Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София

от липса на кой витамин се появяваха белите петънца по ноктите?! или значеше нещо друго освен липса на витамини?!  Confused
Цитирай

Бу-у-урга-а-ас

Може ли да разширя въпроса със питанка, при липса на кои витамини се цепят крайчетата на устните.
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: Mags
от липса на кой витамин се появяваха белите петънца по ноктите?! или значеше нещо друго освен липса на витамини?!  Confused

Калциев дефицит.
Цитирай

Barcelona, Spain

Цитат на: logo5ka
Може ли да разширя въпроса със питанка, при липса на кои витамини се цепят крайчетата на устните.

Да не е от обезводняване на организма, пиеш ли достатъчно вода?
Може и да е от паста за зъби Confused
Цитирай

София

Цитат на: vedrra

Калциев дефицит.

странно.. става въпрос за едно детенце на годинка и половина, което буквално всеки ден яде кисело мляко и почти през ден филийки със сирене, крема и т.н..
Цитирай

София

Цитат на: vedrra

Да не е от обезводняване на организма, пиеш ли достатъчно вода?
Може и да е от паста за зъби Confused

и на мен ми се нацепи няколко пъти, но мина от само себе си.. нямам представа какво е, но и не обръщам много внимание, тъй като минава..
Цитирай

София

Напукването на ъглите на устата напоследък се приписва на недостиг на фолиева киселина. Това обаче може да бъде причинено и от липса на желязо, витамин B2 или витамин B6.
Цитирай

София

Мисля, че беше поради недоимък на витамин от групата B, но не съм сигурна.
Щом обаче става въпрос за малко дете - може и да се е ударило, зависи разбира се за колко бели петънца става въпрос.
Ако намеря инфо по въпроса - ще пусна.
Цитирай

София

Цитат на: Maminka

Мисля, че беше поради недоимък на витамин от групата B, но не съм сигурна.
Щом обаче става въпрос за малко дете - може и да се е ударило, зависи разбира се за колко бели петънца става въпрос.
Ако намеря инфо по въпроса - ще пусна.

А не, не се е ударило.. става въпрос за тия мъничките дето се  появяват под нокътя.. и аз имах едно време такива, ама като не помня от кво беше  Rolling Eyes
Цитирай

в Бургас

Мисля,че беше някой от група В,но не съм сигурна,големият ми син ,го получава при липса на желязо.
Цитирай

при ОП

Липса на Селен
Цитирай

при ОП

странно.. става въпрос за едно детенце на годинка и половина, което буквално всеки ден яде кисело мляко и почти през ден филийки със сирене, крема и т.н..

В гореизброените продукти има калций, НО той не е усвояем от човешкия организъм. Приема се и се изхвърля от организма. Това е калций за теленца и агънца, не за хора. Да не ти казвам и колко други минерала се изразходват от организма за да се изхвърля тоя калций.
Цитирай

София

Цитат на: AFRODDITA

В гореизброените продукти има калций, НО той не е усвояем от човешкия организъм. Приема се и се изхвърля от организма. Това е калций за теленца и агънца, не за хора. Да не ти казвам и колко други минерала се изразходват от организма за да се изхвърля тоя калций.

И къде тогава е усвояемият калций?!
Цитирай

София

Цитат на: AFRODDITA
Липса на Селен

от къде си набавяме селен?
Цитирай

при ОП

И къде тогава е усвояемият калций?!

Суров сусам, всички сурови ядки, всички зеленолистни зеленчуци, кафяви морски водорасли, концентрирани плодове като смокини, фурми и сини сливи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора