Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 785
  • 734
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 4 743
Letsgo, ако се впръска на влажна/мокра коса следвайки упътването т.е. в корените - няма никакво втвърдяване, нито проблем с разресване..все едно е изчезнал от косата.
На суха коса има леко втвърдяване, ако се пръска отблизо. Ако пръскаш отдалеч не се клечкосва, а ми прибира фризитата и оформя с леко втърдяване (това е споменатият на опаковката според мен thickening ефект).

# 316
  • Мнения: 2 025
Здравейте, благодаря на всички за отговорите!  Лакме имат ли ДПШ? Загледах в Рибката един за мазнини корени в зелена опаковка и се чудя дали е той, но понеже съм нова в темата и реших да попитам. Другото за което искам да попитам е има ли някакъв код за намаление в Зл. Рибка на продуктите на Лакме?

Първоначално отидох в Рибката за дълбокопочистващ шампоан на Лейбъл М, но тъй като беше свършил взех този на Лакме и не съжалявам. Всъщност това е първият ДПШ, който използвам и нямам база за сравнение, но все пак смятам, че е хубав. Измива много добре, малко заплита косата, което исля е нормално за такъв тип шапоан и оставя приятно чувство за свежест. Много е икономичен. Сега видях, че според описанието трябва да регулира омазняването на скалпа и косата, но аз такъв ефект не видях.

# 317
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз да споделя за шампоана Alterna Bamboo Volume при мен - имам го от размяна с мила съфорумка (alex.viki Hug) и чак днес стигнах до него. Впечатлението ми е само от 1 ползване, но за сметка на това е силно положително  Party

Косата си я усетих жилава още под душа, даже имах чувството, че леко ще се пресуши, но в крайна сметка нямаше такъв ефект. Комбинирах с Ботокса на Лореал (маската) и много добре си паснаха двата продукта. Обемът е чудесен, чак и фризитата се прибраха без да съм ползвала продукт специално за това. Ще видя сега колко време ще издържи обема. Но определено съм впечатлена  Heart Eyes

# 318
  • Мнения: 2 576
Лу  Hug
Скрит текст:
много се радвам,че сте се харесали с шампоана  Grinning

# 319
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Благодаря, ina-mina! Твоята коса с мазни корени ли е ? Моята е нормална и малко ме е страх да не си докарам мазни корени с него. Целта ми е просто веднъж месечно да измивам натрупванията от лосионите за косопад. Гледам, че в рибката го водят за мазна коса, а в сайта на лакме го водят просто като ДПШ. Замислям се за него , защото си взех шампоана на Лакме при косопад ( http://www.zlatnaribka.com/kosopad-vsichki-produkti/shampoan-pro … kme-active-300-ml ) , а съм чувала, че е добре продуктите да са на една марка. Поправете ме, ако греша.

# 320
  • Мнения: 2 025
Да, Кати, сравнително бързо ми се омазняват корените. Вечер я мия, на следващия ден е супер, но на втория вече е с омазнени корени. От друга страна, връхчетата ми са сухи и досега не са се изсушили след употребата на шампоана, но аз винаги слагам маска и някакъв финиш за коса.

# 321
  • Казанлък
  • Мнения: 589
Тогава май ще е по-добре да заложа на друг ДПШ. Загледах този на Лореал профешънъл http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni-p … e-resource-250-ml

# 322
  • Мнения: X
Момичета   Hug
Нямам никакво време напоследък, хвърлям по някое око през телефона на темата, но ме мързи да пиша  Crazy



Затвърждавам мнението си за любима моя комбинация за ударно хидратиране на косата. Първо кокосово масло на суха коса за около 38 часа. После измиване с хидратиращ възстановяващ шампоан Мароканойл + хидратираща маска Мароканойл за плътна коса, с която стоя поне 20мин. Е няма такава коса - супер обемна и плътна, същевременно мека, гладка и гъвкава  Heart Eyes Просто не спирам да си я пипам и да и се радвам.



И да попитам мацките, които пробваха вече енергизиращия шапоан и серум на Кюн, какви са ви впечатленията? Извинявам се ако е коментирано, понеже както казах чета по диагонал последните седмици.

# 323
  • Мнения: 2 576
Много моля да ми помогнете в избора на термозащита  Praynig
Спряла съм се на две

http://www.zlatnaribka.com/kerastase/nutritive--dalboko-podhranv … -thermique-150-ml

http://www.zlatnaribka.com/kerastase/discipline/termo-krem-keras … e-termique-150-ml

Приемам и други предложения  Peace

Косата ми е права,тънка с руси кичури.Дължината ми е леко по суха.

В момента като термозащита имам само цимента на Керастаз и за това си търся и хидратираща термозащита.

# 324
  • Мнения: X
Дами, напоследък ми се появи пърхот, което аз отдавам на непоносимост към червения шампоан на TIGI, се чудя кой шампоан на Loreal да взема.. Loreal Professionnel Sensi Balance или Loreal Professionnel Instant Clear Nutritive. Тоест чуденката е за чувствителен скалп или против пърхот..

# 325
  • Мнения: 18 538
mey_si бих ти препоръчала Юсерин 5.5-има и за чувствителен скалп, има и за пърхот, и за свърхчувствителен скалп, много е добър и прави и косата много хубава. Нежен е, измива супер, не дразни, толерантен е, косата е мека и лъскава.Единствен недостатък е, че не се пени, което по принцип е добре, но ако ползваш маслени маски и подобни няма да успееш да ги отмиеш. Иначе ефекта е още от 1-2 миене.
Дано съм ти била полезна.

# 326
  • Мнения: 131
Тогава май ще е по-добре да заложа на друг ДПШ. Загледах този на Лореал профешънъл http://www.zlatnaribka.com/shampoani/shampoani-za-mazni-koreni-p … e-resource-250-ml

Аз съм го ползвала, както и ДПШ на Label.m - бих ти препоръчала този на Label.m, защото е по-нежен, поне така го усетих аз, може и някой друг да сравни двата. За Лакме нямам впечатления.

aniK се оплакваше от алергия и към маските - предполагам, че е алергия към някоя съставка, която не се отмива с водата и при спане има допир със скалпа и затова така се получава, макар и да се нанася само по дължините. Даже си мисля, че може би точно и чрез този опит с маските може още по-добре да се ориентира човек и да потърси общите съставки във всички тези продукти, които му причиняват този дискомфорт. Може би не е нужно генерално да се отписва всичката козметика за коса, която не е натурална, а все пак може евентуално да се "оползотвори" някаква част от нея по този начин. Не знам де, аз по принцип нямам чувствителен скалп или чувствителна кожа, та само теоретизирам.  newsm78

Дойде ми термото на Алтерна   Crazy  Тия дни ще го сефтосам сигурно...

# 327
  • Мнения: 625
Момичета   Hug
Нямам никакво време напоследък, хвърлям по някое око през телефона на темата, но ме мързи да пиша  Crazy



Затвърждавам мнението си за любима моя комбинация за ударно хидратиране на косата. Първо кокосово масло на суха коса за около 38 часа. После измиване с хидратиращ възстановяващ шампоан Мароканойл + хидратираща маска Мароканойл за плътна коса, с която стоя поне 20мин. Е няма такава коса - супер обемна и плътна, същевременно мека, гладка и гъвкава  Heart Eyes Просто не спирам да си я пипам и да и се радвам.





И да попитам мацките, които пробваха вече енергизиращия шапоан и серум на Кюн, какви са ви впечатленията? Извинявам се ако е коментирано, понеже както казах чета по диагонал последните седмици.



Звучи прекрасно Hug,но разпали любопитство в мен.Пускала ли си снимка на косата,стана ми интересно?Ако не те мързи ,ще се радвам да видя как изглежда Hug

# 328
  • Мнения: X
Пускала е,пускала е  Laughing
Уникална й е косата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes - дълга,гъста,лъскава,обемна...абе здрава и прекрасна Crazy
Хубаво това с кокосовото масло,ама 38 часа  Shocked... много ми се вижда  Laughing , ще откача вкъщи толкова време и намазана при това Laughing Hug

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 4 383
b^s, като един химик съм станала, докато не изчета и проверя съдържанието на някой продукт, не купувам Simple Smile Не съм фанатизирана био-любителка - важното е да ми понася и да си харесвам косата  Peace

Сега съм закрепила положението и дано така остане, макар че съм след боя от петък и традиционно съм по-чувтсвителна  Praynig

shokoladena_bg, ако носиш косата си събрана, не стои чак толкова мазно кокосовото масло. Аз чак 38 часа също не бих издържала, но повече от 12 (намазано от предния ден ранен следобяд, измих на следващия ден към обяд  Peace)

Общи условия

Активация на акаунт