Кошмари в кухнята Тема 2

  • 145 471
  • 1 054
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 2 838
За мен този ресторант е загинал. Управителят с голяма уста, пиещ уискита на работното място и без никакъв хъс за работа. Инвеститорът едва ли ще успее да го разработи. И на мен ми стана мъчно за сърбина.

# 841
  • Мнения: 1 318
Наши приятели и мъжът ми измислиха името на сръбския ресторант... имаше нещо като конкурс, а и собственика го познаваме от 2011 година, още докато беше в Тетевен. Той доста пообиколи и за съжаление никъде не успя да се застои. А готви много вкусно, добър човек е. Жал ми стана, че се е хванал с некадърници.
Самият ресторант има вид на столова, никакъв уют, нищо специално. Кофти обслужване, бавна кухня. Язък за вкусната сръбска скара. Много пъти му дадох шанс, така и не ме спечели, а ми е под носа - живеем буквално отсреща.
Сега Зоран е в Банско, поне така знам.

# 842
  • Мнения: 9 865
Сърбинът да си отвори по-малък ресторант и той да му е сайбия, да си прави само специалитети, които си умее, хубаво е да си внася оригиналните продукти, както се е ориентирал. Да си вземе 1-2-ма помощници, да обясни на персонала кое-що, много е важно това и ще му върви работата според мен, ни Манчев му трябва, ни Мишич. Или пък да се хване само да готви в чужд ресторант, не мисля че ще печели лошо.

А този спуснатият с парашут управител беше някаква комедия, той нищо не знае и нищо не върши май, а все друг му е крив, че по-лесно.

# 843
  • Мнения: 1 408
Да, управителят беше най-нелепата фигура в целия ресторант. Нищо не знае, от нищо не разбира, все някой друг му е виновен, ама не ни е такава уговорката, ама колко време НИ трябва, за да стане даденото нещо...Ами хвани се да помогнеш, като виждаш, че нещата не вървят! По-възрастният готвач /който прави боба/ ме умори от смях, но ако аз съм му шеф, ще излети още на втория ден. Това е пълно безхаберие и незаинтересованост. По-младичкият горкия никой нищо не му показал, той импровизирал...Сервитьорката не знае какво точно сервира...Май никой нямаше идея за какво е там и какво трябва да се направи. Но и сърбинът има вина. Вместо да седи и да се оплаква как не върви, да беше влязъл в кухнята, да сръчка онзи с боба да се посъбуди, да покаже на по-младите каквото знае за сръбските специалитети!А той само стои, гледа жално и обяснява колко му било криво. Ни Манчев му помогна да му просветне, ни Мишич. А и съм сигурна, че останалите готвачи изобщо нищо не вдянаха от приготвените пред тях специалитети. И дори да са разбрали, едва ли ще ги прилагат.

# 844
  • София
  • Мнения: 8 106
По-смотан персонал не е имало в това предаване.

# 845
  • Мнения: 3 819
На управителя ще ми идва да му отвъртя един звучен, ако съм вложила пари и съм му делегирала да ме представлява в ресторанта. Пълен неудачник и некадърник  ooooh!
Той не знае менюто, а иска персоналът му да е в час и да продава. Еми как да стане?!
Ми хвани ги тия хора, научи ги, накарай ги да идват с желание на работа, а не да се чудят как да не ти гледат киселата и неадекватна физиономия.
Ама такива като него са много за съжаление и свестните хора като Зоран, които влагат сърце, душа и пари после страдат.
Ей, сега като пишех пак се ядосах!
С удолоствие бих хапнала сръбска кухня при Зоран, но при такива като "инвеститора " и дясната му ръка кракът ми не би стъпил!

# 846
  • София
  • Мнения: 22 724
По-смотан персонал не е имало в това предаване.

И по-тъп епизод! Mr. Green

# 847
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Абсолютно.

Управителят е под всякаква критика, съдружникът сам се е закопал с него.

# 848
  • Мнения: 4 735
Странно ми е ,че мислите така  Rolling Eyes на мен най-неудачна ми се видя фигурата на сърбина-само засуква мустак и сумти недоволно,върти се ,не го свърта ,не влиза в кухнята,не готви  и дори не си е обучил персонала....Управителя може да е всякакъв,но той е дам да следи потока на парите т.е. главният инвеститор го е поставил да следи персонала  да не краде-заявки,доставки,отчети,ревизии,плащания и т.н.
От там нататък всичко друго ,което касае сръбската кухня -меню,обучение,организация на персонала,заготовка на храната,следене на срокове на годност,хигиена би трябвало да е на главният готвач,а той се държи като ощипана мома и само обикаля,а в кухнята пълен хаос,той даже не им е показал как да приготвят храната,абе много дразнеща личност,не мен ми е жал за инвеститора ,честно  Mr. Green Да ходи да готви на Банско, като е такава примадона да видим там ,дали така ще се скатава...  Twisted Evil

# 849
  • Мнения: 25 589
То и инвеститорът беше едно цвете... Неадекватен и той отвсякъде.
Не знам за вас, но аз останах с усещането, че целта на предаването беше друга. Може да съм прекалила с мафиотските филми, не знам, но останах с впечатление, че сърбинът искаше по начало да се махне, просто не е имал възможност. Може би не са искали да му изкупят неговия дял, знам ли... И сега, като се вдигна шум с това предаване и застанаха пред камерата, са успели да се договорят и да се разделят мирно и тихо.
Интересно каква ще е съдбата на ресторанта. Ако собственикът и управителят не осъзнаят, че ресторантьорският бизнес не е толкова лесен и с него трябва да се занимават компетентни и опитни хора, а не аматьори, не ги виждам да просъществуват дълго.

# 850
  • Мнения: X
 Много е смешен Манчев, как се кокори и ръкомаха в началото на предаването като дебела птица, която се мъчи да хвръкне.  Laughing

# 851
  • Мнения: 921
Много е смешен Манчев, как се кокори и ръкомаха в началото на предаването като дебела птица, която се мъчи да хвръкне.  Laughing
Ахаххахаха. Много точно! И на мен ми направи същото впечатление.

# 852
  • Мнения: 3 137
No_frame bitch, и аз съм на същото мнение. Според мен проблемът на сърбина му е, че хем вече не му се работи, хем много ревностно си крие занаята и умишлено не обучава никого. Пати си от коравата сръбска глава.

# 853
  • Мнения: 807
Гледах днес епизода. Голяма скука. Онзи сърбин го мързи да гледа.....то пък бива и грам ентусиазъм да не влагаш и после да се жалваш, че друг ти е виновен... Всичко ми се стори ужасно скалъпено. Най-слабият епизод досега..

# 854
  • Мнения: 4 864
Мен лично в този ресторант ме дразнеше това, че тоя сърбин ходи от маса на маса и почва да те занима с технологията на приготвяне на храните,, разни истории. Абе, пълен навлек беше и не можеш да се видиш с приятели, ами те занимава със себе си. Мразя такива места!

Общи условия

Активация на акаунт