздейства негативно и в ущърб  на
дейността и името на фондация „Движение на българските майки”.

Док.3 Етичен  кодекс  за работа с деца според  Държавна агенция за закрила на детето  (http://sacp.government.bg/normativna-uredba/kodeksi/etichen-kodeks.shtml  )


Домовете които ДБМ Пловдив посещава:  

1. Асеновград  ДОВДЛРГ   "Таню Войвода"(от 7 до 18г.)

2. Нареченски бани  ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.)

3. Зелениково  ДОВДЛРГ (от 3 до 7г.)

Както и периодична помощ на социално слаби семейства, деца излизащи от институции, защитено жилеще в Пловдив, Защитено жилище в Брезово, защитено жилище Майка и бебе, ЦНСТ Майка Тереза.
 

Доброволци:
Вяра Илчевска /ВяраВики/, тел. 0887310103
Доника /violenza /, тел.0896698358

Старата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=753104.0;topicrefid=20

Проекти на ДБМ - Пловдив: http://www.fdbm.org/bg/ca_2.html

Фейсбук страницата на ДБМ - Пловдив: http://www.facebook.com/home.php#


Последна редакция: чт, 09 апр 2015, 08:56 от mili.m

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Днес посетих децата от ЦНСТ Майка Тереза. Занесох им курабии от Черна перла и козунаци от нас. Както и две кошнички и петленца от базара да си украсят за Великден. При децата имаше и студенти, та си имаха компания и не скучаеха. Момичетата си правиха прически, а момчетата играеха джаги. Много се зарадваха като ме видяха, даже едно от момичетата ме обвини, че съм ги забравила, та много ме досрамя за това, че отдавна не бях ходила да ги видя Blush, но обещах това да се промени и да ги посещавам по-често.

http://milenatodorova.snimka.bg/children/08-04-2015g.861167.35197068

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Охо, видях познати муцунки, изглеждате страхотно  Hug а видя ли се с онова момиченце?

# 3
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Ето ме и мен в новата тема  Laughing Мили благодаря, че се погрижи с откриването и   bouquet

Та какво предстои  Mr. Green
В началото на май / мисля 9ти/ поредно участие в самодейния фестивал - Рошавата котка на талантливите ни актьори от ДДЛРГ Асеновград. Записани са за участие, от нас се иска публика за подкрепа  Wink
Мили е задвижила разговорите за екскурзията, която се опитваме да подарим на децата, след нея следва раздаване на наградите за постигнати резултати през втория срок на учебната година, евентуално отпразнуване на рожденни дни... и така нататък.. задачите продължават да си течат ...
След празниците е добре да отскочим до "склада" за пренареждане - помислете за ден и част  Whistling
Ако някой е решил през лятната ваканция да си поиграе за Коледа да ми свирне, мога да му помогна с линкове с идеи  newsm48
Поразчистих мейла ни от рекламите, отговорила съм и на получените запитвания за дарение на дрехи.

Последна редакция: чт, 09 апр 2015, 01:35 от antom

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За лятото - приемам работилничка на вилата. Ще ми бъде приятно, е къде е, за 15 минутки ще сте при мен. Hug
Добавям към задачките които предстоят - водене на кино на децата от Зелениково и Нареченски бани. Така, че ослушвайте се за хубав филм, като излезе по кината да реагираме.

Охо, видях познати муцунки, изглеждате страхотно  Hug а видя ли се с онова момиченце?
Видяхме се

# 5
  • Мнения: 1 934
Привет и от мен   bouquet

Онзи ден пресаждах четирилистните детелини и мноооого, ама много се засрамих, че напоследък не се включвам в инициативите поради липса на време  Embarassed На дърти години записах трета магистратура  Mr. Green

Догодина, ако мислите, че ще вървят детелини на великденския базар, направо мога в саксии да ги засадя  Peace

Ани, ако мога да се справя с някоя от задачи за коледния, на драго сърце бих правила нещо лятото  Hug

Последна редакция: ср, 15 апр 2015, 14:18 от Кливия

# 6
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Добре си се завърнала Кливия   Hug човек никога не е стар да научаи нещо ново Wink
Относно Коледния... като нищо ще ти измисля работа... само малко да релаксирам от изминалите три базара и ще ви захващам със задачи  Joy

# 7
  • Мнения: 1 934
Да ви кажа аз направо си ни представих на хладната сянка в горещото лято на вилата на Мили как ръкоделстваме  Laughing


Като се уморим, ще вземем да похапнем от нейните прехвалени домати  Wink


# 8
  • Мнения: 5 597
Здравейте,
Някой иска ли стари дискове ( преди ги ползвахте за свещници).Имам 20 бройки,да ги пазя ли,или да ги хвърлям?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Здравейте,
Някой иска ли стари дискове ( преди ги ползвахте за свещници).Имам 20 бройки,да ги пазя ли,или да ги хвърлям?
Аз мога да ги взема да ги налепя със салфетки, ако Ани каже, че ще послужат за нещо.

# 10
  • Мнения: 5 597
запазвам ги и дано не забравя къде съм ги скрила,докато им дойде реда  Crazy

# 11
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Можем да направим свещници с дисковете за Коледа

Напомням - неделя от 10 ч в ДНА ще се провиде Рошавата котка и няколко младежа от Асеновград ще участват с постановка. Представлението им започва в 10, 10 ч който иска да заповяда

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Организацията по екскурзията на децата вече е факт. Събитието ще се проведе на 13 и 14 юни. Дестинацията е Калофер, Шипка, Габрово, Дряново, Велико Търново. Ще бъде с една нощувка. Цената е около 70лв. на човек. Ще присъстват 23 деца от Зелениково, 15 деца от ЦНСТ Майка Тереза и 10 деца от Асеновград, плюс 5 ръководителя. За тях всичко по екскурзията, таксата, храната, входни такси, дискотека и др. ще се поеме изцяло от парите от базарите. Запазила съм голям автобус, така, че да останат свободни места и за нас, като ние сами ще си поемем разходите. Нека който ще пътува да се запише и да даде капаро. Местата са ограничени - 7-8бр. До колкото си спомням Деси, Теди и Вяра бяха казали, че искат да присъстват. Аз се записвам.

# 13
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
10.05.2015г

Участие във фестивал Рошавата котка

Днес няколко наши актьора от ДДЛРГ Асеновград взеха участие в проведения фестивал за самодейно изкуство Рашавата котка.
Младежите се представиха прекрасно!
След приключване на изявата героите получиха почерпка в сладоледовата къща и в Макдоналдс.
Общата стойност изразходвана по проект "Млади таланти" е 51,04 лв

малко снимчици / с не много добро качество, но това са ми фотографските възможности  Embarassed

http://antom.snimka.bg/other/ddlrg-asenovgrad-10-05-2015.865386.35356654

паролата е традиционната...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 135
За съжаление аз няма да мога да ида на екскурзията, точно тогава имаме тиймбилдинг и аз вече потвърдих присъствие. Жалко!!!Много ми се ходеше.

# 15
  • Мнения: 786
И аз отпадам,защото сме на РД.

# 16
  • Мнения: 335
Снимките са много хубави. Браво на децата и на ръководителката  bouquet

# 17
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Чак пък хубави снимки... с моите кьопави възможности Simple Smile)))

Момичета, на 21 май - четвъртък сме канени на тържество от 10 ч в р-нт Чинарите на гребната от КСУ Св Елена и Константин. Това са ЦНСТ на които помогнахме с креватче за дете с увреждане и дадохме част от книжките от Лидъл. Още не знам коя смяна съм и дали ще мога да отида, по ако още някой има желание, да си каже

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, необходим е транспорт за един от абитуриентите от Асеновград до Пловдив в събота - 23,05 от 18ч
Ако  някой може да помогне да се свърже с Милена

# 19
  • Мнения: 335
Смятам, че с мъжа ми ще можем да помогнем

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Смятам, че с мъжа ми ще можем да помогнем
Ани, едно момче е само, ако можете да го докарате ще е чудесно  bouquet

# 21
  • Мнения: 335
Свързах се с Миленчето. Ще го заведем детето на бала. Знаеш ли кое е детето? Аз се сещам за Крум, но не съм сигурна дали той е абитуриент.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Екскурзията наближава. Ако някой иска да се включи, нека ми се обади. Ето и програмата:
ПРОГРАМА
ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА МЕРОПРИЯТИЕТО

 Маршрут: Пловдив – Пловдив – с. Зелениково – Шипка – Дряново – Велико Търново – Трявна – Габрово – Етъра – Шипка – Пловдив

Дата, час и място на  отпътуване:     
13.06.2015 г., 8.15 ч., бул. „Никола Вапцаров” – срещу  училище
8.30 ч. – спирката пред Централна гара, 9.15 ч. – от с. Зелениково

Обекти за посещение /по часове/:

1 ден:
Връх Шипка   – 11.30 ч.
Дряновски манастир – 13.30 ч.
Велико Търново – Хълм „Царевец”   – 15.30 ч.
Настаняване в хотел „Ралица”, гр. Трявна – 17.30 ч.

2 ден
Трявна – къщи музей „Славейкови” и Тревненско школо – 10 ч.
Габрово – Национален музей на образованието – 12.30 ч.
Етъра – 13.30 ч.
Гр. Шипка – Храм „Рождество Христово” – 15.30 ч.

Дата, час и място на  завръщане:     
14.06.2015г., до 19.30 ч., пред домовете

В програмата не се предвиждат нощни преходи.
                  

# 23
# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Момичета, търси се лятна количка за приемна майка. Детенцето е на 1г, но е доста малко и слабичко, количката която ползват сега е зимна, тежка и пред счупване. Ако някой има познати, жената е съгласна да купи, стига цените да са приятелки. Търси се и бънджи, което стои на земята. от този тип http://www.pakostnik.com/bg/zanimatelen-b-ndzhi-cent-r-bright-starts Линка  е само примерен, не са нужни екстри и играчки. Единствено детето има нужда да развива мускулите, защото е много слабо и не се изправя все още само и не ходи.  Отново може и покупка на добра цена....

# 25
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Еми поразпитах познатите с деца, но нямат налични колички... все са ги давали на някой близък с по малко дете  Tired

Момичета, може би ще ми дадат батут / или както там се казва онова чудо дето подскачат на него/ който е от по големите. Още не е на 100 % сигурно, но ако все пак се получи дайте идея къде да го отнесем. Казаха, че е големичък и си мислих за Майка Тереза. По стари спомени имат полянка на която може да се опъне... но това са много стари мои спомени... Мили ти повечко ходиш- казвай, че ако ми го дадат да не го прибираме по складове, а направо да го метна на място.

Докъде стигнахме с 13ти ? Някой ще има ли на разположение транспорт, че на мен ми е трудно да крадна нашата кола  #2gunfire  Има ли и имфо за час, в който да ни очакват началниците Simple Smile))

Мили, за кога говореше да празнуваме завършването и награждаването, че напоследък мозъка ми пак е в почивка и помня крадкотрайно  ooooh!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Има място за батут в Майка Тереза.

Ходих до Акваленд. Дадоха ми оферта 13лв. на дете за вход и обяд /сандвич и сок/. Говорила съм за 14 юли/вторник/. Става въпрос за децата от Асеновград и Майка Тереза. Там на място ще раздадем и наградите за успех на Асеновград и подаръците на рождениците.
Ако има желаещи за присъствие, моля казвайте до края на тази седмица. Аз ще отида да капарирам или в събота или в неделя сутринта.

пп. Ани, в неделя ще мина да те взема към 11ч.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Акваленда се отменя за след 18-сти, тъй като половината деца от Асеновград няма да ги има до тогава.

# 28
  • Мнения: 122
Привет!
Разполагам с летни дрехи, как да стигнат до децата, за да се ползват още сега, през сезона?
В града ще съм до края на тази седмица. Ако някой иска да отидем някъде през уикенда- мога, превоз също имам.

Последна редакция: вт, 07 юли 2015, 17:06 от Мора

# 29
  • Мнения: 38
Здравейте,

имам един излишен принтер - работи, но е старичък и е мастилено струен, Lexmark, сработва се с по-стари версии на Windows, примерно с ХР, но на 7-мица не открих драйвери. Дали ще влезе в употреба на някой?

# 30
  • Мнения: 38
Намерих му собственик на принтера - с една неправителствена организация ще го допълним с компютър и монитор и ще ги подарим на едно дете от по-бедно семейство.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, в сряда от 11ч организираме за децата от Асеновградския дом и Майка Тереза - Пловдив посещение на картинг писта Лаута, ще раздадем наградите  по проект "Стимул за бъдещето" и ще отпразнуваме рождения ден на четирима рожденика от Асеновград.

Имаме нужда от помощ за транспортирането им от централна гара до картинг писта Лаута в 10,30ч
от гарата, децата ще са 13 + възпитателка
Ако някой може да помогне нека пише

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Имам детски дрешки за момиче, от бебешки до 2 години, къде мога да ги дам?

# 33
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Имам детски дрешки за момиче, от бебешки до 2 години, къде мога да ги дам?

Ели, към момента в нито един от Центровете които посещаваме няма толкова малки деца. До скоро в звено Майка и бебе, където настаняват временно самотни майки приемаха, но вече и там са затрупани с дрехи. Моя съвет е да потърсиш социално слабо семейство около мястото, където живееш и да ги дариш на тях. Другия вариант е изпращане, примерно на семейство, което е пуснало зов за помощ тук в благотворителния с отделна тема. Потърси и ще попаднеш на множество молби за помощ, просто трябва да си избереш едно, да поискаш адрес и да пратиш.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Честит празник, момичета! Бъдете здрави, вие и вашите семейства!
Това поредната измишльотина ли е, или този път е за добро?
http://www.marica.bg/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB% … 0-news456544.html

# 35
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Зависи от ъгъла под който го гледаш Даскалче Simple Smile
Добро е защото така или иначе тези домове спират да съществуват в стария вид с идеята децата да се отглеждат в по близки до семейните условия... но...
децата ги разпратиха по всички краища на Бг... не в построени ЦНСТ в Асеновград, където имат приятели, живи роднини, които идваха да ги виждат...
8те младежа, които са там ще са в наблюдаваното жилище и всяка събота, неделя и след училище ще са в един двор с възрастни хора с увреждания / дневния център не е проблем защото докато свършат училище и всички ще са си тръгнали/ които ще си живеят там и ще си комуникират с младежите без увреждания... не е уточнено какви ще са уврежданията... често се комбинират физически с психически, комбинират се и от един пол, та... ако примерно са мъже с психическо увреждане, а сред младежите има подрастващи девойки.... имам известни съмнения, че ще е за добро... изобщо продължаваме да изчакваме категорични отговори, защото за сега са уклонничави...
Младежите ни също са притеснени, говорихме при срещата с рожденните дни...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Ани, от поста ти съдя, че работата не е дотам розова. Как е възможно в един двор деца и хора с увреждания / не че имам нещо против хората с увреждания/ ?! От друга страна, децата винаги са били адаптивни, дано да е за добро! Стискаме палци!

# 37
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Положението от доста време не е розово, Даскалче Sad и не само там... безумието е почти на всякъде.... има едни пари, които трябва да се вземат, но за да стане трябва да се напълнят новосъздадените центрове, пък тук става сложно, защото трябва и да се открадне.... луда работа... по важното е, че за децата изобщо не се мисли Sad
Люсиии, ще ни липсваш мила Simple Smile успех в работата, обаждай се като идваш в Пловдив. София също си има тема тук, но все по рядко имат възможност да я наглеждат, мога да ти дам координати за тях ако искаш. Ще ти ги пратя на лични Simple Smile само кажи Simple Smile

# 38
  • Мнения: 38
Пусни ми ги, ако имат нужда от помощ ще гледам да се включа.
Със сигурност ще се обаждам когато имам път към Пловдив Simple Smile

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Днес с Мора ходихме до Майка Тереза. Видяхме част от децата. Разказаха ни как са изкарали на морето, абе хубаво, но по-хубаво е било на екскурзията която ние им организирахме и им се ще да е било на обратно - 2 дни на морето, а 10 дни в Трявна, но........, какво да се прави. Все пак са събрали емоции, имало е конкурсна вечер, някои са се научили да плуват, други са завързали запознанства и така.
Мора им беше подготвила 2 чанти с дрехи, почерпка - бонбони, сок, соленки, кроасани и солети.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Знам, че има добри сърца в темата, споделям инфо за благотворителен базар за един малък герой борещ се с коварна болест, нека всеки, който има желание подаде ръка и разпространи между приятелите си

https://www.facebook.com/events/438771272974559/

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Имаме молба от Звено майка и бебе за бебешки колички и проходилки. Моля ако някой има за даване нека се обади.

# 42
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Дами, едва сме преполовили октомври, но в чужбинския форум вече има интерес към изпращане на коледни картички и през тази година. Надявам се, че ще ми помогнете да продължим традицията. За целта, моля, пратете ми на ЛС имената (и адрес на дома) на всички деца, които бихме могли да зарадваме с картичка. Предварително ви благодаря  Hug

# 43
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Дами, едва сме преполовили октомври, но в чужбинския форум вече има интерес към изпращане на коледни картички и през тази година. Надявам се, че ще ми помогнете да продължим традицията. За целта, моля, пратете ми на ЛС имената (и адрес на дома) на всички деца, които бихме могли да зарадваме с картичка. Предварително ви благодаря  Hug
Очакваме списъците и ти ги пращами, Снежи Simple Smile

# 44
  • Canada
  • Мнения: 1 773
  Чакам Hug И благодаря!  bouquet

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Снежи, изпратих ти списъците на децата от Пловдив и децата от Зелениково и Брезово. Чакам да ми изпратят от Нареченски бани и Асеновград.

# 46
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много, много благодаря!

# 47
  • Мнения: 38
Останаха ли ви излишни дискове да се включа и аз в подготовката за базара ?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, поканете свои приятели на базара, това е събитието във фейсбук:

https://www.facebook.com/events/890173081030081/

# 49
  • Мнения: 335
Момичета, с моя син са се свързали негови колеги от Англия и питат дали можем пак да организираме за децата от домовете закупуване на необходими дрехи и обувки. Те ще правят някаква организация по Коледа за събиране на средства и желаят да ни ги изпратят. Преди две години купихме маратонки и ги водихме на кино с пари събрани от българското сдружение в Шефилд.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Снежи, изпратих ти още един списък Peace

Киро, браво на децата за пореден път! Ще ти звънна.

Пускам ви инфото за базара. Моля, разпространявайте. Ако някой има връзка с медиите, още по-добре:

https://www.facebook.com/

Движение на българските майки - звено Пловдив, стартира подготовка за традиционния си Коледен благотворителен базар
 Базарът ще се проведе на 18,19 и 20 декември в МОЛ Пловдив

На щанда ще намерите уникални ръчно направени сувенири, плетива, късмети и други, с които не само ще зарадвате своите близки, но и децата отглеждани в институциите, на които ДБМ Пловдив от години помага.
100% от средствата се разпределят по проектите ни, с които се стремим да направим живота на децата в институция малко по-лек, по-радостен и по-достоен. Рождени дни, екскурзия, посещение на кино, стимул за успех и редица други са нещата, които правим за децата.
Нашите базари се осъществяват изцяло от доброволци – от хората, които изработват сувенири, до хората, които ги продават, затова ако някой иска да бъде част от това Коледно вълшебство, може да се свърже с нас и да се включи с каквото може.
Телефоните за контакт са:
0899858881 Милена Тодорова- координатор ДБМ Пловдив
0887953855 Анна Томбакова - симпатизан ДБМ Пловдив
0896698358 Доника Тодорова - доброволец ДБМ Пловдив
0893811822 Вяра Илчевска - доброволец ДБМ Пловдив

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

# 52
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
За тези от нас, които нямат Фейс профил, информирам, че на 12 декември / обяд/ организираме Коледно парти за децата. Първо ще има кино, после почерпка с дискотека. Който прецени, че може да присъства да си признава Simple Smile


Дали да не започнем да се замисляме за графика Simple Smile вярно, че е рано, но вече двама човека ме питаха дали съм го направила, защото имат желание пак да са на линия та... да си помислим по въпроса Simple Smile

18 декември

09-14 antom
09-14
09-15
15-19
15-19

19 декември

09-14
09-14
09-15
15-19
17-19 antom

20 декември

09-14
09-14
09-19 antom
15-19
17-19

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Събота - цял ден.
Неделя - от 15 до 19ч.
Петък - ще кажа като наближи.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 855
В петък от 13 часа да края. Peace

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Записвам се за а 12 декември и за графика - неделя цял ден.
Тъкмо и аз се канех да питам защо няма график  Grinning

# 56
  • Мнения: 122
И аз искам да дойда на 12-ти декември. А за базара, ще мога в събота или неделя, но  още не мога да кажа кога.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз за графика ще кажа като понаблежи времето, защото съм в процес на търсене/започване на работа и не искам да поемам ангажимент от сега.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
допълвам Simple Smile

График за коледен базар:

18 декември/петък

09-14 antom
09-14
09-19 violenza
13-19 daskal77
15-19


19 декември/събота

09-14
09-15
09-19 mili.m
15-19
17-19 antom

20 декември/неделя

09-14
09-19 antom, trix
15-19 mili.m
17-19

имайте предвид, че втората смяна реално е до 20ч, не 19ч

# 59
  • Мнения: 38
Ани, ако има дупка в графика в петък ме сложи. Ще ми е приятно да дойда и да ви видя. Но тъй като няма къде да пренощувам в петък, то ако може да съм някъде откъм 10 до 15 ч, че да не се налага да шофирам по тъмно и замръзнало.

# 60
  • Мнения: 335
На 12 ще се включа в организацията. За базара се записвам в събота/19.12./ от 09-14 часа

# 61
  • Мнения: 5 597
Здравейте,дали има някоя добра душа да осигури пак дряновици ? Аз мога да поема 10-15 бройки  за украса

# 62
  • Мнения: 122
...За базара се записвам в събота/19.12./ от 09-14 часа


Допълвам в графика себе си и kiro :
График за коледен базар:

18 декември/петък

09-14 antom
09-14
09-19 violenza
13-19 daskal77
15-19


19 декември/събота

09-14 kiro
09-15 Мора
09-19 mili.m
15-19
17-19 antom

20 декември/неделя

09-14
09-19 antom, trix
15-19 mili.m
17-19

И още нещо, къде мога да прочета подробности за Коледното парти на децата на 12-ти декември? Нещо не се ориентирам.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 18:13 от Мора

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
За 12 - сти:

Кино -  от 11ч. Коледен филм в кино Фейсис в Тракия.
След филма - Коледно парти с дисководещ, аниматор, подаръци, почерпка в барчето на втория етаж в същата сграда.

# 64
  • Мнения: 122
Мерси. Надявам се, че ще присъствам.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
Момичета,имам стара,но работеща пералня...има ли нужда някъде?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
За сега се очертава да съм на работа и да не мога да присъствам на базара, но ще направя късметчета и ще ги оставя на Ани заедно с крушки и бурканчета.

# 67
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
График за коледен базар:

18 декември/петък

09-14 antom
09-14
09-19 violenza
13-19 daskal77
15-19 Моника


19 декември/събота

09-14 kiro
09-15 Мора
09-19 mili.m
15-19
17-19 antom

20 декември/неделя

09-14
09-19 antom, trix
15-19 mili.m
17-19

Вярче, нещо ми се губиш Simple Smile)))

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Пиши ме в петък предиобед

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
За съжаление всички дни съм работна. Нвкой ден преди базара ще оставя късметчета и ако успея с едни гривни на Ани. Евентъално в неделя вечер мога да дойда към 18 и нещо да помогна с пребирането.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

# 71
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте,дали има някоя добра душа да осигури пак дряновици ? Аз мога да поема 10-15 бройки  за украса

Утре ще звънна  да питам, дала Радка пак ще успее да подсигури Peace

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
График за коледен базар:

18 декември/петък


09-14 antom
09-14 mili.m
09-19 violenza
13-19 daskal77
15-19 Моника


19 декември/събота

09-14 kiro
09-15 Мора
14-19 mili.m
15-19
17-19 antom

20 декември/неделя

09-14
09-19 antom, trix
14-19 mili.m
17-19

# 73
  • Мнения: 1 826
Здравейте,дали има някоя добра душа да осигури пак дряновици ? Аз мога да поема 10-15 бройки  за украса
Стягай се да ги украсиш.С Ани се разбрахме.  Wink

# 74
  • Мнения: 22
Аз ще мина през мола в петък след 14.30 ч. да оставя някои неща и ако има нужда мога да остана до 18 ч.

# 75
  • Мнения: 786
Ами тоя фейсбук ми е взел акъла Simple Smile) За бг мамата се не сещам вече Sad(
Та за графика викам така :

Петък : 9-11ч зареждам и подреждам и се връщам към 18ч
Събота : Ако остане дупка - по принцип имам мероприятие
Неделя : 14- до събиране на багажа

Недоволните да ми се обаждат лично  Mr. Green


# 76
  • Мнения: 5 597
Здравейте,дали има някоя добра душа да осигури пак дряновици ? Аз мога да поема 10-15 бройки  за украса
Стягай се да ги украсиш.С Ани се разбрахме.  Wink
Благодаря и таз година  Hug

Антом да ми прати хабер да мина да си ги взема,когато са при нея   bouquet

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Аз се коригирам за петък, че се оказа, че имам тържество. Ще отида на обяд да попълня дупката между 13-15ч.

# 78
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Дряна вече е набран, сега договарям транспорт Simple Smile

# 79
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

График за коледен базар:

18 декември/петък

09-14 antom
09-11 Вяра
09-14
09-19 violenza
13-15 mili.m
13-19 daskal77
18-19 Вяра
15-19 Моника


19 декември/събота

09-14 kiro
09-15 Мора
09-19 mili.m
15-19
17-19 antom

20 декември/неделя

09-19 antom, trix
14-19 Вяра
15-19 mili.m
17-19

violenza моля, когато говориш с МОЛа да ни разрешат в четвъртък да занесем нещата в стаичката, да кажеш и за четири маси  Mr. Green
Мили, да не забравиш масата за татусите  Wink и стелажчетата / ако Илиян е успял да ги скове. Трябва и тях в четвъртък да ги закараме, щом в петък ще идваш след 13ч. Рисуването на татуси е обявено от 12ч

При мен нещата са доста, няма да успея да натоваря всичко само в моята кола. Вярчето ще товари в склада заради стелажите, та който ще помага в четвъртък да качи поне половината от нещата при мен, а останалите ще ги докарам в петък, че в четвъртък вечерта съм на работа и ако тогава носим нещата, няма да съм на линия

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Днес ние от Движение на българските майки гр. Пловдив, преживяхме едно страхотно коледно парти с всички прекрасни деца от ЦНСТ с. Нареченски бани, ЦНСТ с. Зелениково, ЦНСТ гр. Брезово, ЦНСТ „Майка Тереза“, ЦНСТ „Детска къща“ и Асеновград. Първо бяхме на кино. Гледахме „Снежната кралица“, подкрепихме се с пуканки, а след това започна истинската веселба с аниматорите от Тон Бонбон. За децата имаше дискотека с много танци, игри и забавления. Почерпка, вкусна торта и разбира се подаръци специално раздадени от дядо Коледа и Снежанка.

Благодарим ви деца, за прекрасните мигове с които ни дарихте, защото нашата награда е вашата усмивка!

Благодарим на всички вас, приятели! Благодарение на вашата подкрепа успяхме да осъществим това парти. За децата осигурихме: кино, транспорт за децата от Зелениково, Брезово и Асеновград, почерпка сандвичи и сокчета.

Специални благодарности на Тон бонбон за осигурените аниматори, които направиха партито на децата толкова незабравимо!

Специални благодарности на фирма Детелина - Дрита ЕООД и нейният управител господин Илиян Шаханов за осигурения транспорт на децата от ЦНСТ Нареченски бани!

Специални благодарности на Росица Рудова, Илинка Фърцова и Теодора Христева за осигурена огромна торта за децата!

Специални благодарности и на организаторите на акция „Плюшено мече“ за всички подаръци с които зарадваха децата! Без тях чувала на дядо Коледа нямаше да бъде толкова пълен.

Специални благодарности на кино Фейсис за пуканките!

Специални благодарности на кафе Каре за млякото с какао с което почерпиха децата!

Специални благодарности на Невена Беговова за ръчно направените сладки които донесе на децата!
Благодарим ви!

Изразходени средства:
Кино - 480лв.
Почерпка - 530лв.
Пътни Асеновград - 30лв.
и др.


http://milenatodorova.snimka.bg/children/koledno-parti-12-12-2015g.889826

Последна редакция: нд, 13 дек 2015, 08:23 от mili.m

# 81
  • Мнения: 335
Браво момичета! Било е невероятно преживяване. Снимките са невероятни!
Съжалявам, че не бях част от него - оказа се събота работен ден за мен Sad

# 82
  • Мнения: 122
И аз се радвам за хубавото парти и съжалявам, че не можах да присъствам.
Гледам, че в събота от 15-19ч. само Мили е вписана за базара, аз мога да остана поне до 17ч.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Напомням на майките с малки деца, че както на всеки базар до сега, могат да оставят напълно безплатно децата си на грижите на Тон  бонбон, до като продават на щанда.

# 84
  • Мнения: 1 934
Ако има нужда, мога да попълня някоя дупка в събота или неделя.

Например в събота от 13 до 19 часа може да ме броите.


Снощи успешно се сборих с възглавниците и съм многоооо щастлива, че успях  Mr. Green
Писенцето ги е плела, аз само ги сглобих







# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
График за коледен базар:

18 декември/петък

09-14 antom
09-11 Вяра
09-19 violenza
13-15 mili.m
13-19 daskal77
18-19 Вяра
15-19 Моника


19 декември/събота

09-14 kiro
09-17 Мора
09-19 mili.m
13-19 Кливия
17-19 antom

20 декември/неделя

09-11 violenza
09-19 antom, trix
14-19 Вяра
15-19 mili.m


Кливия, страхотни са възглавничките bouquet

# 86
  • Мнения: 1 934
Допуснала съм неволна грешка-искала съм да напиша от 15 до 19 часа-това е дупката, която видях нагоре в поста на мили.

Виждам, че Мора и Мили ще бъдат там заедно, ако случайно има голям наплив, ще ми звъннат да отида в 13 часа  Peace

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Момичета успех, пожелавам ви всичко да продадете.

# 88
  • Мнения: 122
Мили, утре сутринта в колко да съм в Мола, в осем часа ли?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мили, утре сутринта в колко да съм в Мола, в осем часа ли?

08.30ч.

# 90
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Скъпи приятели,
благотворителният ни Коледен базар завърши!
Общата събрана сума е
5035 лв.
За поредна година множество автори с големи сърца
сътвориха прекрасни сувенири, които ни предоставиха,
за поредна година хора с големи сърца посетиха базара ни
и закупувайки си сувенир допринесоха за набирането на средства,
с които и занапред да помагаме на децата отглеждани в институции.
Благодарим на всички за подкрепата,
за доверието, за щедростта и човечността!

# 91
  • Мнения: 2 577
И тук да ви поздравя със страхотния резултат!

Браво момичета, страшни сте Simple Smile


 bouquet

# 92
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
и така момичета, направих пролетната тема

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=901944.new#new

можете да се разпишете Simple Smile

ако някой е решил да прави гривнички за базара, да припомня, че на миналия базар най много се купуваха с плътното шеритче, нещо от този вариант
http://media.snimka.bg/s1/3171/032585371.jpg?r=0

а това което нямахме, а се търсеше бяха гривни от вълна, сега ги мисля някакви да видим, че те са по пипкави...

пуснах събитие и във фейса
https://www.facebook.com/events/802591329870527/

Последна редакция: сб, 30 яну 2016, 16:12 от antom

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
В събота - 06.02.16г. от 15.40 ще ходим с група тинейджъри на кино в мола. Ако има желаещи да се присъединят да звъннат.

# 94
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Така, откраднах малко време и да понапиша подробности Simple Smile

Както знаете дома в Асеновград вече затвори врати. Децата ра прехвърлени по ЦНСТ и квартири, докато се уредят документите на Преходното жилище и няколко от тях да се върнат там. Дома ще става дневен център за хора с увреждания.
Към момента пренасочваме помощта си  към ЦНСТ Нареченски бани, Зелениково, Брезово, два в Пловдив. Ще продължим да помагаме и на звено Майка и бебе, на ЦНСТ за деца с увреждане в Асеновград, ще помагаме и Защитеното жилище за младежи с умствени и психически проблеми.

Остават всичките ни проекти, по които работим. Ще продължим да водим децата на кино, в развлекателни центрове, ще помагаме с дрехи, учебни помагала и евентуално с техен зов за помощ.
Проектите ни за отпразнуване на рожденни дни, стимул награди и млади таланти пренасочваме към ЦНСТ Майка Тереза  и Детска къща Пловдив. Театралната ни ръководителка вече се запозна с младежите и заниманията стартират.

Вече ще си имаме и хип хоп изпълнител Simple Smile , цитирам-

"Изпълнихме една съкровена мечта. Подпомогнахме хип хоп курса на един от младежите от ЦНСТ „Майка Тереза“. Месечната вноска е 50лв. За този месец таксата е платена. Ако някой от вас прояви желание да поеме някоя от следващите месечни вноски, нека да пише, ще му бъдем благодарни.
А на нашето момче, пожелаваме приятни тренировки, да научи така жадуваните от него стъпки, да се забавлява и скоро да ни покаже наученото."

Утре ще водим младежите на кино, Мили ще пусне инфо и снимки след събитието.

Запретнали сме ръкави, кой отдъхнал след празници отдъхнал,  работата започна Simple Smile
Сега ще пусна отделен пост и за графика  Mr. Green

# 95
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари

09 - 15 ч antom


28 февруари

09 - 19 ч antom

Желаещите да се допълнят  Peace

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
На 27 ми се пада почивка. Пишете ме целия ден.

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари

09 - 19 ч Десиссслава
09 - 15 ч antom
14 - 19 ч violenza / Моника


28 февруари

09 - 19 ч antom

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Аз се включвам на 28., неделя от 9 -14 часа. Peace

# 99
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари

09 - 19 ч Десиссслава
09 - 15 ч antom
14 - 19 ч violenza / Моника


28 февруари

09 - 19 ч antom
09 - 14 ч daskal77

предполагам си мислите, че в събота всичко ще се продаде и за неделя няма да има, затова не се записвате Simple Smile)))


# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
малка промяна Simple Smile

Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари

09 - 19 ч Десиссслава
09 - 15 ч antom
14 - 19 ч violenza


28 февруари

09 - 19 ч antom
09 - 14 ч daskal77
10 - 14 Моника

има нужда от още ръчички за събота и неделя 14 - 19ч

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 135
аз забравих да се запиша Simple Smile
Пишете ме тогава събота и неделя 14-19

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Събота  от 9 до 14ч
Неделя от 14-19ч.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
допълвам Mr. Green

Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари/събота

09 - 19 ч Десиссслава
09 - 14 ч mili.m
09 - 15 ч antom
14 - 19 ч violenza / trix


28 февруари/неделя

09 - 19 ч antom
09 - 14 ч daskal77
10 - 14 ч Моника
14 - 19 ч trix / mili.m

# 104
  • Мнения: 786
Добре дееее,стига сте плакали Simple Smile)
Давам и аз рамо :
събота 14-19 ч.
неделя 14-19 ч.
Ако се наложи в събота да се носи багаж ще се включа с транспорта.

# 105
  • Мнения: 335
И аз се включвам! Събота 9-14, Неделя 9-14 Ако е необходимо мога и по друго време.

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мартенски благотворителен базар- график

27 февруари/събота

09 - 19 ч Десиссслава
09 - 14 ч Мария Галло
09 - 14 ч mili.m
09 - 14 ч kiro
09 - 15 ч antom
14 - 19 ч violenza
14 - 19 ч trix
14 - 19 ч ВяраВики


28 февруари/неделя

09 - 19 ч antom
09 - 14 ч kiro
09 - 14 ч daskal77
10 - 14 ч Моника
14 - 19 ч  mili.m
14 - 19 ч ВяраВики
14 - 19 ч trix

Последна редакция: ср, 24 фев 2016, 16:13 от mili.m

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Днес бяхме на гости при децата от ЦНСТ „Майка Тереза“ и ЦНСТ “Детска къща“. Повода беше награждаването по проект „Стимул за бъдещето“.
Както знаете награди получават тези от децата, които са били редовни в училище, постигнали за добър успех, пазят добро поведение, почистват си стаите и т.н. Много трудно беше да се определят най-заслужилите, тъй като претендентите хич не бяха малко, но за това пък те ще се постараят още малко през следващия учебен срок за да бъдат сред първите.
Естествено имаше и почерпка, танци, сладки приказки и някой намазаха и прическа. Grinning


Снимки - http://milenatodorova.snimka.bg/children/nagrajdavane-cnst-mayik … g.897680.36620821

Фейсбук - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153550707756374.1073 … 261373&type=3

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Отново ще празнуваме рождени дни. Март месец ще отбележим рождените дни на няколко деца от ЦНСТ „Майка Тереза“ и ЦНСТ “Детска къща“.
Ето и списък по който може да изберете на кого да купите подарък:





1.Момиче - 13г.

2. Момче - 12г.

3. Момче - 14г.

4. Момче - 17г.

5. Момче - 13г.

6. Момче - 16г.

7. Момче - 10г.

8. Момчие - 8г.

# 109
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Списъка е пуснат и във фейса, затова ще коригирам и добавям желаещи

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Включвам се с един подарък, няма значение за кой.

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Включвам се с един подарък, няма значение за кой.

1.Момиче - 13г. /подаръка поема Румяна Борисова/

2. Момче - 12г./подаръка поема Marinela Georgieva/

3. Момче - 14г. /подаръка поема antom/

4. Момче - 17г. /подаръка поема Луна Атанасова/

5. Момче - 13г. /подаръка поема Теодора Христева/

6. Момче - 16г. /подаръка поема Доротея Димова /

7. Момче - 10г. /подаръка поема Теди Я./

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 06:51 от mili.m

# 112
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Списъка с подаръци се запълни,
6. Момче 16 г - Доротея Димова

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Страхотно  bouquet
Получихме списъка и от Зелениково. След базара ще пуснем и него.

# 114
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Мили, драсни ми съобщение с имената на децата, да надпиша подаръците, че каквото съм склере напоследък, отма съм забравила кой за кого ми е пратил Simple Smile

# 115
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Първата смяна в събота, ако някой иска да ми даде рамо в качването на нещата при мен, моля в 9 без 15 да е отзад на пиацата, в 9 ч вече трябва да сме открили ключа за стаята и да започнем нареждането, защо работата е пипкава и в 11 няма да успеем да посрещнем първите. В събота хората не работят и за разлика от петъците, когато по имахме време, този път трябва да работим бързо.
 И аз ви обичам Simple Smile)))) но няма да съм аз ако не ви тормозя Simple Smile

# 116
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Двудневният ни Мартенски благотворителен базар приключи!

Резултата е 2200 лв !


Благодарим на всички взели участие за да съберем тази прекрасна сума!

 bouquet

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
МОЛБА
Скъпи приятели, с нас се свързаха от отдел Закрила на детето, гр. Хисар. Имат спешни нужди за бебенце на 3 месеца. Моля, който има възможност да помогне да се свърже с нас.
Ето и списъка:

Дрехи за момиченце на 3 месеца
Памперси
Кошара
Бебешка количка

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, на 18,03 - петък, от 16ч в боулинга на Ескалибур ще отпразнуваме рожденните дни на част от децата от ЦНСТ Майка Тереза, който има възможност и желание може да се присъедини Simple Smile

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
18.03.2016г. - Боулинг парти

Боулинг парти с децата от ЦНСТ „Майка Тереза“ и ЦНСТ „Детска къща“, по случай изминалите рождени дни на родените през първото тримесечие на годината.

Ние от ДБМ Пловдив, знаем колко е специален всеки рожден ден, за това отпразнувахме подобаващо този празник за всички родени през месеците януари, февруари и март. За децата осигурихме боулинг парти, игри, почерпка, вкусна торта и разбира се подаръци. В замяна получихме весело настроение, усмивки, прегръдки и много положителни емоции, а това за нас е безценно за всяко дете.

Благодарим на всички които ни помагат за тези хубави мигове с децата!

Изразходени средства:
Боулинг – 45лв.
Торта – 53лв.
Почерпка: пица, картофки, шоколадово яйце, напитки – 259.40лв.
Общо: 357.40лв.

Сладки, соленки, бонбони – Доника Тодорова
 Монети за игри, допълнителен подарък – Вяра Илчевска, Милена Тодорова

Подаръци: Румяна Борисова, Marinela Georgieva, antom, Луна Атанасова, Теодора Христева, Доротея Димова, Теди Я.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153626617821374.1073 … 261373&type=3

# 120
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
26.03.2016г. - Нашето парти

Имахме страхотен ден с децата от Нареченски бани. И както самите те с помощта на аниматорите от Тон бонбон го кръстиха, имахме си – Нашето парти. Започнахме с татуировки. Всеки си избра различна и се разкрасихме за партито, което пък стартира с надуване на балони и забавни игри. Последваха танци, състезателни игри между отбора на момичетата и отбора на момчетата. След изключително оспорвана битка, все пак изтощени решихме, че резултата е равен и продължихме с песни. Накрая завършихме с вкусна почерпка – топли пици, сокчета, сухи пасти и бонбони. Разбира се всяко дете получи подарък за спомен от нас и обещание скоро да се видим отново.

По проект „Да подарим усмивка“, изразходена сума:

Подаръци - 75.29лв.
Почерпка - пици - 77лв., Сок и сухи пасти - 15.08лв.
ОБЩО - 167.37лв.

Специални благодарности на Поля Спасова и аниматорите от Тон бонбон, за осигуреното парти за децата. Мили момичета, направихте децата изключително щастливи и за пореден път доказахте какви огромни сърца имате!

Благодарим ви!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153658779196374.1073 … 261373&type=3


Боулинг парти - 04.04.2016г.


Отново парти, този път с децата от Брезово и Зелениково.

Автобусът пристигна в уреченото време и децата слязоха заредени със страхотно настроение, настроени за игри и забавления. Набързо спретнахме списъците, разпределихме отборите и бяхме готови за боулинг турнир. Последва щура игра, смях и състезание, след което изморени се подкрепихме с вкусна пица, пържени картофки, шоколадово яйце и напитки. Естествено най-хубавото беше за накрая, а именно вкусна торта и подаръци за рождениците през изминалите 3 месеца.

Благодарим отново на всички съпричастни с това, да даряваме усмивки и положителни емоции на децата!

По проект „Моят специален ден“, изразходени средства:
Боулинг , пица, напитки, пържени картофки, шоколадови яйца, торта – 352лв.
Сладки и соленки – 21.73лв.
Транспорт – 70лв.

Общо: 443.73лв.

Подаръци за рождениците осигуриха: Krasi Zhekova , Jeni Ivanova, Neli Gavrailova, Доротея Димова, Ilinka Fartsova, Petq Stoikova , Диди Видолова, Румяна Борисова, Мария Иванова, Елисавета Мирчева

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153681048851374.1073 … 261373&type=3

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Предстоят две благотворителени инициативи които бихте могли да подкрепите:

1.  24 април 2016 година ще се организира благотворителен концерт в полза на малкия Ники от 10ч. пред читалището на квартал Коматево, гр. Пловдив. Заповядайте!


https://www.facebook.com/events/1558873167744922/permalink/1558878324411073/

2.  ЦНСТ "Майка Тереза", организират благотворителен базар за набиране на средства за летния лагер на децата. Водени от желанието да ги подкрепим, звеното ни ще се включи с помощ, както със сувенири така и с присъствие на самия базар. Ако и вие приятели искате да помогнете, заповядайте на базара!
Нека подкрепим базара и да помогнем на децата да преживеят едно щастливо и вълшебно лято!

https://www.facebook.com/events/243705359312213/

# 123
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Момичета, Майка Тереза се нуждаят от помоща ни за базара. Ние предоставихме сувенирите, които ни останаха от миналогодишния базар, занесохме материали за да сътворят и те сувенири, но ще се нуждаят от помощ за продажбите. Базара стартира на 23ти и е четири дни. Хайде който има възможност да пише на кои дати и от колко до колко часа ще може да присъства

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз още не знам какви смени ще съм на работа, като имам яснота ще пиша, един познат също ще се включи като ми каже кой ден ще ви пиша.

# 125
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
23.04
10-15 антом

24.04

27.04
Може би 10-15 антом

28.04
Може би 10-15 антом

Пиша може би защото не знам какви смени ще съм

Последна редакция: ср, 13 апр 2016, 02:25 от antom

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Аз ще мога на 25 и 26 от 13 до 18ч да се включа

# 127
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
14 май 2016г

Децата от ЦНСТ Майка Тереза и ЦВСТ"Детска къща", участваха във фестивала Рошавата котка с представление, подготвено по проектът ни "Млади творци" с ръководител Славена Адамова, на която сме безкрайно благодарни за подготовката и отделеното време на децата. А те, освен, че се справиха страхотно на сцената с поверените им роли получиха грамоти, цветя и блузи от организаторите. Настроението беше приповдигнато, имаше много усмивки и накрая почерпка със сладкиши и сладолед.

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/?tab=album&album_ … 10153765818186374

16 юни 2016

Бяхме поканени да се присъединим към празника на децата от ЦНСТ " Майка Тереза" под надслов "Ваканция здравей", с което те благодариха на всички дарители и приятели, които им помогнаха за набирането на нужните средства за летните лагери.
А ние им благодарим за емоциите, с които ни дариха. Имаше песни, танци, стихове и разбира се подготвената постановка "Ха да видим: Кой кого?" с ръководител Славена Адамова, на която изказваме специални благодарности за отдадеността, вниманието и времето, което отдели на децата по проекта ни "Млади творци"
Надаваме се, че след вълнуващото лято децата с нови сили ще се потопят в магията на актьорското изкуство.

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/?tab=album&album_ … 10153837245461374

18 и 19 юни 2016г

Отново на екскурзия!
Този път нова дестинация, за нови още по-вълнуващи приключения.
Рано сутринта автобуса отиде да вземе децата от Зелениково и Брезово, които изпълнени с ентусиазъм дойдоха до Пловдив за да вземат нас и децата от ЦНСТ „Майка Тереза“ и ЦНСТ „Детска къща“. Цялата група от 46 човека потеглихме на път. Първата спирка на нашето пътешествие беше пещерата „Снежанка“. И понеже сме с голям автобус нямаше как, трябваше да извървим целия маршрут от 3км. и 800метра до крайната цел. Все пак след близо час и половина всички се събрахме пред входа на пещерата и бяхме готови да разгледаме това чудо на природата. Леко позамръзнали, тръгнахме обратно по вече познатите пътеки.
Втора спирка – гр. Батак. Подкрепихме се с кроасани и солетки, настанихме се в хотела и след кратка почивка отидохме да разгледаме туристическите обекти на този изстрадал град с много силна история. След като изгледахме филмче на мултимедията в музея, разгледахме всичко останало, направехме си снимки за спомен, разхладихме със сладолед и се върнахме в хотела.
Приготовления по стаите, вечеря и най-забавната част дойде, а именно дискотеката. Танците бяха от всички по много, децата се забавляваха на макс. Имаше конкурс за най-добър танцьор, но тъй като нямаше как да излъчим само един, победителите бяха 5. И накрая раздадохме подаръците на рождениците, родени през последното тримесечие.
Втори ден – героите са уморени, но все пак точно в 8ч. всички са на линия за закуска и готови отново да потеглим на път. Първа спирка – езерото „Клептуза“ в гр. Велинград. Какво ще правим там, ако не да покараме водни колела по езерото. За всички деца това беше напълно ново преживяване и емоцията и радостта не ги напуснаха през цялото време. След това отидохме на центъра на града, където поиграха, разходиха се и обядвахме с хот-дог и палачинки. Потеглихме за гр. Пазарджик. По пътя доста от героите заспаха, но след това с нови сили прекарахме повече от 2 часа в игри и разходки в парк „Острова“. Хапнахме кубети и бисквити и се прибрахме изморени, но доволни от незабравимата двудневна екскурзия.

Тук е мястото да благодарим на всички които ни подкрепят и с тяхна помощ ние успяваме да осъществим нашите проекти и да доставяме вълнуващи и приятни преживявания на децата!

Благодарим на Поля Спасова, Милена Нецова, Пея Маданкова и Теодора Христева за осигурените „екстри“ по време на екскурзията!

Благодарим и за подаръците на рождениците, както и за осигурените допълнителни награди на Ivelina Georgieva, Роси, Анна Томбакова, Ангелина Атанасова, Светлана Николова, Veselina Stoynova, Luna Atanasova, Poli St, Kiymet Duranli

Изразходени средства:
Пътни, нощувка, закуска и вечеря – 2740лв.
Вход за пещерата – 160лв.
Вход за музеи в гр. Батак - 92лв.
Водни колелета – 60лв.

Храна за из път и други: вода, солети, кубети, кроасани , бисквити, сладолед, напитки, хот-дог, палачинки, руло за десерт в хотела – 337.67лв.

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/?tab=album&album_ … 10153846177241374

01 юли 2016г

Посетихме децата от ЦНСТ „Майка Тереза“ и ЦНСТ “Детска къща“.
Повода беше награждаването по проект „Стимул за бъдещето“.

Награди получиха децата, които посещават редовно училище, имат добър успех, пазят поведение и си почистват стаите редовно. Трудно определихме най-заслужилите, понеже претендентите бяха доста, но се радваме, че децата се стараят и винаги надпреварата е оспорвана.
Както винаги за децата имаше почерпка – пици, сок, газирани напитки, сладки, солети.

Ето и наградите:

1-во място – Парична 50лв.
2-ро място – Парична 30лв.
3-то място – Парична 20лв.
1-ва Поощрителна – Предметна награда
2-ра Поощрителна – Предметна награда

Почерпка на стойност- 92.28лв.
Общо изразходена сума по проект Стимул за бъдещето – 211.76лв.

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/?tab=album&album_ … 10153874571791374

# 128
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
С предишния пост накратко преразказах случилото се последните месеци Simple Smile

Днес ми дадоха дрехи, разпределено ги отнесох до ЦНСТ Майка Тереза и до Преходно, защитено жилище за деца с увреждания.
Наско се оказа в болница, отскочих до хирургиите. След силни болки в корема е настанен там в интензивното. За сега му включват системи периодично, болката е намаляла, няма още точна диагноза, казали са му, че ще следва по всяка вероятност гастроскопия. Това лято отново няма да ходят на лагер в Равнища Sad освен проблема с режима на водата, явно и самата база има проблем, та... тук са си по жегите.

# 129
  • Мнения: 90
Здравейте. Бихте ли ми казали къде мога да даря дрехи за момче около 14 г възраст? Имам и учебни помагала за 7 клас. Също така мога да бъда полезна и с дрешки и играчки за бебе момче. Ще съм благодарна ако ме насочите.

# 130
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Здравейте. Бихте ли ми казали къде мога да даря дрехи за момче около 14 г възраст? Имам и учебни помагала за 7 клас. Също така мога да бъда полезна и с дрешки и играчки за бебе момче. Ще съм благодарна ако ме насочите.

14г момчета има в ЦНСТ Майка Тереза, там децата са от 7 до 18г и учебните материали винаги са нужни.
Що се отнася до бебешките неща, преди дни имахме акция за набиране на вещи за бебе, но бързо се събра всичко нужно. Към момента нямаме постъпил зов за помощ, затова поразпитайте приятели, може би ще знаят за някое по бедно семейство на което да помогнете.
 bouquet

# 131
  • Мнения: 90
Благодаря ви.Свързах се с фондация ДБМ Simple Smile

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, имам ДВД система, която не ползвам. Дали някой ще й се зарадва?

# 133
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Ще поразпитам в ЦНСТ тата и ще ти пиша

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Ще поразпитам в ЦНСТ тата и ще ти пиша
ок

# 135
  • Мнения: 335
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ НОСЕЩИ ПРЕКРАСНИТЕ ИМЕНА ВЯРА, НАДЕЖДА, ЛЮБОВ И СОФИЯ.
НЕКА ВЯРАТА, ЛЮБОВТА И НАДЕЖДАТА ВИНАГИ ДА Е В СЪРЦАТА ВИ МИЛИ МОМИЧЕТА bouquet

# 136
  • Мнения: X
Момичета, здравейте. Днес попаднах на това https://www.facebook.com/gergana.nedialkova.5/posts/1281263171906828. Много ме натъжи. Детенцето е болно и изоставено, трябват му дрешки, а предполагам, че и на играчки би се зарадвал. Аз съм далеч иначе бих отишла лично  Tired Някоя от вас дали би имала възможност да го посети? Аз ще потърся някакви дрешки и играчки, ако изобщо имам нещо останало от сина ми, но скоро се преместихме и все още разопаковам багажа, не знам кое къде е ....  Tired

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, здравейте. Днес попаднах на това https://www.facebook.com/gergana.nedialkova.5/posts/1281263171906828. Много ме натъжи. Детенцето е болно и изоставено, трябват му дрешки, а предполагам, че и на играчки би се зарадвал. Аз съм далеч иначе бих отишла лично  Tired Някоя от вас дали би имала възможност да го посети? Аз ще потърся някакви дрешки и играчки, ако изобщо имам нещо останало от сина ми, но скоро се преместихме и все още разопаковам багажа, не знам кое къде е ....  Tired

Много хора са откликнали на апела и отделението вече е затрупано с дрехи и играчки. Сега детето има нужда от здраве и майчина подкрепа, надяваме се скоро и двете да ги получи.

# 138
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Момичета базара наближава, добре е да помислим за графика. Преценете кой кога и да започнем да си признаваме  Joy

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Момичета базара наближава, добре е да помислим за графика. Преценете кой кога и да започнем да си признаваме  Joy
Аз ще се престраша и ще се запиша засега за съботата от сутринта до четири следобед. Peace

# 140
  • Мнения: 335
Аз се записвам. Мога и в събота или неделя - цял ден съм на разположение.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 135
И аз мога и събота и неделя, пишете ме когато има нужда.

# 142
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Предварителен график

16 декември

antom

17 декември

10- 16 ч daskal77
kiro
 trix
antom

18 декември

kiro
 trix
antom

# 143
  • Мнения: 122
Здравейте,  Hug
мога да се включа като продавач на базара в събота. Моя близка приятелка също иска да участва, така че, ако нямате нищо против, ни включете в графика, по което време има нужда и за колкото време има нужда. Благодаря ви! Simple Smile

# 144
  • Мнения: 122
Предварителен график

16 декември

16 -19antom

17 декември

10- 16 ч daskal77
kiro
 trix
Мора + френд от 10ч. докогато е нужно, може и до 19ч.
17- 19 antom

18 декември

kiro
 trix
antom

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
И аз да се запиша  Simple Smile


График за коледен базар:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
16 - 19 antom

17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 19   Мора + френд
kiro
trix
17 - 19 antom

18 декември / неделя

kiro
trix
antom

# 146
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
Момичета, моля някой да не падне,
искам да се включа
График за коледен базар:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
13 - 16 mom4i
16 - 19 antom

17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 19   Мора + френд
kiro
trix
17 - 19 antom

18 декември / неделя

kiro
trix
antom
09/10-13 - mom4i

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
mom4i  Hug

График за коледен базар:

16 декември / петък


09 - 19 violenza
09 - 19 mili.m
09 - 13 Ема
13 - 16 mom4i
16 - 19 antom

17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 15  mili.m
09 - 19  Мора + френд
17 - 19  antom
kiro
trix


18 декември / неделя


09 - 13  mom4i
14 - 19  mili.m
kiro
trix
antom



Това е събитието, моля споделяйте и канете приятели  Simple Smile
https://www.facebook.com/events/603634146506165/?active_tab=discussion

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 21:34 от violenza

# 148
  • Мнения: 1 167
Момичета,искам да подаря дрешки за момченце 4-5 г.,играчки и дрешки за бебе .Къде да го направя ?
Ако познавате някоя майка ,която има нужда.
Изпратих доста неща на дами от темите,като  в последствие се оказа,че са нямали нужда от тях.Искам да ги даря на детенце,деца,които наистина нямат-особено играчките.

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
ГРАФИК:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 19 mili.m
09 - 13 Ема
13 - 16 mom4i
16 - 19 antom

17 декември / събота


09 - 16  daskal77
09 - 14  mili.m
09 - 19  Мора + френд
17 - 19  antom
14 - 19
 kirо
trix

18 декември / неделя

09 - 13  mom4i
09 -  14 kiro
09 - 14 triх
14 - 19 Женя
14 - 19  mili.m

antom

Момичета разгледайте графика, коригирайте или се добавяйте.











# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета,искам да подаря дрешки за момченце 4-5 г.,играчки и дрешки за бебе .Къде да го направя ?
Ако познавате някоя майка ,която има нужда.
Изпратих доста неща на дами от темите,като  в последствие се оказа,че са нямали нужда от тях.Искам да ги даря на детенце,деца,които наистина нямат-особено играчките.

 мама_голяма
, благодарим за предложената помощ, но в момента нямаме нуждаещи се от такива дрешки Simple Smile

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 135

ГРАФИК:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 19 mili.m
09 - 13 Ема
11-19 trix
13 - 16 mom4i
16 - 19 antom

17 декември / събота


09 - 16  daskal77
09 - 14  mili.m
09 - 19  Мора + френд
17 - 19  antom
14 - 19
 kirо


18 декември / неделя

09 - 13  mom4i
09 -  14 kiro
09 - 14 triх
14 - 19 Женя
14 - 19  mili.m
antom

Аз се добавих и в петък, защото почивам и се махнах от събота, защото виждам че има доста хора.

# 152
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

ГРАФИК:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 15 antom
09 - 13 Ема
11-19 trix
13 - 16 mom4i


17 декември / събота


09 - 16  daskal77
09 - 12 Веселина
17 - 19 antom
09 - 19  Мора + френд


 kirо


18 декември / неделя

09- 17 antom
09 - 13  mom4i
09 -  14 kiro
09 - 14 triх
14 - 19 Женя
Вяра Вики
 violenza

Ситуацията се усложни, Мили е в болница и графика се променя, момичета огледайте къде можете да дадете рамо




# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Мога да присъствам единствено в петък между 11 и 16ч.
ГРАФИК:

16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 15 antom
09 - 13 Ема
11 - 16 Десислава
11-19 trix
13 - 16 mom4i


17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 12 Веселина
17 - 19 antom
09 - 19  Мора + френд


 kirо


18 декември / неделя

09- 17 antom
09 - 13  mom4i
09 -  14 kiro
09 - 14 triх
14 - 19 Женя
Вяра Вики
 violenza


Надявам се Мили бързо да се оправи и да не е нещо прекалено сериозно.

