Солено сирене...до кога?

  • 969
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте мили мами-кулинарки! Laughing
Пиша тук защото смятам, че ще получа най-компетентния отговор имено тук. Синът ми е на 2г. и 5м. и страхотно обича да си хапва сирене. Притеснява ме обаче, че се случва все да го яде солено. Опитвам се да му изкисвам но той винаги ще поиска когато няма и пак стигаме до соленото сирене. Вредно ли да го яде така (преди всичко заради солеността) или трябва все още да му го изкисвам.
Предварително Ви благодаря ако ми отговорите. Hug

Лек и успешен ден на всички мами. Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 1 546
нещо май сгафи нета Shocked Моля, модераторите да изтрият темата, че нещо се появи два пъти. Вината не е моя. Съжалявам. Embarassed Ама едната да остане де. Wink

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не е проблем да хапла и солено сирене, но по принцип ние вкъщи винаги го изкисваме. Или като го купиш, слагай го веднага в кутия с вода до средата - така излишната сол бързо изчезва. А и има обезсолено сирене - купувай му от него.

# 3
  • София
  • Мнения: 974
Хубаво е детенце докато не поотрасне да яде обезсолено сирене...не мисля, че соленото е проблем но тогава трябва да се съобразяваш в другата храна, която поема колко сол има.
Аз правя така...купувам голяма буца, от която отделям 2/3 за дребосъка и баща й(че той ако не е обезсолено не го яде Joy) и го обезсолявам, а останалата част използвам за салати или друго като не прибавям допълнително сол в ястието(използвам солта от сиренето за овкусяване)
така ми е по-удобно и винаги имам сирене за дечко
Успех  bouquet

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Вкъщи аз ям обезсолено сирене, затова и малкият такова ще яде; като го купя сиренето, веднага го слагам в една кутия с капак, пълна с вода, и в хладилника Wink

# 5
  • Мнения: 3 537
Ние както и детета ядем леко осолено,но не безсолно,след като изкисне една нощ във вода Wink

# 6
  • Мнения: 139
като го купя сиренето, веднага го слагам в една кутия с капак, пълна с вода, и в хладилника Wink

И в къщи правим горе-долу същото,но във водата слагам мъничко сол да стане като саламура.Така сиренето се обезсолява, но не е  пък съвсем безсолно. 

# 7
  • София
  • Мнения: 1 546
Благодаря ви мами. От утре почвам така - половината се кисне, другата половина за таткото и...баницата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт