Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 март 2006, 07:41 ч.

Болиме опашката

• 1 166
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
Здравейте на всички!

Оня ден както си седях изведнъж започна да ме боли опашката. Нито съм падала или удряла, а опашката ме боли. Почти не мого да стоя седнала или легнала.
Може ли някой да ми каже от какво може да мее заболяла?

# 1
  • София
Най-често заболява от по-продължително седене на едно място. Или т.нар. "сецване".
Отиди на лекар.
Аз такива болежки ги лекувам с финалгон и неуробекс. Но при мен често се сецва таз-а, т.е. болката е доста по измествена от гръбначния стълб.
Може да отидеш и на масажист.

# 2
  • Варна
От 2-3 месеца имам същия проблем. Болката се появява, когато стоя седнала около 10 мин., после ми е много трудно ставането и като се раздвижа, минава. Не знам на какво се дължи това, може и да има някаква връзка с раждането  newsm78. Но ще следя темата, дано някой даде компетентен отговор  Simple Smile

# 3
  • Перник
 newsm78 Да не би да е киста? newsm78

# 4
  • София
Мен опашката започна да ме боли още докато бях бременна. Ако не се лъжа някъде след 7мия месец, когато понатежах повече и то при седнало положение. Не можех да си намеря място. Болката продължи 1 месец след раждането. След това пък започнаха да ме болят ставите , което е нормално трябваше да се прибира таза. Сега единствено ме боли кръста и то ако по-дълго време стоя наведена, но е поносимо.

# 5
  • софия
Румето   хубаво е писала- виж се на огледалото дали не е зачервено, подуто и болезнено мястото.
Иначеен ме е боляла с месеци след една гадна сесия, з-то аз чета само полулегнала, и от тежестта явно я бях травмирала. Особено като поседя и реша да стана.
Мина ми от самосебе си, иначе ортопедите я наместват с един гаден прийом.
Пробвай първо с аулин, парацетамол и пр.

# 6
  • Варна
PolarFox не ми е зачервено нито подуто мястото, просто там ме наболява и това е.
Днес се чувствам вече по добре, но болка все още има при сядане и при ставане, а вчера започва и кръста да ме боли. Знам ли може костите да се наместват. newsm78

# 7
  • Остров Приятелство
Според мен може да е от упойката ако си ползвала при раждането.Вярно е, че по-скоро боли кръста, но мен ме поболяваха и двете.

# 8
  • софия
ще ти мине, мен ме боля месеци, както го описваш, и то в студентските години- не бях раждала още Laughing

# 9
  • Варна
Мен пък ме боли защото много лошо паднах не точно на опашката, а по-към гърба, в началото на опашката. Удара беше доста силен (със скорост по необработена червена писта Embarassed). В момента ме боли при движение, когато вдигам тежко и болката минава по крака. Дали трябва да посетя лекар или ще отшуми само newsm78?

# 10
  • on the beach
и аз съм така.като седя на твърдо мн ме боли.изведнъж отшумява и после пак.нз от какво мо0же да бъде

# 11
  • София
Ета не разчитай на
Цитат
или ще отшуми само
. Една снимка няма да ти навреди.

Падала съм от ски, но си разтегнах минискуса на дясното коляно. Мен крака ме боля 3г, сега при застудяване пак ме боли... а са минали 12г от пребиването.

# 12
  • Варна
Ета не разчитай на
Цитат
или ще отшуми само
Една снимка няма да ти навреди.

Ами така и направих! Оказа се, че имам "антеролистеза" или както ми го обясниха, изместване на прешлените. Много лоша работа, според невролога...Забраниха ми да вдигам тежко, а как да стане това с 2 деца, едното на 1г.4м newsm78 Сега си мисля дали да я дам на ясла. Откачам от болка при всяко вдигане, а ми се случи и да се изпусна по малка нужда...

# 13
  • София
Това с "не дигай тежко" е много трудно изпълнимо.
Как ще се лекуваш?

# 14
  • Варна
Това с "не дигай тежко" е много трудно изпълнимо.
Как ще се лекуваш?

Няма начин да не вдигам тежко, поне близките 6м. Алтернативата е да дам малката на ясла, за да си спестя 80% от вдигането и. Обмислям го като вариянт Thinking. А лечение няма, дори и оперативно. Което всъщност е много зле. Заплашиха ме, че ако продължи процеса на изместване мога напълно да се обездвижа или да почна да се изпускам постоянно Shocked

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт