Нека бъдем позитивни...

  • 5 738
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте!
Това е тема (надявам се няма такава,потърсих),за хора,които са или се опитват да са позитивни.Ще се радваме на новия ден,новата седмица,новия сезон,дори на новата минута - т.е. на днес и сега!Опитвам се по всякакъв начин да съм позитивна,постоянно и да приемам всяко едно нещо от хубавата страна и от по-различна гледна точка.Опитвам се да не съдя никого и да не съм обидчива.Смятам,че този начин на мислене и живот щади не само околните,но най-вече мен и моето психическо и физическо здраве.Чувствам се необвързана с действията на всякакви хора.
Как успявате Вие да сте по-позитивни,има ли неща,които оправят настроението Ви,как започвате новия ден..има ли неща,които Ви карат да кривнете от пътя на позитивното мислене?  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 04 май 2015, 09:18 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 10 993
Гледам да съм позитивна, позитивна, пък ме хване депресията.

# 2
  • Мнения: X
Вече беше обяснено, че позитивното мислене има твърде много негативни аспекти, за да можем да си го позволим.  Laughing

# 3
  • Мнения: 9 903
Чувствам се необвързана с действията на всякакви хора.


нямаш шанс Simple Smile

аз като съм тук, съм позитивна. Като съм в Бг, позитивизмът ми се пребива още в първата дупка в асфалта Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 949
Принципно съм си позитивна. Не се насилвам да мисля позитивно, просто ми идва от вътре.  Laughing

Развалят ми настроението кривотиите на другите край мен. Какво се тръшкат за дреболии?!?!?  Rolling Eyes

Това, което веднага ми оправя настроението е кучето ми. Вземете си домашен любимец!  Peace

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Гледам да съм позитивна, позитивна, пък ме хване депресията.
newsm62 и аз така

# 6
  • Мнения: 10 686
.... да кривнете от пътя на позитивното мислене?  Heart Eyes

Т.е. пътят на позитивното мислене = единственият прав път?  newsm78

Това схващане е вече минал етап от живота ми ...  Laughing

А за домашния любимец съм много съгласна!  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 5 278
Дне с точно това си мислех, по повод на една колежка, на която всичко и всички са й криви. Аз лично винаги гледам от позитивната страна на нещата, не се затормозявам за глупости. То е ясно, че не може да си 24 часа с усмивка на лицето, но все пак не мога да си тровя живота за всякакви глупости. Животът е кратък и без това сложен, че да си го усложняваме допълнително Simple Smile

# 8
  • Мнения: X
Старая се да съм позитивна и като цяло ми се получава  Peace
Избягвам вечните мрънкалници. Ясно, че не може винаги всичко да е цветя и рози, всеки си има неговите сиви/ черни/ мрачни периоди, но такива, които постоянно се оплакват, вместо да се стегнат и да се опитат да променят положението, просто не са част от обкръжението ми. Осъзнато.  Laughing
Опитвам се винаги да съм усмихната. Така дори да ми е нещо кофти, усмивката променя нещата към по- добро. Дори и малко да е, пак е нещо.  Peace При това предпочитам изкуствената усмивка пред естествената гримаса  Mr. Green
Всяка сутрин и всяка вечер благодаря /и аз не знам на кого, на никого конкретно/ за това, което имам.  Wink
Гледам светло и уверено напред и съм сигурна, че най- хубавото тепърва предстои!  Crazy

# 9
  • Мнения: 69
Ами всъщност да,за мен лично позитивното мислене е правият път.Преди не разсъждавах точно така,а напротив отвътре не ми идваше позитивно ами малко едно такова ....Затова реших преди година някъде,че просто не може всички други да са криви,пък аз да съм права и че всеки си има право на лично мнение и подход - както и азз.Все още се уча да разсъждавам така и понякога имам факсове на негативизъм и мрънкане,но се старая.Особено ако ми се случи да пийна (повече) забелязах,че тогава всичко приемам навътре и изпадам в едни такива душевни състояния хаха,но доколкото знам точно това прави алкохола - маха задръжките и каквото ти е на сърце в момента - това ти е.Затова реших,че и с това вече трябва да се приключи и трябва да се пие с мярка и не всеки ден.Хаха звуча като някой алкохолик,но не съм просто стигнах до извода,че не ми влияе добре пък и на другия ден се чувствам супер гузна...  Joy

# 10
  • Мнения: 6 214
Леко се изприщвам всеки път като прочета "позитивно мислене".

# 11
  • Мнения: 2 616
И аз съм за позитивното мислене.  Rolling Eyes Ето например България е една чудесна страна. На първо място по корупция и с най-прогнилата правораздавателна система, на първо място по застрояване и осиране на природата, боклуци навсякъде, рекордьор в Гинес - два пъти си избира за премиер мутротиква и още продължава да въздиша по времето на правешкия циганин и да се кефи на обирджийството, на което беше подложена от цялата червена пасмина и нейните отрочета досега, около 1 милион заминаха на дълготрайна екскурзия в чужбина, внасяме селскостопанска продукция откъде ли не, защото селското стопанство беше унищожено, десетки села останаха безлюдни, като паметници на пост социалистическия преход, новопостроените магистрали от батко и братко вече започнаха да потъват и са целите в коловози, дупчици, дупки и кратери по всички пътища, горите изсечени от дървената мафия... още колко много позитивни факти може да се сети човек, ама и тези стигат.  Grinning Иначе страната ни е наистина красива и одухотворена, но... материалът ли нещо сгреши или кой знае.  Rolling Eyes Grinning

# 12
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Ще бъде пресилено за мен да се опитвам да мисля с превес на позитивизма, но се опитвам да гледам по-... филосовски на нещата. Помага ми. Peace

# 13
  • Мнения: 6 365
Всъщност на физическо ниво очаквам повече гадости в живота си, отколкото чудесни моменти.

Обаче съм радикално позитивна. Накрая съм сигурна, че ще му излезе смисълът и уравнението ще се нулира. По някакъв начин, ако трябва и вълшебен.

Също така си позволявам да имам негативни периоди, които вманиачените по позитивното хора дори биха нарекли депресивни. Но така се лекувам. Като дъждовни дни, без които би имало убийствена, макар и слънчева суша.

# 14
  • Мнения: X
И аз съм за позитивното мислене.  Rolling Eyes Ето например България е една чудесна страна. На първо място по корупция и с най-прогнилата правораздавателна система, на първо място по застрояване и осиране на природата, боклуци навсякъде, рекордьор в Гинес - два пъти си избира за премиер мутротиква и още продължава да въздиша по времето на правешкия циганин и да се кефи на обирджийството, на което беше подложена от цялата червена пасмина и нейните отрочета досега, около 1 милион заминаха на дълготрайна екскурзия в чужбина, внасяме селскостопанска продукция откъде ли не, защото селското стопанство беше унищожено, десетки села останаха безлюдни, като паметници на пост социалистическия преход, новопостроените магистрали от батко и братко вече започнаха да потъват и са целите в коловози, дупчици, дупки и кратери по всички пътища, горите изсечени от дървената мафия... още колко много позитивни факти може да се сети човек, ама и тези стигат.  Grinning Иначе страната ни е наистина красива и одухотворена, но... материалът ли нещо сгреши или кой знае.  Rolling Eyes Grinning

и какво от това? Ако имаш желание да постигнеш нещо ще намериш начин. Тук или навън, каква е разликата? Последните 1300г от историята на България не са били много по-добри, нали?
Сега поне всеки е свободен да пътува, живее и работи където и каквото си иска и може.
Да се сърдя и на родителите ми и да се тръшкам, че са ме родили тук ли?  Или да си мрънкам е така щото е по-интересно да си критичен и саркастичен? Като не ми харесва начинът ми на живот го сменявам.

Общи условия

Активация на акаунт