# 154
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 15 antom
09 - 13 Ема
11 - 16 Десислава
11-19 trix
13 - 16 mom4i


17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 12 Веселина
17 - 19 antom
09 - 19  Мора + френд


 kirо


18 декември / неделя

09- 17 antom
09 -  14 kiro
09 - 14 triх
13 -  17 mom4i
14 - 19 Женя
Вяра Вики
 violenza

Промених си неделята, понеже за сутринта се събрахме повечко

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 135

16 декември / петък

09 - 19 violenza
09 - 15 antom
09 - 13 Ема
11 - 16 Десислава
11-19 trix
13 - 16 mom4i


17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 12 Веселина
17 - 19 antom
09 - 19  Мора + френд


 kirо
 trix

18 декември / неделя

09- 17 antom
09 -  14 kiro
09 - 19 triх
13 -  17 mom4i
14 - 19 Женя
Вяра Вики
 violenza

Неделя ще съм цял ден, мога и събота ако има нужда

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, някой свободен за петък 16 - 19?

16 декември / петък

09 - 19  violenza
09 - 15  antom
09 - 13  Ема
11 - 16  Десислава
11-  19  trix
13 - 16  mom4i
18 - 19  Вяра


17 декември / събота

09 - 16  daskal77
09 - 12  Веселина
09 - 19  Мора + френд
09 - 19  kirо
17 - 19  antom

18 декември / неделя

09 -  11  violenza
09 -  17  antom
09 -  14  kiro
09 -  19  triх
13 -  17  mom4i
14 - 19   Женя
17 - 19   Вяра
17 - 19   violenza 

# 157
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
За петък ще остана след 16, ще гледам да дочакам Вяра

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202

Момичета и тук да се похвалим, резултатът от базара е 4000лв bouquet
https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/a.493599736373.261277 … ype=3&theater
 

# 159
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Момичета, предстоят няколко събития. Първото е на 11 февруари. Ще правим парти на децата за рождените дни, както и награждаване за първия срок. Ако някой иска да се включи, може да го направи.
https://www.facebook.com/dbmplovdiv/photos/a.493599736373.261277 … ype=3&theater

Другото важно събитие този месец е Мартенския ни базар. Приемаме всякаква помощ. Изработване на мартеници, продаване, купуване т.н.
https://www.facebook.com/events/1279884245390466/

Ето и график за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 14.00ч. -mili.m

26.02. / неделя /


от 14.00 - 20.00ч. -mili.m

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 135
Аз мога да се включа когато има нужда, свободна съм двата дни.

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Аз също ще се включа в мартенския базар, ще видя как ми е графика и ще пиша

# 163
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

Ето и график за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 14.00ч. -mili.m
от 09.00 - 15.00ч. antom


26.02. / неделя /


от 14.00 - 20.00ч. -mili.m
от 09.00 - 19.00 ч - antom

# 164
  • София
  • Мнения: 4 177
Момичета, отдавна не съм писала, но се възхищавам на всеотдайността ви и постигнатите резултати. Преди време и аз се включвах в дарителски кампании. А сега - поводът по който се включвам:
Моя приятелка иска да дари абитуриентския костюм на сина си, във връзка с предстоящите балове на децата от домовете. /Преди и аз направих същото/ Ако може да имате предвид, а аз ще я помоля да  даде размерите. Момчето е високо, но размери сега не мога да кажа.

# 165
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Момичета, отдавна не съм писала, но се възхищавам на всеотдайността ви и постигнатите резултати. Преди време и аз се включвах в дарителски кампании. А сега - поводът по който се включвам:
Моя приятелка иска да дари абитуриентския костюм на сина си, във връзка с предстоящите балове на децата от домовете. /Преди и аз направих същото/ Ако може да имате предвид, а аз ще я помоля да  даде размерите. Момчето е високо, но размери сега не мога да кажа.

rimar, ще питам в центъра и ще предупредя да го имат предвид  Hug

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 14.00ч. -mili.m
от 09.00 - 15.00ч. antom
от 14.00 - 19.00ч. - trix


26.02. / неделя /


от 14.00 - 20.00ч. -mili.m
от 09.00 - 19.00 ч - antom
от 09.00 - 14.00ч. - trix

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 855
И аз ще се включа в събота от 9.00-14.00 Peace

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 14.00 - 19.00ч   trix


26.02. / неделя /


от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 19.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix
от 14.00 - 20.00ч   mili.m

За събота има нужда за още хора от  от 14.00 - 19.00ч, за неделя 12.00 - 19.00

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 10.00 - 16:00    Деси
от 14.00 - 19.00ч   trix


26.02. / неделя /


от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 19.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 706
График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 10.00 - 16:00    Деси
от 14.00 - 19.00ч   trix
от 14.00 - 18.00ч   емилия
26.02. / неделя /

от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 19.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix
от 14.00 - 20.00ч   mili.m
от 14.00 - 18.00ч  емилия

Може и до 19ч да остана в неделя, ще се постарая, но от сега не мога да зная. Същото важи и да дойда по-рано. -от 12/13часа.

Последна редакция: нд, 19 фев 2017, 18:22 от emimimi

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мен защо сте ме махнали от неделния график newsm78

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Щото съм копирала последния пост,  без да чета по- напред.   Blush
Поправям грешката веднага

# 173
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 10.00 - 16:00    Деси
от 14.00 - 19.00ч   trix
от 14.00 - 18.00ч   емилия
26.02. / неделя /

от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 19.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix
от 14.00 - 20.00ч   mili.m
от 14.00 - 18.00ч  емилия
от 14.00 - 19.00     mom4i

# 174
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
График за продавачите:

25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 10.00 - 16:00    Деси
от 14.00 - 19.00ч   trix
от 14.00 - 18.00ч   емилия
26.02. / неделя /

от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 17.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix
от 14.00 - 20.00ч   mili.m
от 14.00 - 18.00ч  емилия
от 14.00 - 19.00     mom4i

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
За събота - 25,02, момичета които са първа смята ще се чакаме на рампата в 8,45ч

Все още има нужда от продавач събота и неделя 15-19ч

# 176
  • Мнения: 786
Подкреплението идва Simple Smile)
В събота ще се постарая към 16ч да съм на линия.
В неделя след 17.30ч

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
25.02. / събота /

от 09.00 - 11.00ч   violenza
от 09.00 - 14.00ч   mili.m
от 09.00 - 14.00ч   daskal77
от 09.00 - 15.00ч   antom
от 10.00 - 16:00     Деси
от 14.00 - 19.00ч   trix
от 14.00 - 18.00ч   емилия
от 16.00 - 19.00     ВяраВики
26.02. / неделя /

от 09.00 - 12.00ч   violenza
от 09.00 - 17.00ч   antom
от 09.00 - 14.00ч   trix
от 14.00 - 19.00ч   mili.m
от 14.00 - 18.00ч   емилия
от 14.00 - 19.00     mom4i
от 17.30 - 19.00     ВяраВики

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета, резултата от тазгодишния мартенски базар е 2000лв, благодарности на всички за подкрепата bouquet


Поканиха ни на един благотворител базар, който се проведе на 4 и 5 март/събота и неделя/ , на Гребната база до Младежкия център.
Някой може ли да продава в събота от 11 до 15ч

https://www.facebook.com/events/861291084009587/

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Заповядайте днес от 11 до 15ч. на гребната да си купите нещичко от нашия щанд.

https://www.facebook.com/events/861291084009587/

# 180
  • пловдив
  • Мнения: 2 364


Момичета, ЦНСТ Майка Тереза организират базар за набиране на средства за летните лагери. Базара ще се проведе под наш патронаж. Който, каквото може да сътвори ще е от полза, по всяка вероятност ще се нуждаят и от нашата помощ при продажбите, затова си помислете кой с какво може да помогне.

Всяка събота в Младежкия център на гребната до обяд ще има работилница, в която творят децата

# 181
# 182
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385

Дойде време да отпразнуваме рождените дни на децата от ЦНСТ "Майка Тереза" и ЦНСТ "Детска къща". А какво е рожден ден без парти, торта и подаръци. Ако искате да се включите с подарък, почерпка, украса, закупуване на торта, може да го направите.

Списък на рождениците:


1. Момче – 9год. - подаръкът се поема от Теодора Христева
2. Момче – 6год. - подаръкът се поема от Теодора Христева
3. Момче – 7год.
4. Момче – 8год.
5. Момиче – 13год.
6. Момче – 6год.
7. Момче – 8год.
8. Момче – 17год.
9. Момче – 11год.
10. Момче – 16год.
11. Момиче – 17год.
12. Момиче – 13год.
13. Момиче – 18год.
14. Момче – 12год.
15. Момиче – 18год.

# 183
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Привет момичета, наближа Коледния базар и имаме нужда от малко помощ и ръчички за сортиране на нещата от миналите години.
Има ли свободни тази неделя - 26,11 от 10ч примерно да се съберем в склада?

# 184
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
Аз мога в събота. Ако иска някой да дойде тогава ...

# 185
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
Промяна в плана. Ще дойда в неделя в 10ч. Трябва ли да носим нещо?

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Промяна в плана. Ще дойда в неделя в 10ч. Трябва ли да носим нещо?

Не, само ще подредим нещата Simple Smile

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Още някой ще може ли да се включи за неделя 10ч ?

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Ще направя всичко възможно и аз да дойда. Може към 10,30ч да съм в склада и да остана до около 12ч.

# 189
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Още някой ще може ли да се включи за неделя 10ч ?
Нямах време да чета всичко,за това питам директно-къде се намира този склад?Много искам да дойда и да помогна,но съм с дете на 1г и 3месеца.Ако има някое кътче където да го засиля да си играе с играчки идвам без да се замисля.Имам и малко останали дрешки от миналата година-тогава беше на 3 месеца,които искам да даря,поне ще са в полза на дете в нужда.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Още някой ще може ли да се включи за неделя 10ч ?
Нямах време да чета всичко,за това питам директно-къде се намира този склад?Много искам да дойда и да помогна,но съм с дете на 1г и 3месеца.Ако има някое кътче където да го засиля да си играе с играчки идвам без да се замисля.Имам и малко останали дрешки от миналата година-тогава беше на 3 месеца,които искам да даря,поне ще са в полза на дете в нужда.
Калина, склада не е подходящ за малко дете, ще имаме нужда и от помощ при провеждане на самия базар, който ще се проведе на 15, 16  и 17 декември в Мол Пловдив на 3етаж. Заповядай там, ще се радваме да се запознаем Simple Smile

# 191
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Още някой ще може ли да се включи за неделя 10ч ?
Нямах време да чета всичко,за това питам директно-къде се намира този склад?Много искам да дойда и да помогна,но съм с дете на 1г и 3месеца.Ако има някое кътче където да го засиля да си играе с играчки идвам без да се замисля.Имам и малко останали дрешки от миналата година-тогава беше на 3 месеца,които искам да даря,поне ще са в полза на дете в нужда.
Калина, склада не е подходящ за малко дете, ще имаме нужда и от помощ при провеждане на самия базар, който ще се проведе на 15, 16  и 17 декември в Мол Пловдив на 3етаж. Заповядай там, ще се радваме да се запознаем Simple Smile
Ееее така ми се искаше да мога да ви помогна,ама с малко дете винаги ми е почти невъзможно.
На базара задължително ще дойда,поне единият ден,че не знам мъжа ми кога точно ще почива,но ще дойдем задължително.Мога ли тогава да донеса някой неща от малкия или няма да е удобно?
Ако имате фейсбук група,моля те добави ме,че тук рядко влизам,а искам да се включа в идеята.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Това ни е групата  https://www.facebook.com/dbmplovdiv/

Относно дрешките, в момента нямаме на кой да ги дадем, ако се появи нуждаещо се детенце в тази възраст ще пишем.

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Момичета базара наближава, нека да помислим за графика!
15 декември / петък
09,00 -14,00 Доника
09,00 -15,00 Анна
09,00 - ? Роси
09,00 - 11,00 Вяра
13,00 - 20,00 Мили
12,30 - 16,00 Моника
16,00 - 20,00 Петя 1
16,00 - 18,00 Йорданка

16 декември / събота
09,00 - 15,00 Анна
09,00 - 12,00 Доника
11,00 - 16,00 Веси
14,00 - 16.00 Мили
16,00 - 20,00 Вяра
14,00 - 20,00 Теди
15,00 - 20,00 Таня
10,00 - 20,00 Мария

17 декември / неделя
09,00 - 14,00 Доника
09,00 -   ... Анна
11,00 - 16,00 Веселина
 ? Петя
12,00 - 20,00 Анета
14,00 - 20,00 Вяра
14,00 - 20,00 Мили

Последна редакция: ср, 06 дек 2017, 09:36 от violenza

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Трябват ми дрехи за две деца, момичета на 5 и на 9 годинки.

# 195
  • Мнения: 5 597
Трябват ми дрехи за две деца, момичета на 5 и на 9 годинки.

Ще попитам във фейсбук,а обувки кой номер ?

# 196
  • Мнения: 1 167
Момичета дом за деца 0-3, 3-6 г в Пловдивска област има ли ?

# 197
  • Мнения: X
Момичета дом за деца 0-3, 3-6 г в Пловдивска област има ли ?


Да, в коматево е - аз ходя в този за малко по-големи деца и няма проблем с приемането на дарения. Иначе друго място, където можеш да ги занесеш и препоръчвам е в Тракия Св Св Константин и Елена - домът е за деца с увреждания и проблеми и много бързо минават през дрехите...

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Привет момичета и тази година  базарът ще се проведе в Мол Пловдив на 14, 15 и 16 декември. Разчитаме на вашата подкрепа и се надяваме заедно да успеем да зарадваме повече дечица 🙂 Нека, всеки който има възможност да се включи в продажбите да си признава.

График за продавачите:

14.12. - петък

от 09.00 - 18.00ч  - violenza


15.12. - събота

от 09.00 - 14.00ч -violenza


16.12. - неделя

от 09.00 - 20.00ч

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Привет момичета и тази година  базарът ще се проведе в Мол Пловдив на 14, 15 и 16 декември. Разчитаме на вашата подкрепа и се надяваме заедно да успеем да зарадваме повече дечица 🙂 Нека, всеки който има възможност да се включи в продажбите да си признава.

График за продавачите:

14.12. - петък

от 09.00 - 18.00ч  - violenza


15.12. - събота

от 09.00 - 14.00ч -violenza


16.12. - неделя

от 09.00 - 20.00ч
Ако имате нужда от помощ, свиркайте насам. Малкия звяр вече е на ясла, и делничните дни съм свободна до 14-15 часа, за сега, в бъдеще надявам се и д0 към 18 часа.
За почивните дни не мога да кажа, че зависи мъжката половина какви смени ще е следващият месец

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Повече ръце, особено в петък за първото нареждане са винаги добре дошли, така че те записваме и очакваме подкрепа ти Heart Eyes

График за продавачите:

14.12. - петък
09.00 - 18.00ч - violenza
09.00 - 14.00ч - Калина


15.12. - събота
09.00 - 14.00ч - violenza
09.00 - 14.00ч - Теодора
14.00 - 20.00 - Ани
13.00 - 20.00 - Вяра


16.12. - неделя
09.00 - 14.00ч - Ани
09.00 - 14.00ч - Петя
09.00 - 20.00ч - Вяра
14.00 - 20.00ч -Теодора

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Повече ръце, особено в петък за първото нареждане са винаги добре дошли, така че те записваме и очакваме подкрепа ти Heart Eyes

График за продавачите:

14.12. - петък
09.00 - 18.00ч - violenza
09.00 - 14.00ч - Калина


15.12. - събота
09.00 - 14.00ч - violenza
09.00 - 14.00ч - Теодора
14.00 - 20.00 - Ани
13.00 - 20.00 - Вяра


16.12. - неделя
09.00 - 14.00ч - Ани
09.00 - 14.00ч - Петя
09.00 - 20.00ч - Вяра
14.00 - 20.00ч -Теодора
Само да не ми мине котка път, съм там.  Като гледам за СЪбота и Неделя има хора, но ако и тогава съм свободна, ще пиша и ако мога ще дойда да ударя едно рамо Simple Smile

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Момичета, силна-вилна тръгвам с автобуса от Кичука към МОЛ-а. Някакъв ориентир къде точно ще сме вътре, че са първа година се включвам и ми е тъмна Индия всичко.
Оставям си номера, за всеки случай, имам и Vuber
0893 23 39 35

# 203
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Аз пак изкачам с въпрос- видях в сайта, че фондацията няма офис в града. А търси ли се? В смисъл, то е ясно, че ще е полезен, ама помещение отдадено безвъзмездно или някакво мъничко на сносна цена?
Нещо ми е скучно последните дни, а с вас ми беше безкрайно хубаво, и ми се иска да стана част от прекрасното ви семейство. Така и така не работя, определено мога да помогам с някой неща, стига да ме приемете при вас Simple Smile Та разни мисли ми се въртят из главата, ама не знам от какво точно има нужда фондацията, та питам.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Здравей Калина, офис нямаме, имаме склад, който на този етап ни е достатъчен. Имаме нужда от доброволци на мероприятията, които провеждаме с децата, но такива ще организираме след януари. След като имаш желание да се присъединиш може да следиш страницата ни във фейсбук за предстоящи срещи.
Весели празници!

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 271
Здравей Калина, офис нямаме, имаме склад, който на този етап ни е достатъчен. Имаме нужда от доброволци на мероприятията, които провеждаме с децата, но такива ще организираме след януари. След като имаш желание да се присъединиш може да следиш страницата ни във фейсбук за предстоящи срещи.
Весели празници!

https://www.facebook.com/dbmplovdiv/

Аз странницата я следя. По принцип съм готова да се включа винаги когато има нужда, но все пак зависи как е сина ми, че ако се разболее няма кой да го гледа.
Ще следя публикациите на странницата и ако мога ще се включвам

# 206
  • Мнения: X
Велосипедиста, може ли да ми кажеш името на дома в Коматево? Благодаря

# 207
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Велосипедиста, може ли да ми кажеш името на дома в Коматево? Благодаря
ЦНСТ „ДЕТСКА КЪЩА“, тук са координатите им http://ksuds-plovdiv.org/index.php/kontakti/tznst-detska-kashta

# 208
  • Мнения: X
Велосипедиста, може ли да ми кажеш името на дома в Коматево? Благодаря
ЦНСТ „ДЕТСКА КЪЩА“, тук са координатите им http://ksuds-plovdiv.org/index.php/kontakti/tznst-detska-kashta

Благодаря. Живея в Англия, ще купя дрешки и играчки за бебетата. Мога ли направо да ги занеса, или трябва да се свържа с тях първо, за да ги питам от какво имат нужда и как се процедира?

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Благодаря. Живея в Англия, ще купя дрешки и играчки за бебетата. Мога ли направо да ги занеса, или трябва да се свържа с тях първо, за да ги питам от какво имат нужда и как се процедира?

Там нямат бебета, най-малките деца са на 4г, по-добрия вариант е да се свържете предварително с тях за належащи нужди и възраст на децата.

# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Време е за Коледен базар Christmas Tree! И тази година  базарът ще се проведе в Мол Пловдив на 13, 14 и 15 декември ет3.  Моля, всеки който има желание и възможност да се включи в продажбите да се впише в графика. Simple Smile

График за продавачите:

13.12. / петък /

от 08.30 - 15.00ч.- violenza
от 14.00 - 19.00ч. -


14.12. / събота /


от 09.00 - 14.00ч. -
от 09.00 - 19.00 ч -


15.12. / неделя /


от 09.00 - 14.00ч.-
от 11.00 - 16.00ч.- violenza

# 211
  • Мнения: 5 597
Здравейте,знаете ли как да се снабдя с дрянови пръчки за сурвакници? Някой има ли излишни, 7-8 кога да поема

# 212

Общи условия

Активация на акаунт