Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето! - 17

  • 70 114
  • 363
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 555
Ама истина е, че ми липсва. Настаняваш си удобно, гушкаш си човечето, гледаш някое сериалче и никой не те закача. А сега тамън си наглася и-айде наща е готова.

# 346
  • Мнения: 5 468
Любимото ми е за нехранителната кърма. Ако бебето плаче, значи не му достига кърмата. Ако, пък, опровергаеш, че яде достатъчно количество, веднага измислят, че кърмата е нехранителна  Laughing

Забелязали ли сте, че ако бебето плаче, веднага обвиняват кърменето. А ако е на АМ, защо никой не смята, че може да плаче, защото например млякото не му понася на коремчето. newsm78

# 347
  • Мнения: 29 257
Аз имам много "фаворити", казани от майки, които не кърмят:

- Ако момче е кърмено, ще стане гей.
- Кърмата е пълна с боклуци /вредни вещества/, защото с това се храним, т.е. по магазините няма достатъчно чисто биологични храни.
- АМ си е чиста работа - даваш шишето, няма да те хапе, да те лигави...
- От кърмата бебетата имат колики, защото не е изчистена формула като АМ.
- АМ се произвежда от най-могъщи и контролирани фирми, значи е най-доброто.
- Извадила си циците на показ...
- Как пък няма да си развалям бюста за едното кърмене. Нали затова са измислили АМ.
- И как разбираш дали се е наяло, като не можеш да измериш?

# 348
  • Мнения: 555
Аааа за меренето и на мен са ми се чудили 2-3 пъти и имаше бисери ама не ги помня точно  и се губи ефекта.

Бабите в квартала много ми се радват и свеки направо грее, че още кърмя малката. Има ли баби има и бисери. Една ми каза, че съм много млечна - като Жарсе Shocked След кратък сърч в гугъл разбрах, че това било порода дребни, но много млекодайни крави Joy  Реших да го приема, като комплимент Laughing

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Ох, Жарсе...  Joy
И аз за ужас на всички (освен мъжа ми) все още кърмя. Вече никой не смее да коментира обаче.  Mr. Green
Но такъв комплимент не съм получавала.  Joy

# 350
  • София
  • Мнения: 8 637
Дядото на моят мъж ме беше питал(когато детето беше на година и половина) дали още "бозае". Казах да и човекът цяла лекция изкара колко е хубаво и явно моята кърма е по-хубава от на бабата и майката на мъжа ми. Бабата е кърмила до година двете си деца(което си е нормално кърмене), а свекърва ми по месец-месец и половина.
Но бабата го слушаше и още малко и оставаше да го тресне с нещо в главата  Joy

# 351
  • Мнения: 125
В момента съм бременна, и все още кърмя детето на 2г. и 3м. Бяхме на гости на свекърите, които живеят в много малък град и когато свекървата ме видя, че още кърмя се втрещи и каза, че вече кърмата ми била отровна и трябва да спирам #Crazy После се извини, че била рязка, но така била чувала от "старите хора" Simple Smile

# 352
  • Мнения: 555
Има поверие за това и аз го знам. Чела съм, че бременната и родилката +бебето до 40 ден са на границата между живия и сакралния свят и кърменето е нещо "вълшебно" и свързва детето с този духовен свят. Захранили се със земна храна т.е. за "възрастни" вече е скрит и съответно предпозено от тези сшли. Като кърмиш вече "заземено" докато си бременна (т.е. пак си във връзка със сакралншя свят) правиш и голямото си дете "видимо" за тея сили. Интересни поверия има☺

# 353
  • София
  • Мнения: 966
А на мен са ми казвали, първо че кърменето е максимум до 1 година най - много, защото после не било хранително и второто компетентно мнение беше, че само циганите кърмели до 2 години, защото нямали пари да си нахранят децата. И още ...че като съм кърмила съм пестила много пари за храна, като това се казва с лошо око и намека, че не ми се дават пари, като циганите Simple Smile

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 23:48 от zverino

# 354
  • Мнения: 5 468
 Joy По тази логика, циганите са по-умни от нас Laughing А пък, интелигентните българки се отказват изобщо да кърмят, защото имат пари да дават за АМ. Така ли излиза?  Joy

Да ви разкажа и аз, роднина на моя позната била страстна пушачка и докторът й я посъветвал да не отказва напълно цигарите, а да ги намали докато е бременна и пушенето нямало да е проблем. Казал й е, обаче, че не трябва да кърми. Резултатът е бебе, което не е вкусвало кърма заради порока на майка си.

# 355
  • Мнения: 2 988
Включвам се с изказванията на един приятел относно кърменето. Някои от тях са до болка познати:
1. На бебето кърма трябва да се дава до 6 месец. Съвременните проучвания сочели, че само дотогава му е необходима кърмата на детето. След това ставала отровна.
2. След 6 месец бебето не трябва да яде никакво мляко, защотото е за телета, а не за хора.
3. Кърменето след годинката и особено в по-късна възраст било- цитирам : „отвратително и увреждащо психиката”.

Опитах да оспорвам и да кажа за препоръките на СЗО, но се отказах. Като решат с приятелката му да имат дете ще опитам поне с нея да говоря на тази тема, че с него ще е мисия невъзможна.

# 356
  • Мнения: 1 906
Една позната обясни как кърмила сина си 6 месеца-толкова позволил бащата, защото все пак това било мъж (?) и не било редно повече...
Второто дете е момиче, и нея 6 месеца, защото и първото било кърмено толкова, да имат равен старт.
Никога няма да спра да се изумявам-тъкмо си мисля, че вече край, всичко съм чула и- пляс, ново 20!

# 357
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 008
Една позната обясни как кърмила сина си 6 месеца-толкова позволил бащата, защото все пак това било мъж (?) и не било редно повече...
Второто дете е момиче, и нея 6 месеца, защото и първото било кърмено толкова, да имат равен старт.
Никога няма да спра да се изумявам-тъкмо си мисля, че вече край, всичко съм чула и- пляс, ново 20!

  newsm78 Емиии щом толкова е позволил...

# 358
  • София
  • Мнения: 8 637
Сигурно е много кофти мъжът ти да не те подкрепя и да натиска за такива неща.
Вярно, в пълно право е да определя някои неща, но кърменето е между майката и детето, а бащата може да помага и подкрепя, но не и да поставя условия.

# 359
  • Мнения: 1 906
Тя не е държала много да продължава, според мен...Както се казва, Господ е събирач 😉 

Общи условия

Активация на акаунт